Materinski dan

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

14. mar 2007 10:47

MAMICA JE KAKOR ZARJA Mamica je kakor zarja, zjutraj se smehlja, ko še v postelji se dete s sanjami igra. Ref.: In zato nikdar mamice ne dam. Eno le na svetu širnem mamico imam. Mamica je kakor luna, dolge b"di noči, da počiva njeno dete mirno, brez skrbi. Ref.: In zato nikdar... Mamica je kakor sonce, srček njen je zlat, kakor žarek, ki posije od nebeških vrat. Ref.: In zato nikdar... (2x) jessy6

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. mar 2007 11:06

Jap to je to...pa naj kdo reče, da ni lepa...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. mar 2007 11:36

Pa tista:

Jaz pa grem na zeleno travco

iskat rož'ce za mojo mamco...

 

Lepo sicer, ampak meni materinski dan nekako "ne potegne"...

 

Mamamia

mamamia

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. mar 2007 11:53

Ja mamamia tudi ta je lepa, samo da imamo mi različico namesto iskat - trgat.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. mar 2007 12:03

Čisto možno, da sem se zmotila, ali pa že moji otroci, ko so peli, pa je napačna varianta v mojem ušesu...

Pa saj, važen je name, da so šli mami po rožce...Mamamia

mamamia

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

14. mar 2007 12:24

Tudi meni materinski dan ne potegne in moji sinovi se ne rabijo obremenjevat s tem. Pri nas je ostal zakon 8. marec (pa mučeniki, da ne bo pomote). Tudi moja mama je ostala pri tem, tko da se tudi jaz ne obremenjujem. Če ne, bi blo pa že skoraj preveč.. Tina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. mar 2007 13:50

Mlada kuharica, karkoli boš naredila - mami bo vedno zelo vesela. Mama je vedno zelo vesela že zaradi tega, ker otrok je, če pa kaj lepega naredi, je pa itak srečna do neba. Drugače pa, ladies & gents, jaz praznujem 8. marec. Pa materinski dan tudi. Moje levičarstvo in agnostični ateizem zmoreta sprejeti vsak praznik, ki ima v sebi kaj pozitivnega. Edino, kar pogrešam je to, da naša kultura ne pozna Očetovega dne - kar se praznuje v germanski kulturi. Pa ne samo to, da ni praznika, v slovenskem zgodovinskem spominu in percepciji očeta nekako ni. Kar poglejte literaturo, ali pa kakšno drugo zgodovinsko izkušnjo:Očetje so bili v Ameriki in Evropi (ergo ekonomska migracija), ali so bili kakšni luzerji, ki so vse zapili (in skrajni ekstrem je potem še mlatil ženo in otroke) ali pa so bili kakšni totalno strogi mnenjski vodje, ki so se jih vsi bali. Življenje pa so vodile mame (pa ni treba samo Cankarja brati, ta motiv korajžne in vednosežrtvujoče matere je pogost), tako da je posledično prišlo do izenačevanje simbolov tako da je ženska=mati, mati=žrtvujoča se mati, iz česar sledi ženska=žrtvujoča se mati. O tem smo deloma razpravljali prejšnji teden na temi 8. marec. Zanimivo pa je, da nikjer ni izenačitve moški=oče. V slovenski kulturi (v smislu, literatura, izročilo, običaji, pričakovane družbene funkcije) itak ni jasno, kaj naj bi oče počel. Kje hudiča je pa kakšen oče na "nivoju zadatka"? Jaz ga v kulturnih modelih ne vidim. Partljičev Ata je simpatično-komičen lik. Finžgarjev oče je avtoritaren (pajčevina-bi-me-držala-stil), na nacionalki je ena ponesrečena serija, ki temelji na tem, da se oče ne upa povedati, da je izgubil službo, še največji luzer je pa tisti model iz Lepe Vide, ki pazi otroke, medtem ko Vidin oče išče svojo hči, slednja pa išče svoj cvet-z-juga.. Hočem reči, da slovenski kulturni obrazci nekako ne nudijo dobrih nastavkov za to, da bi se oblikovala dobra podoba očeta (tole zveni tako rugljevsko). Kar je škoda. Ker si moški želijo biti dobri očetje, pri tem pa ne vedo, kaj se v resnici od njih pričakuje v dani situaciji, oziroma, kaj bi morali storiti. Seveda so pa tudi izjeme. Moj oči je definitivno največji junak na svetu.....:))))) Vendelina jr.

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

14. mar 2007 15:17

Bravo Vendelina jr. . Tudi jaz praznujem kar se le da, glavno, da se veselimo, družimo in imamo radi . Z očeti je pa res tako, da je enkrat nekdo napisal, da je potrebno očetom dati pravo veljavo v družini in družbi. zvezdica55

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

14. mar 2007 16:12

včasih mame ne rabijo rompompom,malenkosti nama polepšajo dan .Ne rabiš glih na ta dan ,naj bo vsak dan materinski dan!!!Ampak če je treba -rože,kavica,masaža stopal --moje skrite želje 1 senka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti