Biskvi za pekač od pečice - pomoč

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. apr 2007 15:08

Jaz bi vsekakor svetovala, da si nabaviš tudi tisti pravokotni pekač z zaponko, ki je narejen za delicije pravokotne oblike. Bodisi da pečeš biskvit in ga prerežeš, ali pa, da se ti torta pri sestavljanju ne razleze. Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. apr 2007 15:29

Emma, imaš še eno vprašanje- na kateri podstavek pa boš podstavila tako veliko torto ?

Prebrala sem, da je koristno, da sti steklar odreže ploščo iz stekla, kako je z nogicami, to pa sem pozabila.

Frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

16. apr 2007 15:49

emma, sem ti na zasebno posto poslala eno čokoladno-jagodno kombinacijo. Mamamia mamamia

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

17. apr 2007 8:21

Frina, Glede podstavka: ponavadi take torte, ki jih delam za druge dam kar v kartonasto škatlo, da jo lahko odnesejo. Večji problem je moj hladilnik, saj gre pekač od pečice le za las v hladilnik, ampak ko bo biskvit obrezan na podobo Spidermana mislim, da bo šlo. Mamamia - hvala za predlog - sem vam že poslala kup novih vprašanj. Punce ali imate kakšne predloge glede barv? Lep dan! Emma Emma07

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. apr 2007 10:31

Imaš srečo, da nimaš hladilnika Swarowski; tja torte zlepa ne spraviš.

Jaz sem pred leti delala vlakec in šele zadnji trenutek ugotovila, da torte nimam kam postaviti.

Frina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. apr 2007 12:36

V teh časih (ko je ponoči še zelo hladno), je možno tako oglato zadevo položiti v tisto pravokotno potovalno škatlo, kamor daš spodaj hladilne blazine, položiš čez pokrov (pa ga ne zapreš) in potem gre lahko zadeva tudi čez noč na balkon, teraso ali pa kakšen bolj hladen prostor.... Poleti se pa z oblikami, ki so prevelike za hladilnik, sploh ne ukvarjam. Vendelina jr.

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

18. apr 2007 10:15

Teta torta zanima me, če vedno uporabljaš to osnovo za biskvit. Kaj pa če dodajaš orehe, lešnike npr. koliko tega dodaš in koliko verjetno moke vzameš stran. Po katerem receptu pa delaš rolade lepo prosim za pomoč. Lepa hvala Mateja mperhaj

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. apr 2007 10:46

Mateja, rolade delam po tem istem receptu, vendar samo z moko (brez Gustina). Se obnesejo. Zadnjič sem poskusila, kar sem pred kratkim prebrala: zvila sem jo tako, da sem jo namazala (z marmelado) po zgornji strani, tako da je bila zunaj stran, ki je bila prej na pekaču. Prišla je zelo v redu, čisto nič razpokana! Orehov ali lešnikov biskvit delam redko, ni pravega povpraševanja. Večino tort naredim z "belim" ali "črnim" biskvitom, se mi zdi, da majhna količina oreškov tako in tako ne pride do izraza. Če delam prav orehovo torto (za odrasle, za otroke je okus orehov premočan), vzamem orehov biskvit brez moke iz moje Schillerjeve torte (v bazi). Če pa poskušam kakšno novo torto, jo navadno delam po receptu (pri čemer tiste "biskvite" s 1/2 kg moke na 2 jajci že takoj izločim!), včasih pa naredim svoj biskvit in samo nov nadev. teta torta

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

18. apr 2007 11:32

Hvala za hiter odgovor konec tedna gre hčera k birmi in bom kmalu začela. Jaz drugče pečem rolade 5 jajc, 5 žlic sladkorja in 5 žlic moke in mi tudi ne pokajo. Zanima me pa še ko pečeš svetel biskvit daš namesto kakava toliko več moke ali gustina. En lep sončen dan mene danes daje ena čudna pomladanska utrujenost! Mateja mperhaj

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. apr 2007 12:44

Mateja, saj mogoče so tvoje količine po žlicah podobne, poskušaj enkrat stehtati! Jaz pač rajši uporablja tehtnico kot žlice (razen za zelo majhne količine). Sicer pa je moj (naš družinski) recept: 4 jajca, 15 dag sladkorja, 10 dag moke, 2 žlici olja ali stopljenega masla. Količino moke pač po potrebi/želji zmanjšam in nadomestim z Gustinom in/ali kakavom. Kar stresam eno za drugim na tehtnico, če je kakšna deka več, tudi ni tragično! teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti