Barvanje oblačil

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

tema odprta - 18. mar 2007 9:54 | ogledi: 6.995 | odgovori: 10

Kar nekaj oblačil bi si rada pobarvala .Ker je črne barve samo za do pol kg me zanima ali naj postopek večkrat ponovim ali naj dam v stoj pač več barve in vse naeenkrat pobarvam?

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

18. mar 2007 11:00

jaz sem barvala nekaj perila oz.cel stroj(katerega sem uspešno pofarbala en dan prej) v stroju in to v rdeče,.... niso vse stvari prišle ven enake barve mislim da je odvisno od materjala oblačil,... ampak nič ni bilo (več) flekasto in vse je bilo ponovno uporabno,... srečno plopsa

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

18. mar 2007 11:06

mene pa zanima ko takole barvate v pralnem stroju-ali potem zaženete 1krat prazen pralni stroj da se vse lepo opere ali kako? ksenija

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

18. mar 2007 11:15

jaz jih nisem še enkrat prala saj jih je stroj že splaknil,.... vsaj jaz mislim da ni nujno sem pa za tem stroj dala na najkrajši možni program z malo praška, da se je on splaknil in ni nikjer ostala kaka skrita mrvica barve,... plopsa

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

18. mar 2007 11:37

Jaz sem glih včeraj barvala eno jakno spomladansko športno in dve srajci v bordo barvo,pa mi ni ratalo.Srajce so v redu,jakna pa je cela flekasta.Nevem kaj je šlo narobe delala sem po navodilih in vse najprej namočila pa se ni izšlo.Sodelavka je tudi barvala ona pa je dala suha oblačila v stroj pa je tudi v redu.Mislim da bom še enkrat probala.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. mar 2007 12:09

ksenjako je napisal/a:
mene pa zanima ko takole barvate v pralnem stroju-ali potem zaženete 1krat prazen pralni stroj da se vse lepo opere ali kako? ksenija

Pri barvah, ki sem jih uporabila pred kratkim, je bilo napisano, da je treba po barvanju vse (s tkaninami vred) dati na običajno pranje s pralnim praškom na 60 °C, da se izpere odvečna barva in splakne stroj (sem dala kar oreščke). Kljub temu sem za prvo naslednje pranje izbrala  temno perilo. Na belem, ki je sledilo potem , ni bilo opaziti nobenih ostankov barvila.

Cila

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

18. mar 2007 12:59

Vedno se mi je vse super pobarvalo.Upoštevala sem navodila.Na koncu vse skupaj še enkrat oprala in naslednji stroj je sledil z oblačili črne barve. Predlagam ti ,da jakno še enkrat pobarvaš, verjetno je bilo premalo barve. ham-njam Sporočilo je spremenil(a) ena mš dne 18. mar 2007 13:00:17

gyokuro  

član od: 24.8.2006

sporočila: 16

18. mar 2007 15:20

Mislim, da je vzrok za lisasto jakno v kakih vztrajnih madežih in zapranem materialu, ker če si jo prej namočila in dala istočasno z obema majcama v boben bi moralo biti vse ok.Lahko probaš še enkart prebarvat na čimtemnejšo barvo ampak pomoje nima smisla, ker imaš sedaj še bolj neenakomerno obarvan material, ker se ti bo normalno poznalo tudi pri naslednjem barvanju, mogoče pa rata probaj! Meni barvanje v stroju z barvami Eswacolor in klio najcenejše soli ponavadi super uspe, je pa seveda pametno potlej še enkrat oparti pobarvane stvari s praškom na isti temperaturi kot barvaš, oz. najvišji , ki jo prenesejo. gyokuro

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

18. mar 2007 17:04

Kohica- v navodilih piše, da koliko barve je treba dati glede teže oblačil, črne in modre vedno 2kratno, pa ne pozabi na količino soli. Torej, ni ti potrebno prati 2 krat ampak daj več barve , več fiksirja in več soli. Če barvamo že obarvano tkanino jo je bolje prej razbeliti in potem pobarvati, sicer barva ni dovolj intenzivna. Barvamo na najvišji temperaturi, kot jo prenese tkanina in potem še enkrat operemo.S tem se spere tudi barva v pralnem stroju. LENČA

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. mar 2007 18:56

Imam nekaj izkušenj pri barvanju tekstila.

Črna ni nikoli črna, niti pri svili ne.

Šivi se obarvajo drugače kot ostali izdelek.

Oprano, sprano blago ( brez mehčalca), bombaž ostane lisasto.

Potrebno je brati navodila, za kake materiale je barva.

Povečati količino barve, saj gre za "vponost" barve.

Drugače pa - veliko sreče in poročaj, kako ti je uspelo.

Frina

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

19. mar 2007 17:33

Sem kupila danes modro barvo, samo na sol sem pozabila.Tako da bo jutri šla jakna še enkrat na barvanje,je skoraj nova ampak bela,potem pa veste kakšna je ko jo maš nekajkrat na sebi,zato sem se odločila da jo pobarvam.Bo bolj uporabna.Čao Anita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti