Kruhomat - kateri clatronic?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. apr 2007 14:36

Sem bila včeraj na paši po trgovinah, mislim, da bomo vzeli Clatronica oziroma Bomanna (je prišlo do prevzema firme, zatorej isti model - drugačno ime) in sicer ta model:

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=743665F4-

Pa še v Merkurju je v akciji. 

Loni Makaroni

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

5. apr 2007 22:39

Še ena med novejšimi člani na Kulinariki; najprej en lep pozdravček vsem skupaj. Tudi sama se že nekaj časa odločam za nakup kruhomata. Trenutno imam izposojenega na probi, da vidim kako deluje. Prijateljica ima Moulinex-a za peko 500g in 750 g težkega kruha z eno gnetilko. Pridno mi je gnetel Recine pustne krofe, trenutno pa diši pehtranka (tudi tokrat testo iz kruhomata). Sem se pa odločila, da kupim Clatronic BBA 2865, ki je trenutno v Merkurju za 54,90€. Pravo razkošje je dobiti krasno testo pa pri tem ni treba niti migniti. Sladek pozdravček, Vandrovka

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

6. apr 2007 20:58

Jaz seem si pa sposodila kurhomat znamke ELTA in pojma nimam kako naj nastavim, da bi mi samo zamesil testo za potico. Pa še to , a je testo že vzhajano ali ne . Mogoče komu zveni čudno vprašanje, ampak sem popoln laik pri kruhomatu. Prosim za pomoč. Pozdrav Buča buča

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. apr 2007 22:50

Buča, saj piše DOUGH ali TEIG. Čisto enostavno pričneš s tekočimi sestavinami, zgoraj moko, potem kvas. V menuju poiščeš ustrezno število programa, stisneš start in greš po drugih opravkih. Ko je testo vzhajano, boš slišala pisk, presipaš testo in ga razvaljaš. Še kakšno vprašanje? Tudi jaz sem v začetku brala in brala, znova in znova. riba-ribica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. apr 2007 9:55

Moj kruhomat, kupljen v Itersparu za ceni nekaj manj kot 50€, ena gnetilka, Clatronic BBA2865, so včeraj še  imeli na zalogi. Je enak kot kruhomat v Merkurju in Merkatorju, tam je pod drugo firmo. Slovenskega trgovca za enak aparat doplačaš 4.000 sit.

SVetujem nakup emlugatorja za peko rženega kruha v DM pod imenom Sauerteig. ( Zdaj vem, čemu je namenjen.)

Frina

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

7. apr 2007 20:56

Evo, prvič mi je kruhomat mesil testo za potico. Kar uro in 5o min. je trajalo. Testo mi je narastlo čisto do pokrova. Bilo je mehko in lepljivo. Ko pa je bila potica pečena in sem jo rezala, je zelo odstopala skorja. Drugače je bila dobra. LP Buča buča

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

7. apr 2007 21:22

Pozdravljena Buča, jaz pa testo delam kar na hitrem programu. Počakam toliko časa, da testo zgnete, malo preden začne peči testo, pa aparat ugasnem in stresem ven testo. Ponavadi je že dovolj vzhajano za nadaljno obdelavo za krofe, potice ali žemlje. Meni je skorja odstopala od začetka, ko sem tudi delala na programu teig. Sedaj pa nič več, meni osebno je to boljša in predvsem veliko krajša varianta, približno uro. Mislim, da je bilo testo prej preveč vzhajano. Imam pa Clatronika z dvema gnetilkama. jana 07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti