Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

fast  

član od: 6.2.2010

sporočila: 27

11. apr 2010 22:22

KDM v primeru toče ne bo ostalo nič od zmajevih kril, so zelo krhka.Potrebujejo zelo veliko vode,čim manj gnojila. Kriznana, cipreso-e, smrekico. fast

KDM  

član od: 9.1.2010

sporočila: 25

11. apr 2010 22:56

Hvala vsem za odgovore .Glede zmajevih kril imam že izkušnje imam jih pod streho na vzhodni strani pri vhodu tam zelo lepo uspevajo ,tudi toča jih ne doseže .Glede odpadanja cvetov pa imate prav ,kdaj pridem pred vhod bi lahko pometala in me to res moti.Sem se že posvetovala z mojo vrtnarko in mi je takoj rekla ,da bom zelo razočarana ker zmajeva krila pač niso tako dolga in mi bo terasa pusta ,no sedaj pa sem zopet pred odločitvijo ali surfiniji ter veliko zalivanja,gnojenja, škropljenja in ob lepem vremenu brez toče veliko zadovoljstva ter tečnarjenja vsem ki jih zalivajo ,ko sem na dopustu ali enostavno dat pelargonije z kakšnim zelenjem (lani sem sadila na škarpe v korita venerine laske strukturna rastlina drobni listki sivo srebrne barve lepa nezahtevna ostala zunaj še v decembru) in olajšati življenje sebi in drugim ,bi prilepila še slike pa še ne znam. Lep pozdrav . KDM

leonka  

član od: 10.12.2009

sporočila: 17

11. apr 2010 23:05

Kakšne imate izkušnje z zmajevimi krili, a se fejst razrastejo? Jaz bi jih kombinirala še s kakšnimi drugimi rožami, pa nimam predstave, kako bi to zgledalo in če bi pasalo. Mi lahko kaj svetujete, kaj bi šlo zraven? Hvala za vaše mnenje! leonka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. apr 2010 23:19

Pri trajnih zasaditvah v betonska korita je tezko, skoraj nemogoce svetovati-okusi in zelje so zelo razlicni.Take rastline tudi niso ravno poceni, zato si je pametno vzeti malo vec casa in razmisliti prej, preden nas bodo v bliznji vrtnariji prepricaliin bomo kupili to, kar pac imajo trenutno na zalogi... Vseeno mislim, da skoraj ne mores zgresiti s pritlikavimi iglavci -zadnje case se dobijo v cudovitih niansah od sivo modre do zlatorumene, izbiras lahko med povesavimi ali pokoncnimi, se bolje kombinacijo obeh-skratka ni, da ni. Ce vmes posadis se kako cvetoco enoletnico ( tudi trajnico) ki se oblikovno in barvno dopoljnuje, imas pestro in zanimivo zasaditev, ki jo z zelo malo truda vsako leto malenkost spreminjas. Ne nazadanje pa je pri trajnih zasaditvah zelo pomembna tudi kvalitetna (vrtna) zemlja. Sama se izogibam cenenim, "univerzalnim" industrijskim mesanicam. Le v dobri zemlji bodo rastline vec let nemoteno in lepo uspevale. lp

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

12. apr 2010 6:50

KDM je napisal/a:
(lani sem sadila na  škarpe v korita venerine laske strukturna rastlina drobni listki sivo srebrne barve lepa nezahtevna ostala zunaj še v decembru) KDM

Tole pa zanesljivo NE drži. Venerini laski so praprot, ki zahteva senčno in zelo vlažno rastišče, recimo izhod iz Škocjanskih jam, na stenah, kjer ves čas po malem mezi voda.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. apr 2010 7:19

leonka je napisal/a:
Kakšne imate izkušnje z zmajevimi krili, a se fejst razrastejo? Jaz bi jih kombinirala še s kakšnimi drugimi rožami, pa nimam predstave, kako bi to zgledalo in če bi pasalo.Mi lahko kaj svetujete, kaj bi šlo zraven?Hvala za vaše mnenje!leonka

Zmajeva krila se lepo razrastejo, meni so najlepša sama.

Atina

MIHIKA  

član od: 23.2.2010

sporočila: 81

12. apr 2010 7:46

Prisegam na zmajeva krila in jih tudi sama gojim. Najlepša so v kombinaciji s strukturnimi rastlinami in travami. Moja najlepša kombinacija pa so zmajeva krila, trava bodalica in sanvitalija. Poskusite ne bo vam žal. Zmajeva krila rastejo pokončno, zato je dobro kombinirat s trukturnimi ali pa visečimi rastlinami. Lep rožni pozdrav MIHIKA

poldka  

član od: 28.6.2009

sporočila: 25

12. apr 2010 8:41

Jaz pa sem lani poskusila z begonijo zmajeva glava in vam povem da se je zelo lepo obnesla imam zelo sončen balkon vetroven in neoikrit oa so cvetele celo poletje poldka

poldka  

član od: 28.6.2009

sporočila: 25

12. apr 2010 8:43

pardon zmajeva KRILA poldka

KDM  

član od: 9.1.2010

sporočila: 25

12. apr 2010 21:19

g.Rimljanka jaz sem te rože dolgo iskala ter gledala vsako leto v MB na isti hiši ,lani sem jih končno našla na vrtnariji in so mi rekli da se tako imenujejo,dopuščam pa možnost da to ni prav in se bom pozanimala na vrtnariji ,ko grem kupit rožice ter sporočim kje je frka. LP KDM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti