Hujšanje

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

tema odprta - 20. apr 2007 11:18 | ogledi: 2.445 | odgovori: 17

Bliža se poletje in kot ponavadi ostane od zimskih pojedin kak kilogram preveč.Zanima me,če imate kak dober nasvet za izgubit cca 5-7 kilogramov brez stradanja.Hvala za vaše odgovore pa lep dan vsem skupaj!

Tanja

tanya017

pussycat  

član od: 24.1.2005

sporočila: 37

20. apr 2007 12:08

ločevalna dieta in polno telovadbe. pussycat

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

20. apr 2007 12:24

Tudi montignacova metoda je menda brez stradanja. V knjižnici lahko dobiš knjigo: Jem, torej hujšam. Sama sem se enkrat poskušala držati predpisane diete, vendar nisem bila vztrajna. Ne pravim, da je metoda težka, le jaz nisem bila dovolj odločena. LP!

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

20. apr 2007 12:41

Po mojem okusu je narejena ločevalna dieta. Saj lahko vsake štiri dni jem sladko.. Pa še nikoli nisem bila lačna.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

20. apr 2007 13:07

tanya017, prehrano si uredi glede na svoje potrebe in možnosti, ne glede na način prehranjevanja pa brez miganja (saj je dovolj enourni sprehod vsak drugi dan, če nisi za bolj naporrne športe) pa po moje ne bo šlo.

 

Če ne moreš brez zajtrka, naj ta vseeno ne bo preveč obilen. Čez poldan si omisli kak lažji obrok (solata, lahko tudi v kombinaciji z mesom), tudi kosilo naj ne bo preveč obilno, večerji se pa poskušaj izogniti. Ali pa pojej kak jogurt, tudi kakšna nemastna skuta pride prav za potešit lakoto, če je ta zvečer prehuda. Predvsem pa veliko pij.

 

Če ješ veliko sadja pazi na to, da ne vsebuje preveč sladkorja, ker če ga ne "pokuriš", se ti kot maščoba lepo nalaga v telesu. Enako je z drugimi ogljikovimi hidrati.

 

Seveda je izguba teže odvisna od tvojih prehranjevalnih navad. Če ješ vse po vrsti, grizljaš med obroki in podobno, bo dovolj malo samodiscipline in gibanja. Če pa že sicer ješ bolj lahko, da rečem zdravo hrano, bo pa seveda malce težje.

 

Kaj pa če poskusiš kuro z zeljno juho? Ta pospešuje razgrajanje maščob, ob juhi pa ješ tudi druge stvari, vsak dan nekaj, tako da potem, ko prenehaš s kuro, ni prevelike spremembe za organizem (in tako jo jo učinka). Sama sem na ta način v treh tednih snela pet ali šest odvečnih kilogramov, pa tudi vrnili se niso hitro nazaj.

Kot pravijo nekatera dekleta jim ustreza ločevalna dieta - meni ta ne znese, jih pa precej poznam, ki se na ta način prehranjujejo ali vsaj delno. Sama sem od te diete prevzela kombiniranje mesa in zelenjave ali ogljikovih hidratov in zelenjave, pa je občutek po zaužitem obroku res veliko boljši, kot če se "napokaš" ob mesu še krompirja, riža ali testenin...

Pa ob hujšanju pridno telovadi, ker boš tako utrdila mišica, da ne bodo ohlapne, ko bodo kile šle dol.

 

Pozdrav, Mamamia 

 

 

mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. apr 2007 13:17

Sama prisegam na Montignaca in vsaj pri meni se odlično obnese. Kilogrami lepo kopnijo in sam način prehranjevanja sploh ni težak, le navaditi se ga moraš in v prvi vrsti temeljito naštudirati knjigo.

Ti pa vsekakor priporočam, da 70% dnevne porabe kcal poješ do kosila, zvečer pa le malo. Najbolje kaj beljakovinskega.

Z vsaj pol ure gibanja na dan in z 2 do 3l nesladkane tekočine, ti bo zagotovo uspelo.  

Je pa res, da tistim, ki imajo malo kg viška, teža upada počasneje, zato ne obupuj, če ne bo takoj rezultatov. 

 

lp 

Julija

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

20. apr 2007 13:32

Jaz sem se pred dobrima dvema mesecema držala dvakrat 5-dnevne sadne diete in kilažo še vedno držim, pa jem normalno. Shujšala sem pa 6 kg. Ja, pa vsak dan trebušnaki in hitra hoja ali pa vsaj hoja. lp Alenka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

20. apr 2007 14:44

Mislim, da zelo pomaga presna hrana. Zdaj, ko je že vroče ni težko biti na solatah, takšnih in drugačnih, vedno brez soli in z olivnim oljem. Sveže sadje, zelenjava, lahko le poparjena, sokovi, voda, čaji. Pa izogibaj se sladkorju!!! Tudi z nekaj kuhanega in manj mastnega bodo šle kile dol. Pa gibanje na svežem zraku in sončku. Jaz sem nekoliko spremenila prehrano pa so mi šle kile dol. Tega si niti nisem zelo želela oz. nisem z namenom. katti

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

20. apr 2007 14:46

Zame je Montignac zakon. 10 kilc je šlo lepo počasi dol, tako, kot je treba. Pa še lačna nisem bla nikoli. Sicer pa si vsak najde tisto, kar je zanj najboljše. Ne obupaj, pa veliko uspeha, Tanya017! jana

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

20. apr 2007 15:01

Najlepša hvala za nasvete.Ja,nekaj bom poskusila.V knjižnici si bom najprej sposodila knjigo Jem,torej hujšam,da si malo preberem o tem.Bom pa vsekakor začela jesti vglavnem veliko sadja in zelenjave,za meso itak nisem preveč. Je pa res,da težko zdržim brez sladkega.Pa še toliko fajn receptov je tukaj v bazi,da se ni mogoče izogniti pečenju sladic.En vzrok pač moram met za odvečne kilce,ne? Me malo potolaži.No,ja,vam čez par tednov sporočim rezultat. Lep pozdrav! Tanja tanya017

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

20. apr 2007 18:10

Meni ločevalna dieta ni ugajala.. sadni dnevi, pa vodni dnevi.. to mi je blo čist ok. sam pol je pa prišu proteinski dan, oz. beljakovinski.. fuj! ne morem jest samo mesa, potem pa čez popit še juho! ni šans. potem je pa očka prnesu domov to knjigo: Jem, torej hujšam. In res.. cela družina je spremenila prehranjevalne navade. Res da se je sam matru tiste 3 tedne pa piu beljakovinske napitke, jedu samo solato z limono in česnom.. ampak pol smo pa začel skupi. in zdej po 3 letih še vedno noben od nas ne je krompirja, ne belga kruha, testenin z belo moko ipd. belo moko je zamenjala polnozrnata. sladkor umetna sladila.. sam zdej smo spet nekak nazaj na prav sladkor prešli, kr mene trebuh boli po natrenu.. skratka, men je bolj ušeč: Jem, torej hujšam! :) iversonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti