Mehčanje čevljev

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

tema odprta - 1. apr 2007 21:13 | ogledi: 9.392 | odgovori: 7

Imate kakšno idejo, kako zmehčati čevlje iz tekstila?

Za usnjene sem slišala, da se mažejo s kremami ali s šnopsom. Kaj pa če čevlji niso usnjeni?

Lp, Urša

urssula

neznan uporabnik

1. apr 2007 22:15

Ne vem kakšne čevlje mislite mehčati. Za usnjene čevlje se dobi v trgovinah s čevlji (Alpina), posebna tekočina oz. pena v sprayu, ki se jo poprši po površini in notranjosti čevlja, kjer pač tišči in take obuje ter nekaj časa v njih hodi - preizkušeno pomaga in zmehča. Tudi čevlje iz tekstila (saten, platno) se da zmehčati tako, da se jih namaže kjer pač tiščijo s čistim alkoholom ali samo malo navlaži, obuje in nekaj časa v njih hodi. Čevlji iz umetnega usnja pa se po mojem težje zmehčajo oz tudi razširijo. l.p. Tedi tedi

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. apr 2007 8:33

Jaz se pa že toliko stara, da ne kupim čevljev, ki niso že v trgovini pri pomerjanju kot copati! teta torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. apr 2007 9:42

Teta torta, very good! Sicer je pa meja za to modrost tam nekje pri 30-ih...:))) Urssula, tiste čeveljčke bodisi podari kaki kolegici ali pa jih imej v omari, pa naj te opozarjajo na to, da se ne kupuje pretesnih čevljev. Razumi to kot svojevrstno šolnino Ker, ne glede na to, kako jih boš mehčala, razen tega, da bodo izgubili obliko in bodi izgledali pošvedrani, čudeža ne bo. Boš pa pridobila žulje in otiščance in si boš prezgodaj nakupala kruljava stopala - tega je pa škoda. Ker je še mnogo dni, ko bo treba obuti "čeveljčke za ustavljati promet" in čuvaj nožice za take priložnosti. Vendelina jr.

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

2. apr 2007 18:26

Draga Urssula, teh čevljev ne boš mogla zmehčati. Samo usnje ima lastnost raztezanja in mehčanja, koliko pa je odvisno od vrste usnja. Lahko vseeno poskusiš z mehčalcem, ki ga prodajajo v trgovini s čevlji. Drugič raje kupi usnjene, pa že takoj morajo biti udobne. LENČA

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

2. apr 2007 20:25

Saj vem. Jih ponavadi ne kupujem, samo zdaj me je pa prodajalka nahecala, da moram kupit manjše, ker ona jih je tudi kupila in so se ji raztegnili za eno številko! Meni se pa kar nočejo! urssula

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. apr 2007 21:04

Če niso usnjeni se kar dlje časa raztezajo, težko bi rekla koliko časa,ker mam čevljev veliko. Se pa manj raztegnejo kot usnjeni in tako obdržijo obliko.Če so iz tekstila, bi se morali raztegniti že mokri, smo če hodiš z mokrimi vsaj nekaj časa. Računat moraš na to ,da ko so suhi gredo še malo skupaj. ham-njam

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

3. apr 2007 21:14

Mi gredo kar kocine pokonci, ko slišim za prodajalke, ki rečejo vse, samo da bi prodala čevlje. Če pa je bila iskrena, jih poskusi nositi po malem vsak dan doma. LENČA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti