Alergija prosim pomoč

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. avg 2007 12:45

Sama sem bila svojčas precej alergična (čeprav ne kot dojenček, ampak kot otrok) in sem zato seveda pozorna na te zadeve pri svoji punčki, je pa alergija precej hujša za pogledat kot tile mozolčki od hormonov, pa tudi srbi bolj in je bolj trdovratna, ker se alergeni dalj časa zadružujejo v sistemu - samo za pomoč pri "diagnozi"... Včasih je kriva tudi kombinacija živil, recimo nenasičene maščobe in bela moka (kar potem ugotoviš, da je najbolj pogosta kombinacija v kuhinji;): špageti boloneze, kruh z nutelo, pečen krompir - na olju, itak... ... ...) Še ena opomba glede krem: meni ni kaj preveč pasalo razno mazanje, kak kamagel mi je še pomagal (ne vem, če ga sme dat že tako mali), kake mastne kreme, pa razni prevretki pa so dostikrat zadevo še poslabšali - ne rečem, da ne probat, ampak naj bo pozorna, če bi se stanje slučajno poslabšalo... Predvsem jaz ne bi mazala s kakimi kremami, to kožo še bolj zapre, da ne more dobro dihat in vse skup še bolj srbi... če že, potem kak hladilni gel, aloe vera ali kaj podobnega, hladilno mazilo in bepanten sicer lepo celita kožo, vendar pa se mi zdi, da pod temi težkimi kremami zelo težko diha in jaz sem si potem še bolj hotela vse spraskat... naj proba vse, ampak včasih je voda še najboljša... Ko smo se mamice pogovarjale, ko je bil tale vročinski val in so naši dojenčki vsi po vrsti dobili pikice, so vse jele mazat svoje male z raznoraznimi kremicami in je bilo pri vseh vedno slabše, jaz pa sem svojo umivala samo z vodo, pa to večkrat na dan po tistih delih, pa se je zadeva zelo hitro umirila... Samo v razmislek, ker včasih v najboljši veri delamo najslabše (mene je recimo mami silila z mlekom, katerega nisem mogla prebavljat (dobesedno in v prenesenem smislu), pa še za astmo je najslabše možno, ker pospešuje nastajanje sluzi - hotela mi je pa samo najboljše... no, saj kosti mam res trde, hehe:) Če so pikice od hormonov ali od vročine ji torej jaz svetujem samo umivanje, ker srbi jo v tem primeru predvsem od tega, ker se malo spoti ali umaže in koža okoli mozoljčka ne more dobro dihat, se zapre in začne srbet... Zato v tem rpimeru umivanje pomaga. Če je pa alergija, pa samo to ne bo pomagalo in bo treba izločit alergene, potem pa se zadeva umiri. Tudi če je alergija, to ne pomeni, da jo bo imela celo življenje, navadno po par letih izzogivanja alergenu izzvenijo. Vso srečo in povej, kako je bilo. Veri

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

15. avg 2007 12:58

Tudi moji nečakinji, ki je bila alergična na vse živo, so terapije dr. Žagarjeve v Podčetrtku zelo pomagale, saj alergij preprosto nima več. Brala pa sem ravno v zadnji Jani, da se s tem zelo uspešno spopada zdravilka iz Novega mesta. Obe pa te nevšečnosti odpravljata z biomagnetno resonanco. Balenka

DEKLINA  

član od: 14.2.2007

sporočila: 24

15. avg 2007 13:26

Tudi moja hčera je bila taka.Vsepovsod je imela same pike ,praskala se je do krvavga včasih.Koliko krat smo bili pri zdravniku pa nikoli nič novega .Dobile sva fenistil kapljice potem fenistil gel dokler res nismo bili hudi in zahtevali da jo dajo nekam naprej.Šle sva na testiranje in tam so ugotovili alergija na beljak in pšenično moko,to je pa dobila preko mene ker sem dojila.Od 6meseca starosti pa do njenega drugega leta starosti sva se strogo drzale dite in to res stroge diete.sedaj je stara 3 leta in lahko je vse in nimamo problemov.Tako pojdite čim prej na kako testiranje da bodo ugotovili če je alergična ali ni .Men so rekli če se bova držale diete lahko mine in res je bilo tako. DEKLINA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti