Testo za potico v kruhomatu

TanjaR  

član od: 7.7.2004

sporočila: 63

tema odprta - 24. apr 2007 10:23 | ogledi: 7.837 | odgovori: 9

zanima me, če kdo dela testo za potico ali ocvirkovko v kruhomatu?

prosim za recept ali nasvet

hvala

TanjaR

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

24. apr 2007 10:57

Ja, sem delal testo za potico v kruhomatu in to kar iz Boni moke, pa je bilo za prste polizat. Mamamia mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. apr 2007 12:18

Od prvega poskusa s testom za krofe delam vse testo, kjer količina moke ne presega 60 dag , v kruhomatu. Nič ne kompliciram. Za testo vzamem sestavine, kakršne sem prej, ko sem mesila na roko, vedno tudi svež kvas, ker mi bolj leži, zmečem notri vse v hladnem stanju, nič prej ne mehčam ali miksam. Ker imam svež kvas pazim, da vzamem testo ven kake pol ure prej, kot je po programu, ker se prej dvigne. V ta namen si naravnam uro na štedilniku, ki je še glasnejša od tiste na aparatu in je še manj možnosti, da bi jo preslišala.

Tudi ne pazim več na predpisan  vrstni red - pri meni piše, da naj dam na dno vodo, na vodo moko, na moko pa ločeno po kupčkih sol, sladkor, maščobo in kvas.

Tekočino z jajci, maščobo, sladkorjem, soljo ... zlijem na dno, čez pa moko, v katero zamešam kvas. Pazim le, da je razmerje tekočina:moka pravilno, potem se ne more nič pofižiti. 

Cila

TanjaR  

član od: 7.7.2004

sporočila: 63

24. apr 2007 14:31

odlično, med prazniki poskusim, hvala TanjaR

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

24. apr 2007 15:16

Jaz delam popolnoma enako kot Cila. Dober je katerikoli klasični recept, preverjeno! ssilva

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

24. apr 2007 15:31

Tudi jaz sem s kruhomatom zelo zadovolna. Vse notri zmečem in se že mesi.Mislim da je čisto vseeno katero moko uporabiš.Lahko tudi najcenejšo.Sprobano.No pa še to svetujem ,da daste polovico ostre moke polovico pa gladke.

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

24. apr 2007 19:30

Pa še moj piskerček. Kakšno je razmerje tekočina:moka ? Sem bolj začetnik pri kruhomatu. buča Kaj pa če bi zamesila v kruhomatu kruh, potem pa ga spekla v pečici? Razmerje ? Sporočilo je spremenil(a) buča dne 24. apr 2007 19:33:25

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

24. apr 2007 22:41

Buča, katerikoli recept lahko uporabiš, če boš testo samo mesila. Če pa tudi pečeš, pa mislim, da so pomembne količine, ker verjetno se ne speče prav, če je preveč ali premalo testa. Tako, da ni problem, katerikoli recept iz baze lahko vzameš, vmes ko se mesi, pa še malo noter pogledaš in kaj dodaš, če je treba. V pečici pečen kruhek je pa še boljši kot tist iz avtomata. matilda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. apr 2007 9:55

Moj aparat ima kapaciteto 500 g moke in  350 ml vode.

Kadar v njem samo mesim, dam moke 600 g, zato pa vode 400  ml.  Če med mesenjem vidim, da se ne dela kepica, pač še malo dodam, ker se vsaka moka malce drugače obnaša. Raje dodajam moko kot vodo. Če mesim npr. kruh z ovsenimi kosmiči, dam vode kot običajno, kosmičev 150 g, moke 450 g (skupaj je še vedno 600 g).

Ko mesi že kakih 15 minut, poglej, kakšna je masa, potipaj, če je trdota prava, da lahko še malo popraviš. Obvezno pa prvič pol ure po končanem mesenju preveri, koliko je testo vzhajalo, da ne bo vse skipelo čez posodo. Kot sem že enkrat napisala, jaz ga moram vzeti ven pol ure prej, kot se izteče programirani čas.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti