Potne noge..

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 28. mar 2007 10:28 | ogledi: 10.078 | odgovori: 23

in seveda posledično zelo smrdeče..in tudi vsa obutev..

Prosim za preverjen nasvet kako ublažiti potenje nog ter tudi (in predvsem) ublažitev oz. preprečitev vonja. Čisti bombaž nogavic, usnjena obutev - ne pomagata. Noge smrdijo in švicajo tudi v coklih, japonkah..

Hvala..

Tina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. mar 2007 10:34

Potenje je posledica. Vzrokov za neprijeten vonj je pa n: stres, delovanje ledvid in krvožilnega sistema, lahko so kje kakšne gljivice, lahko je kakšna revmatska zadeva.... Bo treba kar na pregled in verjetno bo pregledov več. Vendelina jr.

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

28. mar 2007 12:53

Sama uporabljam izdelke od oriflamea.Imajo celo paleto izdelkov za nego nog, najpogosteje uporabljam sprej ki noge ohladi in dezinficira.Pozanimaj se, če se kdo v tvoji bližini ukvarja s prodajo te kozmetike. Kristina

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

28. mar 2007 12:59

V lekarni dobiš tudi nekakšen puder za takšne noge. Pomaga. zvitorepka

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

28. mar 2007 13:20

V DM-u imajo zelo dobre vložke za v čevlje (8 parov v paketu), sprej za čevlje in kremo za noge. Je njihova znamka in zelo ugodno (cca 800 sit).

Vložke enostavno odvržeš, čevji pa niso prepoteni in zato tudi ne "smrdijo"

karfiola  

član od: 13.1.2007

sporočila: 37

28. mar 2007 13:42

Mogoče bi poizkusila z amai kolekcijo za noge. Meni je pomagalo in tudi piling za noge ze zelo dober. Lp karfiola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

28. mar 2007 14:03

Nekaj je na tem, kot je rekla vendelina,nekaj pa na obutvi. Tudi če je usnjena, pa notranjost iz naravnih materialov, to še nič ne pomeni. Tako so mi povedale prodajalke, ker v čevljih so tudi različna lepila in druge kemikalije, tudi za obdelavo materialov. In eno z drugim pri enih učinkuje ubijajoče, drugim pa so noge vedno kot izpod prhe. Mene je vedno čudilo, da prvih nekaj tednov z obuvalom ni težav, čez nekaj časa pa se začne potenje, smrad in spremljajoče zadeve, in to tudi v odprtih usnjenih sandalioh, natikačih, copatih z luknjicami... No, potem so mi povedali, kot sem omenila, da se čez čas, pod vplivom potu iz nog, začnejo rekacije z različnimi učinki. In res opažam, ko sem v stresnih situacijah, se nikjer ne sezuvam razen doma, v garedorbi, daleč od stanovanja...Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. mar 2007 14:15

Eni se potimo, drugi se ne. In vsak postan pot na pot smrdi. Na obleki ali čevljih.

Moja hčerkica ima 2 leti, pa ji copatki in nogice smrdijo... zanjo samo usnje(jesen, pomlad, zima) in naravne materiale, ki dihajo... (za poleti)...

 

Kupujem usnjene čevlje, ki jih pogosto menjam. In tudi pravočasno zavržem in kupim nove. (deodoranti in spreji ne pomagajo dosti). Umetna obutev je pa smrt za poteče se noge. 

lidka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. mar 2007 14:24

uporabi deodorantsko kremo za noge Lidera. Namažeš se enkrat tedensko in noge ne smrdijo več. Zadeva deluje tako krasno, da so brez vonja tudi teniske mojega sina - več ne moreš zahtevati. Lisa

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. mar 2007 14:36

Čao, uh, tudi jaz imam take težave. Pa pazim na vse, na usnjeno obutev, na bombažne nogavice, nego no.... tako kot pravi mamamia, se pač nikjer ne sezuvam, ko pridem domov, čevlji ostanejo zunaj, noge pa takoj umit. Če grem pa kake nove šuhe kupit, pa najprej domov umit noge, zamenjat obutev, potem pa via trgovine, preden se spet "nadišavijo". Sej zdaj, ko še ni tako vroče še gre, ampak potem, ko nosimo lepe čeveljčke in najlonke notri...uh! So me pa sedaj prepričali, da uporabljam Justove izdelke, tudi tisti "čudežni" spraj, pošpricam noge in čevlje. Ful drago, ampak saj če greš v lekarno po kako zadevo te ne pride kaj bistveno manj, dobri izdelki za nogice so zelo dragi. Naj bi "preprečeval" tudi gljivice in vse ostalo, torej že sam vzrok. Je boljše, samo nikakor pa ne poplonoma odpravljeno, če sem cel dan v istih čevljih ni zgodba nič drugačna. Tudi vložki za čevlje nekoliko umirijo zadevo, ampak tudi niso kaka bistveno dobra rešitev. Ja, kaj čmo, očitno res velja, da noge smrdijo zato, ker rastejo iz ritke...hi hi... Lep pozdravček, S.

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

28. mar 2007 14:40

kot je že lisa omenila.lidera je zakon. preizkusila sem vse mogoče zadeve, sedaj pa nekaj let uporabljam lidero-kremo za noge. m.schafe

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti