Recepti iz mletega mesa

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

30. mar 2007 18:58

Joj atina, a nisi ti pa že malo izbirčna, Imarcel je napisal-a, da želi recepte za mleto meso. Sem mislil da je lahko mešano. A se morem potrudit pa za tebe samo goveje ven zbrat? 

Bravo Ežoj

Tega recepta pa res ne poznam, čakamo na odgovor mamamie.

LP

Matjaž

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

30. mar 2007 19:06

Men se zdi, da bi bilo oni sogan najboljš v Bosni probat. Gre kdo z menoj

Evo, sem že narobe napisala, najboljš, da si na listek napišem.

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 30. mar 2007 19:08:11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. apr 2007 17:24

ežoj je napisal/a:

Matjaž je pozabil še: sogan (sagan) dolma.

Matjaž, ko sem tole tvoje prebral, sem se takoj spomnil sogan dolme, pa vzamem kuhinje balkana v roke in jo tam res ni. pol pa vzamem dve turški kuharski knjigi ( jed naj bi bila turška ) in tudi tam ne najdem, pol pa vzamem v roke dve bosanski kuharici ( knjigi, da ne bo kakšne pomote ) in tam najdem recept.

To je drugače polnjena čebula. Zanimivo, da se da poskusit v Sloveniji, prosil bom Jernaja, da uradno zadolži mamamio ( ona je s tega konca, pa egzotiko ima rada ) da naj obišče restavracijo Miraz ( po slovensko dota , piše modernizirana bosanska restavracija, kar koli to pomenilo ) Meljski dol 1, Maribor, in poroča. Na internetu sem prebral da imajo tudi sogan dolmo.

ežoj

 

Ežoj, mamamia bila v Mirazu že več krat. Izkušnje zelo pozitivne. Že oprema lokala je pristna (dva stola nista enaka, komode s kvačkanimi prtički, ornamenti kot v pravi mali bosanski hiši - kaj hočemo, "gazdarica" je iz tistih krajev doma). Hrana pa temu primerna; krompiruša, burek, sirnica, sogan dolma, begova čorba (res, še beg bi si prste polizal), čevapi, jagnjetina. A tek tufahije, bolan, i baklava. A na kraju - rakijica...E sad...Lahko zmeniš tudi za sać, bosnu ti rosnu...A sem bila dovolj jasna? Pridi, pa te peljem tja. Sicer pa ni težko najti, ko se iz MAribora po strai cesti, Šentiljski, nameniš izven MAribora, je to takoj v Košakih.

In še nekaj: Miraz ni eksotika, to je naše, domače, ežoj!!!!!

 

Čakam, čakam...Mamamia Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 30. mar 2007 16:52:21

mamamia

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

1. apr 2007 18:07

Je že tudi pri meni med priljubljenimi. Hvala Mamamia. Matjaž

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. apr 2007 19:24

mamamia, si me pa presenetila, pol se mal posladkaj ( če ti je to na slikici kaj znano ):

 

 od bosanskih kuharic, ki sem jih omenil eno vidiš na sliki, druga je " ta leva " na linku, ki si ga napisala.

Hvala za povabilo in pojasnilo kje je restavracija. Večkrat grem po opravkih v Radgono in se verjetno še kaj ustavim na tem koncu in osebno preverim 

 

ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. apr 2007 19:30

matjaž je napisal/a:

Joj atina, a nisi ti pa že malo izbirčna, Imarcel je napisal-a, da želi recepte za mleto meso. Sem mislil da je lahko mešano. A se morem potrudit pa za tebe samo goveje ven zbrat?

Matjaž

Hehe, Matjaž, bom pa sama kaj improvizirala. Se strinjam, da je bilo prvotno vprašanje za mešano meso. Če boš pa kdaj mel preveč cajta, kar reci, ti prinesem kilo mesa pa zbiraj ven goveje Ne, hecam se. Sem mislila, da kdo dela kaj vsakdanjega iz govejega mesa, pa sem pač vprašala. V splošnem so pa vsi ti recepti, ki ste jih našteli, bolj primerni za mešano meso. Ga bomo pa kupili. Atina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

1. apr 2007 19:45

Ežoj, panna ccotto si delal ...še dobro, da nisi slikce zjutraj gor nalimal, bi moral vrata tudi podšprajcat, ne samo zaklenit . Pa še zelo lepo si jo naredil. Bravo Ognjič

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. apr 2007 19:51

mamamia,

 mal sem pregledal link, ki si ga napisala, zanimivo pa je da imam obe knjigi ki so na sliki. Tista knjiga, na linku desna je ta ki je na moji sliki ( lukanc-bešlagić, kuhar, le da je moja knjiga prva izdaja, založba svjetlost, Sarajevo l.1965 )
ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. apr 2007 20:01

Ej, Ognjič,

bolj po tiho, da vidimo če bo mamamia prepoznala. Drugač, v petek zvečer se z mojimi zmenim za kosilo v soboto, pol sem mogel nekaj na hiter naredit, to sem naredil v petek zvečer, v soboto ob treh je že zmanjkalo, danes sem le slike urejal. 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti