Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

6. maj 2008 8:53

RadaJem za baziliko je verjetno še hladno. Pokrij korito s kopreno in postavi v zavetje. dzoana

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

6. maj 2008 9:45

aha, hvala, dzoana. verjetno bo v redu tudi, če jo postavim noter. Upam, da bo prišla k sebi. RadaJem

arksi  

član od: 27.9.2007

sporočila: 24

7. maj 2008 14:29

Tudi mi imamo od jutra do večera sonce,nisem pa vedela, da ne smeš dati v korito več vrst rož. Vsa leta sem imela zelo lepe bršljanke, dve leti pa kombiniram različno v eno korito in niso več lepa. Tudi sama posvečam veliko pozornost rožam,če si dobre volje in poln energije to prenašaš na rože in lepo delajo. Letos sem nasadila same enojne bršljanke v korita,strukturne rastline pa samostojno v lončke. Me prav zanima, kaj bo. Sem že mislila, da je taka sprememba vremena,da mi rože več ne rastejo.Prej ko sem sadila same bršljanke so bile res košate in dolge. LP arksi arksi

kcvetka  

član od: 17.7.2006

sporočila: 35

7. maj 2008 14:49

Atine tudi jaz sem mislila tako, a so mi tudi trajnice kot so več let stari hibiskusi in oleanderi ki sem jih presadila letos v cvetalovo zemljo sedaj sušijo in umirajo. Trajnice niso v bližini podtaknjencev tako da ni mogoče prenosa bolezni med sabo pa tudi istaega dne nisem presajala trajnice, kot sem pelargonije. Žal več nimam volje in ne denarja za novo nabavo, pa saj tudi tako velike hibiskuse in oleandre se ne da kupiti. Cvetka kcvetka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

7. maj 2008 15:28

kcvetka, TAKOJ jih presadi, pa korenine prej namoči za nekja ur v kakšno sredstvo proti gnitju (proti plesnim,...) Ni vrag, da jih ne rešiš. če imaš možnost, jih presadi vsaj v vrt, da si opomorejo. Četudi jih boš obrezala, se bodo lepo obrasli. Pred jesenjo pa seveda v lonce in na prezimovanje.

rimljanka - zasebno mnenje

kcvetka  

član od: 17.7.2006

sporočila: 35

7. maj 2008 21:50

Hvala rimljanka za malo vspodbude in idejo, jo jutri izvedem, saj tako nevem katero zemljo naj kupim, tako da bo vrtna trenutno izhod v sili pa tudi morda rešitev za rože. cvetka kcvetka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

12. maj 2008 11:06

Zanima me s čim gnojite balkonsko cvetje?

Nekej sem zasledila, da najprej za zelenje, kasneje za cvet.

katti

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

12. maj 2008 11:15

Jaz starim rozam samo dodam svezo zemljo.Potaknjence,ki jih sama vzgojim. pa itak na novo nasadim v korita.Lani nisem dodajala gnojil,pa je vse lepo cvetelo. Le nekajkrat sem v domace mleko dodala kaki dve jajcki in s tem izdatno zalila vsa korita in potem se cez z vodo,da se je vse spralo v zemljo. Na soncni strani imam brsljanke, drugje pa pelargonije in asparaguse. Majdina

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

13. maj 2008 11:38

To z mlekom in jajci pa prvič slišim.

katti

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

13. maj 2008 12:10

V casu mojega otrostva ni bilo kemije,pa so na vseh vaskih oknih cvetele rozice,njih zelenje je bilo bujno in cvetovi zareci in jaz kot zvedav otrok sem rada gledala kako se sadijo in zalivajo te rozice. Majdina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti