Nadev za čokoladno potico

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. mar 2007 11:37

Vem, da veliko ljudi dela čokoladno potico s kokosom, a meni ni všeč. Kokos imam rada v določenih sladicah, kokosova potica pa mi ni preveč všeč. teta torta

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

5. apr 2007 13:36

Teta torta, rabim pomoč

 

Včeraj sem spekla potico z nadevom po tvojem receptu. Ko je bila potica pečena in razrezana, je bil nadev kot biskvit in nič tekoč. Potica ni bila sočna ampak suha. Meni je bilo podobno marmornemu kolaču v obliki potice. Verjetno zaradi moke v nadevu. Ali je tudi pri tebi tako? Ali je mogoče preveč moke v receptu?

Jaz sem mislila, da bo sočno oz. vsaj malo bolj tekoče.

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

5. apr 2007 13:38

Teta torta - za belo nedeljo sem naredila potico s tvojim receptom za čokoladni nadev. Izpustila sem samo jajca. Bila je odlična potica! stara

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

5. apr 2007 13:55

dj, potica ni tekoča, je pa precej odvisno od tega, kako gost je nadev. Tega ni mogoče vnaprej predvideti, zato sem včasi zlila že veliko ruma (seveda lahko tudi mleka), da se je nadev lepo mazal. Je pa res, da to ni potica, ki bi "tekla" (čeprav je moji prijateljici, katere najljubša potica je, uspelo že tudi to), je nekako bolj gosta. Če to ni po tvojem okusu, vzemi rajši recept za čokoladno potico iz baze. Saj veš, okusi so različni. Stara, me veseli, da ti je bila potica všeč, samo domnevam, da si jo naredila za cvetno nedeljo (bela nedelja je tista po veliki noči, letos 15. 4.). teta torta

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

5. apr 2007 15:04

Hvala za odgovor. Res je, da sem čokoladno potico pekla prvič, zato so bile tudi moje predstave malce drugačne. Sem bolj tip sočnih peciv in nadevov. Nadev je bil pred peko zelo tekoč, tako, da sem potico zelo težko zvila. Zato sem bila po peki toliko bolj presenečena. Sedaj sem pomirjena, ker vem, da nisem naredila nič naroble. Hvala še enkrat.

Lepe praznike

dj

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

5. apr 2007 15:32

Mene pa zanima, če mi lahko katera prepiše nadev za korenčkovo potico od Goljata, ker sem že večkrat delala in je super, zdej je pa knjiga izposojena, recepta pa ne najdem. Mateja Nobena? Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 05. apr 2007 19:58:42

cokoladaa  

član od: 25.1.2006

sporočila: 26

6. apr 2007 9:43

mateja, ga bom jaz popoldne. če, seveda nebo katera hitrejša. marsikomu se zdi nadev iz korenja nenavaden, ampak izpade super okusno, pa tudi potica sama je zelo, zelo sočna. priporočam da poizkusite! mojca

cokoladaa  

član od: 25.1.2006

sporočila: 26

6. apr 2007 16:24

pa še za korenčkovo (po a. goljatu); 50dag svežega korenja, 20dag slakorja, 8dag masla, 5dag mletih praženih lešnikov, 5dag piškotnih drobtin, 1 jajce, mleti cimet, mleti klinčki, vanilijev sladkor, limonina lupian, višnjevo žganje (kirsch), še 8dag sladkorja. olupljeno korenje na tanko naribao in ga skuhamo v majhni količini vode, ki smo ji dodali 20dag sladkorja. kuhano, še mlačno korenje odcedimo. posebaj pa penasto umešamo odcejeno korenje, namažemo po testu, potresemo z lešniki in drobtinami. tem. nadeva naj bo enaka tem. testa. tesno zvijemo ...... ....in tako naprej, kot pri ostalih poticah! mojca

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

6. apr 2007 20:59

Hvala res [;)

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

8. apr 2007 10:21

teta torta, spekla sem potico z nadevom po tvojem receptu. Testo sem pripravila iz 65 dag moke, tako, da je bila res lepa - enakomerno obarvana. Preden sem jo namazala z nadevom, sem ga še posula z v rum namočenimi rozinami. Mislim, da je bilo to kar v redu, sicer bi res bilo vse skupaj malo presuho, no, vsaj po mojem okusu. Spekla sem jo v soboto zjutraj in se mi zdi, da je res pravega okusa šele danes, ko se je vse skupaj dobro odležalo. Dobra je! ssilva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti