Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

26. okt 2007 15:24

HOOOJ! Na začetek sporočilasem pripopala nekaj rožic, da se ve, da nadaljujem debato, ker se mi zdi neumno še eno temo odpirat na forumu in ga obremenjevat. No kako so vam letos kaj rožce rasle? Pri meni nič kaj posebnega. Ne vem kaj je to narobe.... Čez poletje in tud še zdaj se veliko vozim okoli (tak šiht) in občudujem to čudovito bujno rast. V Bohinju so čisto nori- to vse raste; seveda tudi drugje, da ne bo zamere. Imam nekaj vprašanj ali pa mi prosim povejte svoje mnenje. Zanima me kdaj je pravi čas, da pospravim rože noter? Nekaj sem jih že, nekaj jih še vstraja, nekaj sem jih zmetala proč. Tudi vrčiškov sem nekaj podtaknila. Kam naj jih sedaj dam, kje jim bolj paše? Ali gomolje begonije lahko shranim, da čez zimo počijejo ali jo pustim rasti? No begonije so bile lepe. Drugo leto bi poizkusila z begonijam na okenskih policah, na V strani, kjer je sonce bolj popoldne. Bi šlo? Od kane gomolje še sušim. No kar se tiče bršlink na balkonih je bilo bolj tako, tako. Balkon ni pod streho, sonce pa žge že od jutra pa nekje do druge ure. Sicer pa sem jaz bolj mahnjena na kaktuse, z njimi sem pa vedno zelo zadovoljna. Če bi znala tle gor sliko napaopat, bi vam pokazala kako lepo so sveteli. Rada bi imela tudi tistega, ko je tak dolg in ima take dolge nudelce. Ga poznate? A ja, cveti pa tako lepo rozno ali rdeče. Sem pa odkrila sedaj na jesen dve taki lepi rastlinici, bi mogla mal po netu pobrskat, da bi vam ju pokazala. Sicer pa je sedaj že čas za mačehe in rese pa kakšne buče, ki krasijo naše hiše. No naj bo dovolj za sedaj, če ima kdo kaj za napisat pa kar. katti

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

26. okt 2007 16:04

Doma smo rože že pospravili, ker je napovedano slabo vreme. V normalnih razmerah delamo to zadnji teden v oktobru, pred prvim novembrom.

Asparagusi  prezimijo v garaži, ni preveč svetla, jim pa paše oddih.

Podtaknjenci so vedno zelo lepi na okenskih policah in zelo jim paše: sveloba in toplota od radiatorja, ki je sicer pod polico.

Begonija je shranjena in tudi počiva.

Velike trave smo porezali (podobne so pampaškim, le da imajo bolj močno zeleno barvo in ali pisane ali temne, suličaste liste.

Zemlja iz koritic balkonskih rož gre na vrt, korite operemo in shranimo.

 

To je bilo ta teden pri nas. morda sem kaj pozabila, ko pa je vedno toliko del.

titta

postrv  

član od: 27.7.2007

sporočila: 64

26. okt 2007 16:49

Tudi pri nas je balkon odprt in sonce od jutra do večera. Po mojih izkušnjak sadim samo bršljanke in to čisto navadne viseče z enojnim cveto. Te imam vsako leto dolge čez meter. V vseh letih sem ugotovila, da jih je potrebno saditi v res dobro prst- prst kupim v vrtnariji. Ne sadim v razne humovite,...V začetku dognojujte z gnojilom za zelenje- vsaj dober mesec, da bodo imele bršljanke bujno zelenje. Naj vas ne moti, če bodo pri sosedi že cvetele. To se vam bo pozneje bogato obrestovalo.Meni je vrtnarka rekla, da je potrebno dognojevati pri vsakem zalivanju. Imam gnojilo v prahu za cvet in zelenje.(Humko ali katero koli drugo, ki jih prodajajo v trgovinah) Poleg tega redno odstranite odmrle cvete in rože bodo cvetele skoraj do konca oktobra. Takrat jih mi spravimo, ne glede na vreme. LP postrv

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

26. okt 2007 17:54

Hojla! Letos sem naredila en poskus, kako zdržijo rože, če jih nič ne gnojiš - pa so cvetele celo poletje. Ampak šlo je za dobre stare pelargonije (rdeče), za kakšne fensi novodobne balkonske rastline pa nisem ziher da bi šlo brez gnojil. Zelo sem navdušena tudi nad zmajevimi krili, ki sem jih imela letos prvič - tudi te so brez gnojil lepo cvetele. Prejšnji teden pa sem v viseče košare posadila viseče mačehe, ki se povesijo čez teglc tako, da ga čisto zakrijejo. Pa še nekaj - glede na neskončno pestrost sort mačeh in krizantem mislim, da se jim dela krivica, da so označene kot "nagrobne" rože. tigris

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

25. apr 2008 10:19

Letos dobim od mami denar, da nabavim rože po lastni izbiri. Pa gledam te fotke pa berem in sem čisto zmedena, res veliko stvari mi je všeč. Ns balkonu bojo bršlanke, domače. Rabim še za na okna. In kaj mi je všeč, miljonski zvončki, črnooka suza, okrasna kopriva, petunija, zmajeva krila, meta- indijska pomoje in še več, mogoče dehondra..

Kaj od tega gre lahko skup?  Rada bi, da končno tudi nam nekaj uspeva.

katti

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

25. apr 2008 12:35

Pri milijon zvončkih moraš biti zelo pazliv pri zalivanju. Meni lani niso vedeli, ali bi "crknili" ali živeli. Dihondra mi je zrasla meter v dolžino in ni zahtevna. Črnooka suzana in dihondra bi po moje pasali skupaj. Jaz sem to leto posadila takšno korito in ... bomo videli, če bo uspel. barby

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

27. apr 2008 14:24

Pa sem nabavila nekaj rož. Doma imam zmajeva krila, za vmes pa krompir, dihondro ali moljevko. Dihondre bom verjetno dala med bršlinke- na balkon, na okna pa z zmajevimi krili moljevke, na ostale tri okna pa krila z sladkim krompirjem. Če ima katera ikušnje me zanima, če se to obnese?

Barrb, potem pa ko bodo rožce že bujne, jih poslikaj, da bomo videl kako ti je šla izbira.

katti

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

27. apr 2008 16:37

Mi smo imeli lansko leto zmajeva krila in so super delala. Tudi zeleni krompir nam je super delal, medtem ko je rdeči kar kmalu izginil. Za moljevko je pa znano da rabi veliko prostora tako da jo ponavadi sadijo v druge lončke (ne skupaj z ostalimi rožami). Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

27. apr 2008 22:04

Mene zanima kako izgleda zeleni krompir,poznam samo krompir,ki se sadi na njive.To pa verjetno ni enako. kalcicl

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

28. apr 2008 5:27

da si bos lahko predstavljala: http://www.michells.com/bodger.htm Se pa lahko sadijo tudi v zemljo, na prosto, ne le v obesanke ali na balkone.Sama sem imela temno na pokopaliscu in je vzbujala pozornost vseh,posebej se,ker ima tudi lep vijolicen cvet,ki sicer traja le en dan ali dva,tako,da se splaca potruditi in jo poiskati, ceprav pravijo, da bo temnejse sorte letos malo tezje najti.lp lucka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti