Stop the world...

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

27. mar 2007 15:46

Vsem podarjam za napisano. Sploh Vendelina je bila kar konkretna in se strinjam , čeprav tisti NE....ja tudi to je umetnost kako se naučiti, če že iz notraj težko pride. Escada

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

27. mar 2007 16:19

 

Zanimivo je, kako dobro ta NE učinkuje, sploh ko ga uporabi oseba, od katere okolje tega ni vajeno. Govorim iz lastnih izkušenj.

 

Glede žrtev je pa tako, kot je rekla frina - če povzamem: sam si pomagaj in bog ti bo pomagal; če bomo čakali, da se kaj samo do sebe spravi v red, bo bog kvečjemu pomagal pri tem čakanju....Srbi so včasih rekli:  Obećanje, ludom radovanje....

 

Escada, na zdravje (tudi jaz že lahko kaj spijem, tako da ne govorim v prazno)

mamamia

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

27. mar 2007 16:21

No naj vam napišem eno zgodbo ki se je dogajala danes (pravzaprav se že od decembra) pa to ni ista zgodba o kateri sem pisal na začetku. Z sosedom sva postala prijatelja, ne sicer zaupna , ampak v smislu jaz pomagam tebi ti meni pri določenih opravilih, kavica tu in tam...čvekanje, razglabljanje o politiki, športu, babncah (ups sorry)...in še kaj bi se našlo. Naneslo je tako, da mi je pomagal oz. je večino stvari naredil on pri malo večjem projektu adaptacije stanovanja, jaz sem priskrbel material on svoje znanje, delo je bilo skupno. Ker sem vedel, da bo zelo podobno zadevo tudi on v kratkem urejal, sem vse kar sem zase kupoval, kupoval dvojno še zanj, da se mu nekako oddolžim, ker sem predvideval da mi za delo nebo hotel računati po tarifi ki pač za takšna dela obstaja, čeprav sem mu ničkolikokrat rekel, da se morava dogovorit za ceno ( čisti računi dobri prijatelji) je njegov odgovor bil zmeraj...ne seri. Naj povem da sem mu poleg vsega ostalega dal veliko sicer rabljenega eno leto , materiala za hišo ki naj bi jo začel delati prav kmalu (v to spadajo bolj stanovanjska gradbena oprema, ki bi na bolhi dosegla ceno cca 100.000 takratnih sit)jaz tega itak nisem imel kje porabit in se mi je zdelo super, da nekdo pa bo. No ko sva končala pri meni in sva ob pivu debatirala, se smejala zgodam in prigodam , ki sva jih doživela skupaj, sem ga vprašal tokrat zadnjič naj mi pove račun, res em bil pripravljen plačati delo ampak vsekakor ne več kot takratnih 50.000 sit, no in on pravi ej...nehaj, dej mi 20.000 in zadeva zaključena. Z ženo sva se spogledala, saj nama je bila cena zelo sprejemljiva ( kljub vsem ostalim stvrem ki sem jih dal) in sva plačala...sevda sem mu rekel...Ok...konec koncev si ti ceno postavi. In tako se prijateljstvo nadaljujeje, nakar mu čez čas zaupam, da bom prodal neko računalniško opremo, ker bi si rad kupil boljšo, modernejšo...in tip pravi , ej...to bi pa jaz kupil ker potrebujem, povem mu ceno katero sem mislil postavit, nekaj časa razmšlja in ker sem videl, da ga mučijo finance sem mu predlagal nakp na 2 obroka...eden takoj ob prevzemu drugi čez en mesec ( ni šlo za tako malo denarja). In posel je bil sklenjen. Apak drugega obroka še do dandanes nisem dobil ( minilo je že 4 mesece) in ker sem navajen, da tisto kar mi pripada tudi dobim sem mu cel čas prigovarjal ( nekatere bi bilo sram, no mene ni bilo) naj vendarle poravna zapadli obrok, cel čas se je nekaj zgovarjal...to in ono...mi lagal v oči, obljubljal konec tedna...itd. No in včeraj pride in mi zagotovi z vsem sorodstvom in nadnaravnimi silami, da dobim denar danes zjutraj , takoj ko se banka odpre oz najkasneje do 9 ure...Denarja do 11 ure še ni bilo in sem se odločil, da zadevo uredim enkrat za vselej in ga pokličem, mu povem ene par krepkih ( v smislu da me nateguje že 4 mesece in mi ob tem še laže v oči)..spet se nekaj izmika in tako končava pogovor z mojim neomajnim, da denar želim dane in pika. Že čez 10 minut se j začela odisjada z poslanimi sms.ji z njegove strani z najbolj nizkotno in žaljivo vsebino...ter oponašanjem za vso delo nazaj...groza, bil sem dobesedno šokiran. Seveda sem mu na poslna sporočila odgovoril kultivirano, brez žaljenja...ampak zadevo je na koncu tako obrnil, da sem mel občutek, da sem jaz tisti najslabši kreten. Nakar pozvoni na vratih , v roki drži prodano računalniško opremo, ter mi reče...na, primi..., bolj ko sem mu dopovedoval naj vendarle stopi naprej, da se pogovoriva kot dva normalna, izobražena, kultivirana človeka, bolj me je gledal kot hudič z kugle z mojega praga....nakar mi reče, če jo ne primem, da jo bo spustil po tleh....pa sem mu odgovoril, da jo konec koncev lahko...itak bo naredil sebi največ škode... Nato stopi korak naprej, jo položi na tla se zravna in me srepo pogleda ter reče: Tu imaš svoj klump, prosim, da mi vrneš moj prvi obrok. Nekaj časa sem ga gledal...nato pa je tudi meni preskočilo...in sem mu samo mirno ( čeprav bi ga lahko zgrizel)..rekel: " Kakšen obrok in kašen denar, zakaj že? Kdaj si m pa pa sploh kaj dal "? in Nato sem mirno zaprl vrata in obrnil ključ...KONEC DOBRIH SOSEDSKIH ODNOSOV No, sms-ji ki jih več ne berem še sedaj prihajo....v smislu, da sem ena navadna baraba in Ku...(piiip) Sem res??? Escada

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. mar 2007 16:47

Uh, takih zgodb o dveh sosedih sem pa že kar nekaj slišala. Poznam tudi zgodbe o tem, kako je nekdo prodajal stanovanje (v katerem ni stanoval, prodajal pa ga je zaradi tega, ker je bil v finančni stiski) svoji mrzli žlahti iz istega kraja in potem so mu plačali prvih 20%, potem so ga prosili, če bi lahko dobili ključ, da bi naredili neke izmere za predelavo in ker so bili ravno v stanovanju, so pa kar tam ostali in "pozabili" plačati preostalih 80%, tako da se zadnjih pet lt z zadevo ukvrjajo odveniki iz pravne pomoči (ker prodajalec je medtem bankrotiral in nima za odvetnika) in sodišče. Pa še mnogo tega in podobnega. Escada, tistega denarja za opremo verjetno ne boš videl. Če nista zadev s papirjem uredila, se pa možnosti sploh zmanjšujejo. Jaz bi na tvojem mestu shranila grozilne SMS - ker od človeka, ki komu grozi po SMS se lahko pričakuje, da te lahko v nadaljevanju tudi malo ovadi in si izmisli, da si ga ti nadlegoval, vplil na njega ipd ipd ipd. Eni so pač malo žleht. Niso nevarni, samo malo žleht so. Tvoj sosed je malo žleht. In še drug pameten nasvet. Terjatev do soseda v svoji mentalni bilanci spremeni v investicijo vase. Denar, ki ga nisi dobil je v bistvu šolnina za spoznavanje človeških karakterjev in predpostavljanja situacij, ki lahko nastanejo. Upam, da si ukapiral lekcijo. P.s. Tiste, ki te lekcije ne ukapirajo, si lahko ogledamo vsako nedeljo na TLP pri rubriki Marjana Jermana..... Vendelina jr.

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

27. mar 2007 16:53

Mislim, da bi mu verjetno moral vrniti prvi obrok, morda ne celega, ker je le uporabljal opremo nekaj časa. Ampak glede na to, da ti jo je vrnil, mu večina pripada. Tvoje zadnje dejanje kaže na to, da nisi nič boljši od njega. Premisli, kaj si storil in videl boš, da je bila krivica. Dejstvo je, da sosedskih odnosov ne bo več, bo pa čista tvoja vest. Vsaj tako bi jaz naredila. Pa brez zamere, bila sem samo iskrena. Vendelina, terjatve do soseda ni več, ker mu je le-ta vrnil opremo. Zdaj ima do soseda obveznost oz. dolg, vsaj po mojem mnenju. Sporočilo je spremenil(a) jessy6 dne 27. mar 2007 16:57:30

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

27. mar 2007 17:07

Mah,jas se z norci ne ukvarjam. Jim ne vračam,samo zaščitim sebe in si mislim: bog ti bo že dal po buči tako kot ti jaz ne morem. Samo, bomo pač mal počakal. ham-njam

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. mar 2007 17:12

Budisti pravijo, da če ne dobiš tistega, kar si želel, dobiš spoznanje in v vsakem primeru nekaj dobiš, ergo napreduješ. V escadinem primeru je spoznanje naslednje: Ne sodeluje se po načelu ti meni-jaz tebi in brez naročil in pogodb, razen, če ne želiš plačati najvišje možne cene. Zlasti se to ne počne s sosedi, prijatelji in sorodniki. Juhe s sosedom pa definitivno ne velja ne pogrevati, niti sedaj nekaj na hitro poskušati za to, da bi se žoga umirila. Leave it. Čas ima rešitve, ki jih vroča glava ne vidi. Vendelina jr.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

27. mar 2007 17:20

Sicer nisem pravnica, ampak sklenila sta ustni dogovor. Sosed se svojega dela dogovora (pogodbe) ni držal, nakar je vrnil opremo. Ne vidim razloga, da bi mu escada vračal denar. Sosed se je sam odločil stvar vrniti, brez da bi se držal danega dogovora. Tukaj nima vest nič zraven. Kaj če oprema sploh več ne dela? To je tako, kot da bi kupila obleko v trgovini na obroke, jo nosila pol leta, vmes ne plačala ostalih obrokov in jo potem nesla nazaj in zahtevala denar? Da ne bi res.

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

27. mar 2007 17:43

o, naj odgovorim najprej Jessy...oprema ki sem jo dobil nazaj, še slučajno ni v takšnem stanju kot sem jo predal oz prodal ( naj povem, da sem znan po tem da vse tehnične stvari izjemno čuvam in pazim nanje in sem glede tega zelooo picajzlast - slabost pač) Tudi pozanimal sem se kolikšen bi bil najem , če bi naprimer rental to opremo...sem bil presenečen da se obračunava na teden in ne na mesec kot sem sprva mislil...in mimogrede zta znaša 40€...in če seštejem tedne , ki jih je vsegaskupaj 16...potem je dotični sosed še meni dolžen poleg obroka še enega celega- par evrov manj če sem natančen. In ja Vendelina...danes sem se zelo veliko naučil....in to tvoje besede še kako potrjujejo. Ma res je najbolje z vsemi sosedi po načelu Dober dan...in nasvidenje. Escada

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

27. mar 2007 17:55

In Jessy, brez zamere, toda sam se nimam za slabega človeka, moje dejanje mi je bilo vsiljeno in sem odreagiral tako kot se mi je tisti trenutek zdelo najbolj prav....in ja , tudi z jezo.Žal sem tudi jaz krvav pod kožo. Vseskozi sem lepo kulturno prosil za preostanek dolga ( halooo, prosil sem za tisto kar mi pripada), kljub temu so mu bila vrata vedno odprta, čeprav sem vedel da mi laže in me nateguje...Kaj bi ti naredila? Primer...banalen pa vseeno Kupim od tebe najnovejši sicer parkrat uporabljen recimo MUM mutipraktik in glede na to da je drag že rabljen, kaj šele nov se zmeniva na 2 obroka....in seveda ti drugega obroka ne dam, med tem pa doma veselo mešam, mixam, režem, ga ne operem dobro, zvijem metlico...itd.In ko tvoje potrpljenje mine oz doseže vrelišče se nonšalantno pojavim na vratih, ti izročim MUM v od jajc in moke popackani škatli ter zahtevam nazaj denar oz prvi obrok ki sem ti ga že plačal....in verjetno si lahko še vesela, da nisem zahteval obresti za čas ko si imela moj denar. Prosim, poglej vase in bodi pri odgovoru zeloooooo iskrena! Escada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti