Kruhomat - kateri clatronic?

muca maca  

član od: 4.4.2007

sporočila: 14

tema odprta - 4. apr 2007 11:28 | ogledi: 6.508 | odgovori: 17

Rada bi kupila kruhomat. V eni izmed tem sem zasledila, da ste s Caltronici kar zadovoljni. Imam pa še nekaj vprašanj:

- ali je mogoče, da bi bili tisti, ki imajo dve gnetilki boljši in ali ste tisti z manjšimi tudi zadovoljni

- s katerim modelom ste zadovoljni BBA 2605, BBA 2865, BBA 2787

- kaj je pomembno, da ima kruhomat

- kako se "zamesi" v tak kruhomat npr. testo za pico

Vsem kuharčkom hvala za odgovor in lep pozdrav.

Temo je spremenil(a) muca maca dne 04. apr 2007 11:28:58

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. apr 2007 12:16

Glede testa za pico ti lahko povem iz lastnih izkušenj - v kruhomat stresem mešanico od hit mix, le da vodi dodam še  žlico olja in žličko soli.

Morda ti bo katera od članic napisala še lasten recept, meni je ta mešanica pač najbolj enostaven način, pa še testo se nam zdi zelo dobro. razen za pisco ga uporabim tudi za razne slane pogače in manjše pogačice ali kruhke s sezamom in podobno. Iz enega pakiranja hit mix dobiš testa za štiri pice (okoli 25 ali 28 cm premera).

 

Sama imam kruhomat neke neznane firme, dobila sem ga za darilo, in funkcionira brez napake. Kaj več o tem, po čemer povprašuješ, ti bodo povedale bolj izkušene "kruhomatke".

Pozdrav, pa dobrodošla med nami, seveda, Mamamia

mamamia

muca maca  

član od: 4.4.2007

sporočila: 14

4. apr 2007 12:26

Že par let obiskujem Kulinarično Slovenijo, danes sem se včlanila in prvi odgovor, ki ga dobim ravno od tebe mamamia, ki vedno tako rada pomagaš. Pridružila sem se pa zato, da vas neham samo "izkoriščat" (zbirat recepte) in kaj tudi sama dodam kasneje kakšen recept. Drugače pa takoooo rada pečem sladice, pa imam trenutno majhnega dojenčka doma in je tako težko. Se mi pa zdi, da sem vas že kar nekaj spoznala, preko forumov in po vaših slastnih receptih. Pa lep pozdrav vsem. muca maca

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

4. apr 2007 12:58

Mi imamo kruhomat Clatronic BBA 2865 z dvema gnetilkama katerega rabimo zgolj za pripravo kruha. V njem nisem še nikoli gnetla testa, ker za to uporabljam Boshev MUM. Zanj smo se odločili po priporočilu sosede in ene kolegice, ki imata sami tak aparat že nekaj let in sta z njim zelo zadovoljni. Moja soseda v njem tudi kuha marmelado, obe pa ga uporabljata tudi za gnetenje vseh vrst testa. Ta kruhomat mi je fajn je, ker lahko spečeš manjšo ali večjo količino kruha (od 750 do 1300 g), si nastaviš zapečenost skorje, hiter ali normalen program peke, zvečer si ga lahko prednastaviš za naslednje jutro in ko vstaneš imaš topel kruh na mizi. Prednost dveh gnetilk naj bi bila v tem, da je testo res dobro pregneteno in tako lepše vzhaja. Tako mi je rekla soseda preden smo aparat kupili in da to kar drži. Razlika v ceni iste znamke kruhomata z eno gnetilko je bila cca. 2.000 SIT takrat, tako da če gledaš, da imaš dobro pregneteno testo in posledično dober končni izdelek, se splača kupit kupit aparat z dvema gnetilkama. Mislim pa, da neke bistvene razlike v kvaliteti, med temi različnimi znamkami kruhomatov ne more biti. Mijan

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

4. apr 2007 13:00

Najprej dobrodošla na KUL,seveda boš postala odvisna od kulinarike. Jaz sem imela Clatronikov aparat in sem bila zelo zadovoljna z njemu (imel je dve gnetilke) kateri model pa je bil pa se ne spomnem več.Sedaj imam United (model BM 5127) ki je popolnoma podoben Clatroniku,in sem seveda tudi z njemu popolnoma zadovoljna.Tako da ti jaz svetujem dve gnetilki kar tudi sprašuješ.V navodilih pa potem imaš tako vse od programov,ki jih lahko uporablaš do receptov. Pa veliko pečenega kruha,pizz,potic..... ti želim. mamazeljka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2007 13:23

mamazeljka, kakšna pa je najmanša količina moke, ki jo lahko uporabiš? Ker ta na eno gnetilko, ki ga imam na posodo doma, naredi najmanjši kruh iz 300 g moke. So mi pa vsi po vrsti rekli, da je z dvema gnetilkama boljši, samo bi raje videla, če bi bil končni izdelek po teži lažji od 1 kg. Naš Severin ima 500 g, 750 g in 1000 g, ima eno gnetilko. Loni Makaroni

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

4. apr 2007 13:23

Moj prvi Clatronic je bil 2605 z eno gnetilko. Meni so takrat rekli, da 2 gnetilki nista zato, da je testo bolje pregneteno, pač pa zato, da lažje pregnetejo večjo količino testa, saj so tisti z dvema predvideni za večje količine. Ker sama zmeraj pečem kruh iz 1/2kg moke mi ta povsem zadostuje. Ker mi je v starem kruhomatu odpovedal grelec, sem letos nabavila novega (istega). Čeprav je popolnoma enak model, opažam razlike - pri starem sem morala nastaviti na temno, če sem hotela imeti normalno zapečen kruh, pri novem pa je že na srednjem bolj zapečen, nov je bolj glasen pri gnetenju.

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

4. apr 2007 14:00

Loni, malo sem pobrskala po knjižicah od kruhomatov (na dve gnetilke) in recept z malo moko, ki bi bil primeren za tebe, je ta: voda ali mleko 300 ml margarina ali maslo 1,5 jed. žlice sol 1 čajna žlička sladkor 1 čaj. lička pšenična moka semolina 50 g bela moka tip 550 350 g suhi kvas zav.7 g) 0,75 zavojčka Vem, da uporabljaš drugačno moko, ampak morda sem pa le kaj pomagala. To je prepisano iz knjižice za stroj XBM1089 Lp tebi in Nejcu! riba-ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2007 14:41

Riba-ribica, hvala, to me je zanimalo, za Nejca pečem kruh iz 350 g moke, da ima večkrat svežega, ker drugače ga njegova mamica nareže na koščke in zamrzne. Ker iz tega recepta ga pa tudi je, tako da ga morda ne bo treba več kupovati, ker tukaj pa ni računice, že samo kg njegove moke stane v trgovini starih 1240 SIT. Na Hrvaškem je precej cenejša. Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2007 14:43

Sem pa ob vsem brskanju odkrila kruhomat, ki ima funkcijo za peko brezglutenskega kruha, na žalost ga na našem trgu ne prodajajo. Gre za to zadevico:

http://www.gateway24.de/geizkragen.htm?item=520&f|1940153879f388d498ec7ebfb5556ea23|0|1|7489|79548

 

Loni Makaroni

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

5. apr 2007 14:25

Muca maca, najprej dobrodošla na KulSlo. Tudi pri meni doma se kruh že pol leta peče 1-2x na teden v kruhomatu Clatronic in sicer 2865. Nimam nobenih pripomb (je moj prvi kruhomat in še ne morem primerjati). Vedno spečem največji kruh in ga potem narezanega dam v zamrzovalnik, ker je pogret v mikrovalovki tak kot bi bil ravnokar pečen. (nasprotniki zamrzovanja kruha ne me napast!) LP, piščanec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti