Overlock in šivanje za dojenčka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. mar 2007 21:26

Atina ne bom nehala o dojenčkih in to zanalašč. jade

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. mar 2007 21:47

Hehe, ni treba. Če me dovolj sprovociraš (sploh ni treba veliko), se bom še jaz razpisala Atina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2007 21:57

Atina, se priporočam za naslov, kakega dobrega serviserja je vedno dobro poznati, oni moj je znal približno toliko kot jaz, samo orodje je mel, tak da sem nehala vozit šivalni stroj tja in se probam sama znajt... Ja, pfaff mislim, da je rekla mami, da je mela na začetku, nisem sigurna, ali ga je pa hotela met, moram preverit. Meni je všeč, če je notri vse kovinsko, da se ne lomijo in uničujejo tisti plastični deli, ne boš verjela, kam vse se lahko sukanec zažre... En vijak popusti, zamenjat ga ne znajo, potem se pa zezaš ko nor... jade, a potem bi morala met najprej sineta?;) Ekonomsko gledano;) Je pa ljubi zazijal, ko sva enkrat v izložbi videla ene čeveljce za malega - stanejo tok kot supergi za na basket za fanta! hehe, fant se čisto strinja s tabo o ekonomičnosti, da je treba met več frockov, da se splača, hehe:) Ko sem mu to prejle prebrala, je rekel, da naj kar pridem, da narediva še enega;) Sem mu morala mal razložit, da zdaj ne bo nič pomagalo, pa pravi, da nima veze in da ziher je ziher Veri

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

28. mar 2007 22:15

Veri, če oblekce zgledajo sprane, pa kupi barvo za barvanje oblek, vrzi v pralni stroj nekaj oblačilc in videti bo kot novo. Jaz to počnem za našimi fanti, ko enkrat tako zaflekajo razne mikice, da jih noben prašek več ne očisti. Na koncu so vse mikice črne, temno rjave ali temno modre. Kaj češ, "znajdi se je rekel Tito". Jaz kupujem takšne barve, ki se lahko perejo tudi na 60-70°C, pa ne gredo v barvo. Mogoče bi z barvanjem počakala dokler ne bi izvedela spola, saj bi se takrat lažje odločila o izbiri barve. LP katjushka

lelči  

član od: 23.2.2007

sporočila: 34

28. mar 2007 22:17

Veri če boš kupila obvezno kupi 5-nitnega ,takšnega s katerim lahko tudi robiš ( na pravi strani dvojni navadni prešivni šiv na notranji strani pa je rob obšit).Jaz imam Elno in je vredu vendar imam 4-nitno in mi je žal (kupila sem jo v študentskih časih ko ni bilo denarja za boljšo ),Pfaff pa je še boljši.Imam 4-letnico in 7-mesečnega sinka in pri prvem sem si zelo veliko zašila sama-vso posteljnino, spalne vreče,trenirkice za doma,krilca (na katera je Ana nora saj če bi bilo po njenem bi jih nosila vedno) .Sedaj si me spomnila na čas ko sem z ogromnim trebuhom sedela za strojem in šivala posteljnino,kako srečna in zadovoljna sem bila ko sem posteljico prvič oblekla ,to so bili resnično lepi trenutki,ki se jih spominjaš celo življenje s toplino v srcu ,zato veliko veselja pri šivanju in ogromno čudovitih trenutkov ,ki so pred tabo. lelči

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. mar 2007 22:56

A kdo mogoče ve, koliko stane tale petnitni stroj, tko za informacijo? matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. mar 2007 23:30

http://www.cover-doo.com/podjetje.htm Tu je spletni naslov za tistega iz Straže, ki sem ga prej omenjala. Moja mami ima tisti Coverlock, ne vem pa točno številke (se mi zdi da 4852). Stal je ok. 200000 SIT se mi zdi (nisem še v evrih). Lahko pa povprašam, ima prospekt s cenami. Atina

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

29. mar 2007 8:32

A kdo mogoče ve, koliko stane tale petnitni stroj, tko za informacijo? Jaz sem dala za Brotherjevega 160.000 sit. V tej ceni je bila ena naprava za prenos zank, mašina in pa nekajurno učenje. So pa pletilne stroje že zdavnaj nehali delali. Dobijo se samo še rabljeni. Lep pozdrav, Klavdija

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

29. mar 2007 18:06

Nimam pojma. Imam enega že 15 ler starega, na katerem sa nabira prah. Pletem sedaj raje na roko. ham-njam

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. mar 2007 18:32

Tole podjetje, Cover pa ima čudno usodo.Ko sem kupovala stroj, overlok ,je tu bilo podjetje Cik-cak. Jaz bi že bila previdna.

Imam 5 nitni overlok Elna. Nikoli ne uporabljam verižnega šiva- ko hkrati sešiješ in obentlaš rob, tega roba ne moreš razlikati in potem je to videti grdo. Vsaj meni. Dovolj je 4 nitni, tudi meni, ki šivam že od leta 1973, vendar nisem poklicno usposobljena.

Pa ne nasest kakim priključkom in dodatnim tačkam. Jaz sem in nisem nikoli uporabila -------dragih dodatkov.

Uporabljam edino ščitnik za iglo,da  varujem oči.

Z Elno sem zelo zadovoljna, prodaja pa jo podjetje Lango, v Ljubljani in Celju, svetovalec pride domov, sem pa zadovoljna tudi s servisom, ki je tudi v Ljubljani.

 

Pri nakupu bodite pozorni, kje se nabavijo igle. Elna ima klasične igle za stroj in to se mi zdi dobro.

Nameravam pa kupiti od Elne navadni stroj, ki zmore debelo plast  džinsa, tri vrste gumbnic , mislim pa, da tudi kak monogram.

Navadni stroj pa že ima, to je tudi res.

Dobim pa junija nečakinjo, in sem zelo vesela, toliko ostankov blaga imam, ki bo končno šlo v promet.

Frina

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 29. mar 2007 18:37:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti