Ponudba za delo

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 1. apr 2007 21:12 | ogledi: 2.523 | odgovori: 12

... se baje reče prošnji, ki jo pošlješ delodajalcu, če ni razpisanega delovnega mesta?

jaz si bom po končani porodniški spet mogla najt službo. in nameravam okol mal teh ponudb poslat. sej vem, da je ta tema že bla obdelana, ampak mi lahko kdo pomaga s kakim nasvetom?

vem, da je na netu ogromno teh vzorcev. ampak ne vem, če se te ponudbe piše po istem kopitu kot prošnje? moram zraven isto priložiti življenjepis?

če mi da lahko kdo kak nasvet, naj se mi prosim javi na ZS, ker bi imela zanj še dve ali tri podrobnejši vprašanji :)

pa lep pozdrav.

nike

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

2. apr 2007 17:46

Eno je prijava - če je razpis, drugo je ponudba- če razpisa ni. obvezno je zraven življenjepis oz.CV Pri obeh. V bistvu, gre za podobno zadevo, vsaj vsebinsko, le začetni nagovor je drugačen. Vse skupaj zgleda malo drugače, kot pri prošnji, ki smo jo pisali včasih. Če te zanima še kaj me lahko vprašaš na ZS. LENČA Sporočilo je spremenil(a) LENČA dne 02. apr 2007 17:48:03

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. apr 2007 18:53

Lenča, nas so ravno zadnjič na zaposlitvenem kotičku podučili, da življenjepisa ne pošiljaš zraven razen, če je izrecno napisano, naj bi se pa izogibal npr letnic oz številk in tistih zasebnih podatkov, poudariš znanja, službe, ki si jih že imel in podobne pozitivne zadeve da ti dajo prednost pri izboru... p

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

3. apr 2007 7:44

punce, hvala... nike

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

3. apr 2007 9:09

nike priporočam ti, da najprej podjetje pokličeš. zahtevaš osebo, ki skrbi za kadrovanje ali direktorja. po telefonu predstaviš na kratko svoj poklic, svoja znanja. na koncu povprašaš ali lahko pošlješ ponudbo. čez nekje dva meseca ali odvisno od odgovorov podjetij čež čas poskusiš znova. pa mnogo uspehov pri iskanju dela, pa zdrave otročke. m.schafe

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

3. apr 2007 21:11

Majamarko, saj živlenjepis mora biti sestavljen drugače, kot smo ga pisali včasih. Letnice nikogar ne zanimajo, zanima pa jih, da si ti opravljal neko delo toliko in toliko časa, si pridibil npr. neka znanja,... ja to je pomembno in temu se reče CV oz. žeivlenjepis. Pravzaprav sama formalnost ne igra bistvene vloge, bistveno je, da vzbudiš pozornost, da si delodajalci rečejo : "Aha poglej, ta je pa zanimiva, nekaj novega, kaj pa če bi ga-jo poklicali na razgovor." Ne pa da jo preložijo na kupček med ostale, neposebneže. Res pa bo vsak prejel prej službo, če se prijavi na razpis, kot da pošiljaš ponudbo. Je pa dobro delati tudi to, ker s tem treniraš sam sebe in znaš poiskati svoje dobre lastnosti, se učiš prodajati samega sebe. LENČA

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

3. apr 2007 21:49

pa je bolje, da, kjer bom iskala službo, ne vejo, da imam že otroka? (k vsi tolk govorijo, kolk otrok omejuje ženske pri iskanju službe...) nike

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

3. apr 2007 22:01

majamarko je napisal/a:
naj bi se pa izogibal npr letnic oz številk in tistih zasebnih podatkov
Vse to je res, z vidika delodajalca pa se zdi, kot da si površen ali pa da nekaj skrivaš. Pri nas v v vsaki prošnji najprej poiščemo letnico rojstva ali starost - sicer lahko približno starost itak ugotovimo tudi iz delovnih izkušenj (in stila pisanja, itd). (Žal je tako, da iščemo predvsem "mlajše" ljudi, smo zelo mlad kolektiv in iščemo mlade ljudi. Žal so naše izkušnje pokazale, da recimo 50-letnik zelo težko sprejme, da je večina njegovih nadrejenih stara okoli 30 let (ali celo manj!).) Delodajalec npr. nima pravice od tebe zahtevati podatka o zakonskem stanu in številu otrok, tega te ne sme vprašati ali zahtevati, da kjer koli to napišeš, tako da sama presodi, kaj se ti zdi bolje. Včasih je pred pošiljanjem spontanih ponudb fino tudi malo vedeti o ekipi, ki dela v kakem podjetu, tako lažje veš, kako obravnavajo mlade mamice.

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

4. apr 2007 16:05

hm, potem je najbrž vseeno bolje, da ne napišem, da imam otroka, kar že v ponudbi za delo. da mi ne bo slučajno že vnaprej dalo minus točk glede na ostale iskalce. muči me edino to, kaj naj napišem, zakaj sem bila sedaj brez dela. nike

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

4. apr 2007 16:32

hm, potem je najbrž vseeno bolje, da ne napišem, da imam otroka, kar že v ponudbi za delo. da mi ne bo slučajno že vnaprej dalo minus točk glede na ostale iskalce. muči me edino to, kaj naj napišem, zakaj sem bila sedaj brez dela. nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti