Sladice z sladkornimi nadomestki

Sanjula  

član od: 8.1.2007

sporočila: 52

25. apr 2007 9:22

Ker je naš mali 11-mesečnih alergik in to kar hud uporabljam za sladkanje agavin sirup, ki mu edini ustreza, od fanta oče, ki pa je diabetik pa sedaj tudi uporablja agavin in javorjev sirup, ki mu ustrezata, seveda pa še vedno ne v količinah, da ti kar usta skup potegne od sladkobe. Ugotovil je tudi, da pravzaprav lahko zmerno je vse, ker se je prej kar nekaj let strogo držal diete, pa je imel vseeno probleme s sladkorjem, če le na dan porabi vsaj eno uro za intenzivno telovadbo (sobno kolo ali še raje kolesarjenje v naravi). Od kar vsak dan redno vadi, ima sladkor zelo urejen. Je pa res, da še ni na inzulinu. Sanjula

puhek  

član od: 27.3.2007

sporočila: 8

25. apr 2007 10:53

hm, ravno sem hotela ugovarjati aki, da javorjev sirup ni primeren za diabetike, pa me je rimljanka prehitela. zdaj pa sploh ne štekam nič več, ko sem prebrala še od Sandjule...namreč, če si diabetik tipa II. naj sploh ne bi zaužil niti zrnca sladkorja, se pravi tud meda ne, javorjevih in kar je še takih sirupov. jaz imam take info. moj oče je tak tip diabetika, je na 2 tabletah na dan, če bi bil na inzulinu, bi lahko snedu menda tud celo čokolado, samo ustrezno količino inzulina bi si potem dal. ne vem pa kako to pri Sandjuli tako funkcionira, ker če nisem čisto blond, sem razuimela, da njen mož uživa tud "prave" sladkorje, pa je vse ok... petra puhek

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

25. apr 2007 11:36

Vendelina, sicer nimam tolikšnih izkušenj glede pečenja za diabetike (delam samo piškote za Miklavža za enega od prijateljev), a mislim, da je odvisno od vrste testa, kje lahko uporabiš tekoče sladilo: gotovo gre brez večjih težav pri krhkem ali kvašenem testu, dvomim pa, da bi lahko s tekočim sladilom naredili v redu biskvit. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 25. apr 2007 12:13:49

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. apr 2007 15:08

Teta torta, poskusi, pa boš videla. Meni vedno uspe. V bistvu ni nobene razlike od tistega s pravim sladkorjem. Vendelina jr.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. apr 2007 15:53

ne bi se spuščala v kategorizacijo sladkorjev po škodljivosti, ker se obnašam kot Rimljanka - te robe uporabljam čim manj. Ker pa vem kaj je sla po sladkem, si kar lahko predstavljam enega diabetika, ko mu prepovejo vse. Verjetno se bo sprijaznil tudi z nekaj škodljivosti, da bi le lahko še kdaj malo užival.Torej - leta nazaj je Natreen izdal eno knjižico z recepti, kjer so pijače, džemi, sladoledi,poobedki, biskviti, pogače.. imam jo doma in na kakšno konkretno željo lahko tudi kaj prepišem. Lisa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. apr 2007 17:03

sadni sladoled: -60dag očiščenega sadja (priporoča borovnice, ribez..) 4 žličke sladila Natreen 2dl vode sok pol limone 2 beljaka 10 dag sadja Vodo prevremo s sladilom in ohladimo. Sadje zmiksamo, dodamo limonov sok, zmešamo s sladko tekočino in damo v sladoledni stroj. Ko se začne gostiti, dodamo še celo sadje in sneg iz beljakov, da sladoled razrahljamo. Po želji dodamo kakšno aromo. S tem sladoledom lahko nadevamo polovičke ananasa. kavna zmrzlina -5 jajc 4 žličke sladila Natreen 5dl sladke smetane 4 dag mlete prave kave 2 žlici češnjevega žganja 10 dag zmletih lešnikov 2 zavitka instantne diet pene 1 žlica naribane diabetične čokolade Rumenjake in sladilo penasto stepemo. Stepemo tudi smetano,beljake in kavo v sneg. Vse rahlo premešamo in damo v s folijo obloženo posodo. Za 3 ure postavimo v hladilnik, ponudimo z instantno peno in posuto s čokolado slivov sorbet 1kg sliv 2 žlički sladila Natreen cimet 1 žlica limonovega soka slive izkoščičimo in osladkamo s sladilom, dodamo cimet in limono. Za nekaj ur postavimo v zamrzovalnik. Pred serviranjem zmešamo z mešalcem. Ponudimo lahko v sadežih (melona, grenivka, pomaranča..) ali kozarcih. jagodov sorbet 50dag jagod 3 žličke sladila Natreen 1dag pudinga 1 žlica limonovega soka 1dl belega vina 1 beljak 3dl vode puding zmešamo z vodo in ga z vinom kuhamo 3 minute. ohladimo, primešamo v mešalcu zmešane jagode, sladilo, limonin sok in damo v zamrzovalnik. Čez eno uro sestavine zmešamo z mešalcem in dodamo sneg beljaka. Ponovno damo za uro v zamrzovalnik. Pre serviranjem še enkrat zmiksamo. kivijev sorbet 5dl vode 3 žličke sladila Natreen 2dag pudinga 50dag kivija 1 žlica limonovega soka 1dl penečega vina zavremo vodo in sladilo, v to zakuhamo puding in med mešanjem vremo 3 minute, ohladimo. Dodamo vino, zmiksan kivi in limono. Za eno uro damo v zamrzovalnik, ponovno zmešamo in ravnamo kot zgoraj. vanilijev sladoled 1l mleka 7 rumenjakov 1,5 dag vanili pudinga 2 žlički Natreena 1 vanilijev strok Puding skuhamo s sladilom v mleku, dodamo vanilijev strok. Rumenjake in sladilo penasto stepemo, dodamo pudingu in nad soparo stepamo da se zgosti (prej odstranimi vanilijev strok). Med hlajenjem večkrat pomešamo, stresemo v strojček za sladoled Sladoledna torta testo 2 jajci 1 žlica sladila 4 dag moke 1 dag kakava rum ščepec pecilnega praška rumenjake in sladilo stepamo da naraste, na rahlo primešamo rum, moko, pecilni, kakav in sneg beljakov.Model za torto obložimo s papirjem, vlijemo testo in spečemo. Dobro ohlajeno testo nadevamo s punčevo zmrzlino in damo za eno uro v zamrzovalnik. Potem damo čez še jagodovo zmrzlino in spet hladimo eno uro. Potem čez namažemo stepeno smetano (3dl) in pustimo v zamrzovalniku vsaj 3 ure. Pred serviranjem jo za pol ure prestavimo v hladilnik. Okrasimo po želji punčeva zmrzlina 2dl smetane 20 dag suhega sadja (nasekljano) 1 žlica ruma 2 beljaka, 2 žlički sladila smetano stepemo, primešamo sneg s sladilom, sadje in rum. Nadevamo torto. jagodova zmrzlina 2dl smetane 25dag jagod 2 žlički sladila 1 žlica limonovega soka 1 žlica limonove lupine 1 žlica maraskina jagode pretlačimo,dodamo sladilo in dišave, stepeno smetano. Nadevamo torto. bo koristilo? pozdrav Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti