Pecivo brez pečenja

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

17. apr 2007 13:51

Do sedaj smo vse jedli kar je pečeno, ker pa je mož bil opreriran na črevesju, pa vsaj na začetku naj ne bi jedel nič pečenega. Je pa sladkosned. Antonija, bi prosila za recept rolade, čeprav trenutno tudi suhega sadja ne sme. LP slavi1

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

17. apr 2007 14:05

Slavica, oprosti, ni šlo za radovednost, ko sem te prosila za več podatkov. Le zdi se mi, da lahko dobiš boljše odgovore, če več poveš. Nimam nobene zveze z medicino, zato tudi ne vem, zakaj so prepovedane ravne pečene stvari (in če res mislijo pečene sladice - in ne npr. pečeno meso). Predstavljam pa si, da mora imeti človek po operaciji črevesa bolj "lahko" dieto, zato bi verjetno res prišle v poštev razne kreme, pene ipd., ki so ti jih že svetovali. Ker nimaš "pluska", ti svetujem, da greš med RECEPTI pod SLADICE in si malo ogledaš, kaj ti bi bilo všeč. In morda ima mož prepovedanega še kaj drugega kot pečene sladice, tako da morda še kakšne sestavine ne pridejo v poštev. teta torta

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

17. apr 2007 19:26

Ena domača sladica z samo eno plastjo albert piškotov. Količine so samo okvirne. Iz 3-5 beljakov stepemo sneg, katerega skuhamo po žličkah v mleku.Ko malo naraste je beljak kuhan. Polagamo kupčke na razvrščene Albert piškote po krožniku- 1 plast. Stepemo rumenjake s sladkorjem, da naraste in prelijemo po kuhanem beljaku. Potresemo z mleto čokolado in nato samo še njaminjami. Upam, da je dovolj razumljivo! Če bi blo ok? ham-njam

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

17. apr 2007 20:55

RULADA BREZ KUHANJA 1 beljak 12 dag sladkorja 12 dag topljene čokolade 12 dag mletih orehov NADEV 1 rumenjak 6 dag masla 6 dag sladkorja lp pat

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

18. apr 2007 6:27

Teta torta, nič nisi preveč radovedna. Res ima dovoljeno jesti biskvit in kekse, prepovedano pa pečeno meso, vendar sedaj noče nič pečenega. Ima pa tudi omejitve maščob. Pat, kako pa se to naredi, to niso indijančki. LP slavi1

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

18. apr 2007 7:37

Slavi1 če bi rad kaj več receptov brez pečenja mi piši na ZS in ti tako pošljem, ker jih imam shranjen v W-dokumentu. Lep pozdrav, Priv. priv

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2007 10:06

slavi1, pri omejitvah maščob sem pa zelo doma, tako da če te zanima karkoli v zvezi s tem, mi javi na zasebno pošto, ti lahko kar veliko povem o tem (zadnji dve leti se namreč hranim na način, a omejujem maščobe, bolezen, kaj morem).

 

Pozdrav, Mamamia

mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. apr 2007 10:56

Slavi, drži se Mamamie, mislim si, da je omejitev maščob bistveno bolj resna zadeva kot moževa odločitev, da ne bo jedel ničesar pečenega! Pa še razlaga recepta od Pat: sestavine za rulado zmešamo, da dobimo nekakšno "testo", ki ga razvaljamo, najboljše med dvema plastema prozorne folije. Zgornjo plast folije potegnemo dol. Sestavine za nadev penasto zmešamo in namažemo po "testu". S pomočjo spodnje folije zvijemo v rulado, jo zavijemo v folijo in postavimo v hladilnik. Ko pecivo potrebujemo, ga narežemo na rezine. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 18. apr 2007 12:50:51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti