Overlock in šivanje za dojenčka

pirijoža  

član od: 21.7.2008

sporočila: 2

21. jul 2008 12:24

Drage punce! Sem šla malo srfat po teh straneh, ker kar prekipevam od jeze. Namreč šivam in že dva dni se ukvarjam z nastavitvami na overlocku, da bi končno lahko dokončala majice, ki jih imam cel kup. Imam stroj bernina 1300dc, ki je stara točno eno leto. Sem kar nekaj šivala z legendarno bagatovo ružico, ki sem jo dobila za 18 rojstni dan. In po še enkrat toliko letih sem si omislila overlock v kombinaciji s pokrivnim, da se končno profesionalno lotim robljenja majic. Zame je nakup predstavljal celo filozofijo in bog pomagaj, zgleda da še ne dovolj. Overlock šivi so zelo uporabni, seveda poleg vseh 13 ih ali koliko jih je že, uporabljam le 3, kar se tiče pokrivnega šiva pa je katastrofa. Že ob nakupu sem bila v dilemi, ker so mi povedali, da je potrebno spreminjati nastavitve, a je bila razlika v ceni za stroj samo za pokrivni šiv dovolj prepričljiva, da sem se odločila za kombinacijo.Nastavitve so zdaj mala malica proti težavam s šivanjem... Pri navadnem bombažu šivanje ni problem, pri šivanju jersija pa ne gre in ne gre in prav nesrečna sem in ne vem več kaj naj naredim. Zdaj že vem, da sem ga polomila, ker kolegici, ki ima pfaffa le za pokrivni šiv, vse uspe na kakršnemkoli blagu, jaz pa cel kup majic, ki natančno eno leto čakajo name, da sem se spet skorajžila in poskusila še enkrat, še zdaj nisem uspela zarobit. Da otrokom ne bodo več prav, mi je jasno, ampak moja trma, da za tako drag stroj daš tako bogatstvo, potem pa ne gre in ne gre.. Pri širokem pokrivnem šivu mi zgornja šiva ves čas preskakujeta in seveda so potem tudi na spodnji strani presledki. Vse možne nastavitve sem že premaknila, na gor na dol, zamenjala sem igli, če bi bili slučajno uničeni, pa nič. Me ima, da bi šla nazaj v trgovino in bi mi kar oni zarobili majice..Ko sem bila pri njih na tečaju smo vse delali na bombažu in je res delalo, na raztegljivih materialih pa ne rata nič. No dušo sem si odvezala, vseeno pa me zanima, če ima katera kakšno idejo, kako se lahko rešim te more. Hvala, pa lepo bodite. pirijoža

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. jul 2008 14:01

Meni so šiviilje, ki so 30 let oddelala v konfekcijski šivalnici, povedale, da od gospodinjskega stroja naj ne pričakujem učinka profesionalnih strojev, ki so samo za jersy in samo za pokrivni šivi ( ueberdeck).

Sama precej krajšam predolge majčke iz jersya in jih tudi sama po potrebi sešijem-

Izdelam pa rob takole:

1. Vzamem trak, ki je lepljiv na obeh straneh in ga narežem na polovico, da je širok cca 0,5 cm-

2. Nato trak prientlam z overlokom tako, da ga pritrdim na LICE izdelka.

3. Nato zapognem rob in ga naudarim v višini kakršno želim. ( naudariti=heftati). ne z bucikami

4. Narahlo z likaklnikom z LICA prilikam trak, da ne odstopi. Paziti, da ne raztegnemo roba.

5. Nato z lica poštepam z RAVNIM šivom dva vzporedna šiva. Uporabim DOLGE šive.Naudarek ( hefto) potegnemo iz roba pred šivanjem dvojnega roba, kasneje je nekaj težav, ker je poštepan in se trga.

 

Moji izdelki zgledajo dobro in se zelo približajo pokrivnemu šivu. To je krasna rešitev za popravila. Čeprav bi z veseljem imela ta šin na stroju-

Te pa prosim, da poveš, kako se tisti pfaf,ki ima samo pokrivni šivi, imenuje. Če ni industrijski. Se mi ga  lušta ko mački špeha.

 

F r i n a

pirijoža  

član od: 21.7.2008

sporočila: 2

22. jul 2008 16:24

Nisem si mislila da je kakšna izkušenka zdajle doma namesto na dopustu. Hvala Frina za nasvet in opis, ki sem ga do potankosti razumela. Tudi jaz sem včasih, ko še nisem bila moderna, z bagatovo ružico delala podobno, sicer brez lepilnega traku, a so se šivi, ko so otroci vlekli majice čez glavo, raztrgali in sem non stop došivala. Ali lepilni trak in veliki šivi preprečijo trganje? Verjamem da si se spretno znašla, a saj si verjetno misliš kako je, če imaš stroj, ki je bil propagiran kot stroj, ki bo nekaj naredil, zdaj pa tega ni in ni. Če bi bilo tako, bi vzela samo overlock in bi bila zadeva rešena, nič ne bi pričakovala, pa še ceneje bi bilo. No, glede Pfafa..Sem klicala in je kolegica na dopustu, ko se vrne, grem takoj k njej in praktično preverim, če zadeva res funkcionira. Vse kar je bilo zašito sem videla in je res lepo. Vem, da stroj ni industrijski in da so ji dali tudi možnost da ga prinese nazaj, če ne bo zadovoljna. Vsaj vem, kje bom te majice lahko zašila do konca. Moram ti priznati, da tudi mene mika in to prav zelo, ker je tako pohvaljen, da resno razmišljam da bi tega prodala in kupila dva ločena. Bom najprej preverila, da boš dobila informacijo s prve roke. Si želim da bi delovalo. Vse lepo! pirijoža

renata.zupan  

član od: 11.8.2008

sporočila: 3

11. avg 2008 2:16

Pozdravljene! Sem prebrala celoten forum na temo overlock šivalnih strojev, pa bi vas prosila za nekaj nasvetov. Se zavedam, da ste zelo zasedene mamice, vendar upam, da vam ne bo vzelo preveč časa za nekaj kratkih informacij. Jaz sem namreč čista začetnica oz. to sploh še nisem, saj še nikoli sploh nisem šivala na šivalnem stroju. Ko sem bila majhna sem zelo zelo rada šivala oblekice za barbiko... Torej že od nekdaj si želim znati šivati, še sploh, ker sem bolj "drugačnih" mer kot ostali - imam namreč zelo zelo dolge roke, noge in zelo zelo široka ramena (kot plavalci), tako da mi marsikaj kar kupim ni čisto prav in potem itak ne nosim rada. Seveda so me vsi vzgajali v duhu, da se danes itak ne splača več šivat, ker je vse tako poceni, vendar sem ugotovila, da sploh ni poceni, če potem ne nosiš in je seveda bolje, da si sam sešiješ po meri in ti je prav in to potem tudi nosiš... Torej sem čisto na popolnem začetku... Malo gledam za šivalnimi stroji... Sploh nisem vedela, da so navadni in overlocki... Gledam tudi za Tečaji šivanja, pa na Gorenjskem nič pametnega ne najdem in razmišljam, da bi si morda raje sposodila kakšno knjigo iz knjižnjice in se sama naučila. Že tukaj potrebujem nasvet, ker nimam pojma kako lahko/težko je to... Načeloma sem si zamislila, da bi si sama šivala kakšne čisto navadne bombažne majice z ovratnikom (navadna bombažna majica z dolgimi rokavi, vendar z ovratnikom, saj v službi nosim obleko - kostim in fajn izgleda če je spodaj nekaj z ovratnikom, kot srajca), zašila bi si tudi nekaj čisto navadnih majčk za poleti, nekaj po svojih idejah, nekaj pa po majčkah ki jih že imam doma, kakšne kratke hlače, kakšno oblekico mogoče ... Se mi zdi da nič tako zahtevnega, zato pa me zanima, ali se lahko to naučim sama, ali naj grem na kakšen šiviljski tečaj. Prav tako me zanima kakšno mašino mi priporočate, sem pripravljena odšteti max. 500 EUR zanjo, vendar sem v dilemi, ker bi kupila samo eno mašino in sem mislila kupiti to overlock, vendar navadnega šivalnega stroja nimam, tako da bi bila popolnoma odvisna od te mašine... Glede na šive niti nisem preveč picajzl, glavno mi je, da so rokavi prav, glede na moje dolge in suhcane roke, vse kupljene majice so mi namreč ravno malo nad zapestjem .. Ko sem se končno odločila za ta korak, se mi je zdelo vse tako "na easy", zdaj pa ne vem več niti kakšno mašino, niti kako niti kaj... Kje ste se ve naučile šivati? Kakršnikoli nasveti, napotki itd. bi mi zelo zelo prišli prav, tako da hvala vam.. Tudi vam vse lepo Renata renata.zupan

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. avg 2008 6:46

http://valentinas.moj-album.com/album/11283671/ poglej na zgornji link,in boš videla da so notri majčke,hlače,.... šivati sem začela iz nule,da ima šivalni stroj tudi nitko spodaj,me je poučil mož začela pa sem iz več razlogov ko sem bila zaradi nosečnosti doma,sem mislila,da me bo od dolgčasa pobralo kasneje zaradi oddaljenosti iz civilizacije nisem nikjer mogla kupiti dveh enakih majčk,seveda so jih imeli cel kup,vendar za različne starosti in zadnji razlog,.... šele kasneje sem izvedela,da so bile moje prapraprednice grajske šivilje torej sem samouk z založenimi geni mogoče si prej v kakšni trgovini ogledaš šivalne stroje,to malo prespiš in se potem odločiš za nakup v trgovini boš najbolje vedela,kaj želiš in boš tudi najlažje videla sama nimam kakšnega hajsisaj overlocka imam Brother namizni šivalni stroj in to je to odsvetujem ti nakup v raznoraznih Hofer Lidl akcijah,ker za malo denarja,malo muzike lahko pa si poceni stroj kupiš tudi v trgovinah z rabljenimi stroji,ena recimo je Šiv Črnuče ali pa na Bolhi večkrat se zelo dobri podarjajo na Podarimo si za šivanje če imaš dovolj močno voljo mogoče tudi ne potrebuješ tečaja knjig je kar nekaj revij tudi,recimo Burda ali ottobre lahko pa si hlače razparaš in pogledaš kako so narejene,...tudi to sem že počela če te še kaj zanima pa vprašaj anaeva

renata.zupan  

član od: 11.8.2008

sporočila: 3

18. avg 2008 23:51

Hvala za nasvet, zaenkrat se še nisem odločila, je zunaj še predolg dan, da bi kaj šivala, upam pa, da bom kmalu :) Hvala še enkrat, Lp Renata renata.zupan

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. avg 2008 16:51

Veri je napisal/a:
Jaz bom naslednjo/ega, ko bo (ni še nič v planu, da ne bo pomote;), sigurno še prej dala na kahlico! Veri
Hehe, sem se morala malo nasmejat, ko sem videla tole temo in svoj prejšnji post: ko sem namreč tole napisala, sem bila lepo že en mesec noseča. So plani pohiteli, hihi (no, saj mišljeno je bilo: ko bo, pa bo;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. avg 2008 16:56

Renata, kupi navadni šivalni stroj, ker samo z overlockom skoraj ne moreš kaj dosti naredit, rabiš bolj navadnega kot overlock. Šivat sem se naučila sama, sem mislila it na tečaj, pa je bil zaseden, naslednji čez 2 meseca, vmes sem se pa že naučila... Ni tako težko kot nekateri radi strašijo;) jaz param ne, da bi videla, kako je sešito, ker mi je navadno škoda oblek za to, gledam pa, pa po navadi lahko vse preštudiraš tudi samo z gledanjem. Kaka knjiga verjetno ne škodi, so pa včasih malo zastarele, vsaj te v slo. Jaz sem se naučila kar tako - brez knjig in brez vsega. Šele kasneje sem si kupila par knjigic za overlocka v ang. in te so se pa zelo splačale. Veri

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

20. sep 2008 4:49

Živijo! Ker sem našla razpravo o mašinah in šivanju me je ponovno zagrabilo, da bi kaj ustvarila. Imam dva stroja. Ružico in Singerjev 5 nitni overlook. Ja , Ja Ružica, ki je stara 20 let je počasi za odpis jaz pa besno gledam in iščem po netu.Zamenjati jo moram z novo.Navadno mašino. Da dela več vrst gumbnic, šiva debelejše tkanine in ima moč. Pri Ružici zraven zeham ko šivam hlače ker je počasna.Razjeda mi živce.Ko se končno pripeljem k pasu pa izdihne in noče nikamor več. Navdušila me je Bernina Bernette 92c. Ima katera izkušnjo tudi z navadnimi stroji znamke Bernette. Kaj pravite o tem modelu? barbyslo

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

20. sep 2008 5:01

Ups ! Prezgodaj je še ....Znamke Bernina model Bernette 92c.... Drugače pa ...Vse ste full v redu posebej mlade mamice, ki poleg vsega še šivate za mlade nadebudneže. Jest sem tudi, ko je bila Nikica majhna. Zdaj me pa sikira, da se lotiva skupaj kakšnega šiviljskega podviga. Vse lepo in prav samo z Ružico že ne..... Lep dan vam želim pa pleaseee odgovor... barbyslo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti