Palični mešalnik

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

tema odprta - 24. feb 2002 11:33 | ogledi: 5.836 | odgovori: 18

Pozdravljeni!

Kupujem palični mešalnik, ampak ne vem, za katerega naj se odločim: ali za čisto "oskubljeno" varijanto, ali za tistega drugega, ki ima tudi dodatke: metlica za stepanje in manjša posodica za sekljanje (pa mogoče še kaj).

Seveda bi rada dobila čim bolj uporaben pripomoček za čim nižjo ceno. Razlika v ceni med najosnovnejšo vrsto in mešalnikom z dodatki je od 5 do 7 tisoč tolarjev.

Prosim vse tiste, ki imate izkušnje s tem, če mi lahko napišete, ali dodatki kaj odležejo, ali je boljše imeti vsak aparat zase: palični mešalnik za 5-6 tisoč tolarjev, mikser z metlicami za 7 tisoč, manjši mešalnik za sekljanje (nisem si zapomnila cene).

Ali tista ena metlica za stepanje pri paličnem sploh kaj pomeni?

Pa hvala lepa za odgovor

Sycia

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

24. feb 2002 11:39

Enopalicnik je Alfa in Omega v kuhinji. Ostalo so varijante Lep pozdrav vsem Henri

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

24. feb 2002 14:50

Jaz imam Boschevega 350w v kompletu in je super. Zelo veliko uporabljam tudi sesekljalnik. Za eno čebulo, česen, peteršilj... .Multipraktika skoraj ne uporabljam več. Z eno metlico pa v trenutku stepem smetano, beljak... Glede cene priporočam raziskavo trga in iskanje "ugodnega nakupa" ali "akcije". Jaz sem mojega dobila v akciji v Merkurju za 9.tisoč (redna cena okrog 14.tisoč) Lp Aja

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

24. feb 2002 15:14

Živjo! Doma imam enak palični mešalnik kot Aja. Z njim nadvse zadovoljna in ga velikokrat uporabljam. Moram reči, da veliko uporabljam tudi vse ostale nastavke, ne le klasičnega (še posebej mi je všeč dodatek za pasiranje). Če vprašaš mene, potem sem za takšnega z dodatki... (dodatki odtehtajo tistih nekaj tisoč tolarjev več)! Ana Češnovar

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

24. feb 2002 15:44

Že dolgo imam Moulinex Supermix z metlicami za stepanje in z nekakšnim vijačnim nastavkom za pripravo testa, pa drug tudi sijajen aparat iste firme sekalnik, ki v parih sekundah npr. zmelje orehe ali pa seseklja špinačo ali pa čebulo, če bi želel, v najfinejšo »čežano«…. Vendar skoraj vedno počivata, od kar sem pred nekaj leti nabavil palični mešalnik. Ima dve hitrosti (10.000 in 17.500 obrat./min), kar menim, da je pomembno, kovinski »rilec« in štiri nastavke: 1.sekač katerega nataknem kadar sekljam zelenjavo, pa meso za tatarca in pd, ali pa kar v isti posodi v kateri pripravim kaj, to tudi lahko kar med kuhanjem- dušenjem, »spasiram« (včeraj omako paprikaša in danes kremno juho ter špinačo za gibanico zmečkanko - preje pa sem predeval in mazal še en aparat pa še kakšno posodo! ). Z istim nastavkom lahko glede na držo aparata gnetem testo, pa ….. 2. nastavek nekakšna ploščica s katero naredim v nekaj minutah majonezo ali pa vse kar se meša v tekočini. Skratka sijajno nadomešča metlico. 3. nastavek zopet ploščica, a drugačne oblike, za pripravo smetane ali snega pri nižji hitrosti ali pri višji za mlečne napitke milk šejke, frappeje,…No in četrti nastavek za mletje. Palični mešalec je dejansko postal moj nepogrešljivi »sodelavec« za hitro pripravo in nad delovnim pultom pritrjen tako, da je stalno pri roki. Sycia ne vem pa kaj mislite pod dodatki. Teh »mojih« dodatkov- nastavkov je za prgišče in vse pogosto uporabljam, razen četrtega nožka - mlinčka. Lp! Riko

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

24. feb 2002 22:27

Hojla! Sem neskončno navdušena nad vašimi odgovori. Torej pravite: na vsak način z nastavki (dodatki) in kakor vas vse razumem, pravite, da je to "multipraktik" današnje dobe. To mi bo prav prišlo, ker si bom v kratkem "omislila" svoje gospodinjstvo in ... tam bo prav gotovo PALIČNI MEŠALNIK. Hvala lepa! ... pa ni me treba vikat Sycia

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

25. feb 2002 12:41

Živjo, da še jaz pristavim svoj lonček.. Imam tak palični mešalnik kot Riko (vsaj obratov ima toliko in razne nastavke na ploščicah). Zelo me moti, ker moram vsako jed, ki jo želim zmiksati (naprimer za kakšno kremno juho), vsebimo celega lonca preliti v visoko ozko posodo, v nasprotnem primeru je cela kuhinja pošpricana. Ker se mi ne da vedno prelivati jedi, moj mešalec v glavnem kar počiva - v načrtu imam nakup kakšnega takega, s katerim bi lahko mešala kar v posodi, kjer kuham. Mi lahko kdo svetuje? Sončne pozdravčke!

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

25. feb 2002 14:56

Jaz s paličnim mešalnikom mešam kar v posodi na štedilniku in do sedaj še nisem imela nobene packarije zaradi tega. Moraš pa mešalnik držati lepo navpično in mislim, da ne bi smelo biti problema. Palični mešalnik je zakon! LP Simona

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

25. feb 2002 23:23

A prav razumem, da je palični mešalnik nekaj takega kot klasični mikser z metlicami? Če ga nagneš postrani, jajčka in razne čorbice skačejo po vseh stenah? No, potem se je treba naučit upravljat z njim. Pri klasičnem mikserju čisto malo paziš in ni problema. Ne vem, kako je to pri paličnem. Bo treba poizkusit. Sycia

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. feb 2002 9:14

Živjo Sycia! Če se ne motim ima klasični mešalnik le naslednje nastavke in sicer metlice za stepanje in eventuelno tudi metlice za mešanje testa. Palični mešalnik ima v osnovi le nekakšen mini sekljalnik, ki je nameščen na podaljšku ročaja. Teh dvejh "mašinc" med sabo ne moremo primerjat, ker imata popolnoma drugačne funkcije. Lahko pa ima palični mešalnik tudi dodatne nastavke (metlico, dodatke za pasiranje, posodico za sekljanje in verjetno še kakšne druge).. tu ima torej palični mešalnik prednost... Umazanija se je nanašala na uporabo klasičnega paličnega mešalnika (sekljalnika), se pa strinjam s Simonko, da je potrebno palični mešalnik držazi pod pravim kotom in umazanije skoraj ni. Sama pa sploh nimam lepih izkušenj s stepanjem smetane s klasičnim "mikserjem" - če posoda ni res ozka, potem je joj! Pri paličnem mešalniku pa dobiš zraven elegantne ozke posode, ki pridejo prav tudi pri tem opravilu - če le ni smetane preveč! Upam, da boste razumeli... LP, Ana PS: Sycia, če imaš namen sekljati, pasirati, stepati majhne količine hrane (tu imam v mislih kuhanje kosila za družino), potem vsekakor priporočam in svetujem uporabo paličnega mešalnika. Je enostaven za uporabo, priročen, hitro se ga pripravi za uporabo, pa tudi pomivanja je malo. Če pa veliko pečeš, velikokrat pripravljaš obede za več ljudi, potem kupi "multipraktik" z veliko nastavki... Doma imam namreč oboje: super palični mešalnik in super multipraktik, vendar je večino časa v uporabi palični mešalnik, multipraktik pride na vrsto le takrat, ko imam namen kaj spečt, ali pa res velikega pripravit. Multipraktika tudi ne maram, ker je potem vedno treba toliko pomivat... Ana Češnovar

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

26. feb 2002 9:19

Najbolj enostavna stvar kar jih je, samo pravokotno na gladino ga je treba držati in v tekočini npr. za pasiranje v širši posod, pa niti malo ne šprica, tako kot tudi Simonki ne!. Zakaj pa bi ga sploh držal postrani? V ozki posodi pa pripravljam stepeno smetano ali sneg pa tudi ne zaradi špricanja, temveč ker ga v taki naredim res trdega in v parih sekundah. Seveda za uporabo v ponvi pa ni uporaben. No kot sem že omenil. od kar ga imam "lokomotive" pri meni večinoma spijo-počivajo. Lp Riko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti