Koliko cm med pečico in ploščo?

bajka  

član od: 11.2.2007

sporočila: 10

tema odprta - 11. mar 2007 16:53 | ogledi: 2.204 | odgovori: 5

Nabavili bomo vgradno pečico in kuhališče (2 induk. + 2 stekloker.). Ker bo oboje montirano v isti element, me zanima, koliko centimetrov prostora mora biti med pečico in kuhališčem, da ne bo prišlo do kakšnega pregrevanja oz.segrevanja. Hvala za odgovore.

bajka

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

11. mar 2007 17:26

mislim da je to najbolje povprašati prodajalca kuhinje, on točno ve. če pa že premišljuješ o tem, današnje kuhališče (steklokeramično) ni tako nevarno oziroma ne oddaja take toplote kot plinsko. sem pa opazila, da se segreje v elementu pod ploščo, v tem elementu imamo krožnike, zgornji so kar topli če kuhaš en čas. nektarina

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

12. mar 2007 12:17

Po tednu kuhanja na 2+2 ti bo žal, da nisi vzel/a 4 indukcije... Glede razmika do pečice pa pri novejših ploščah najbrž ne bo problema in bodo običajne mere čisto v redu. Menda je imela prva serija Gorenjevih indukcijskih težavo, da jih nisi mogel montirati nad pečico, ampak noben prodajalec mi ni znal o tem kaj dosti povedati pa tudi na tem forumu nisem izvedel nič pametnega (morda še najdeš kje tisto temo). Potem sem ploščo vseeno kupil (4 indukcije, Electrolux), namontiral nad Gorenjevo pečico in ni bilo problema. Za vsak slučaj poskusi morda dobiti nekakšno zagotovilo prodajalca, da lahko ploščo zamenjaš... bk Sporočilo je spremenil(a) bk dne 12. mar 2007 12:17:55

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. mar 2007 14:03

Na rumenih straneh je vrsto storitvenih d.o.o.-jev, ki med drugim tudi montirajo kuhinje in kuhinjske elemente in kvaliteten izvajalec bo za svojo stranko šel take stvari tudi na lokacijo in trgovino preveriti, pa najprej si bo zadevo poskiciral in šele kasneje vrtal....pa mizar pa električar se bosta malo posvetovala. Skratka, izberi dobrega monterja - oni znajo odgovoriti na tvoje vprašanje, ker od tega živijo. Vendelina jr.

moses  

član od: 29.11.2002

sporočila: 13

13. mar 2007 12:31

Mi smo pred dvema tednoma dobili novo kuhinjo in vanjo namestili electroluxovo ploščo 2+2 (2 indukciji, 2 običajni greli) in pod njo electroluxovo pečico. Monterji so poleg kuhinje vgradili še vse aparate. Med ploščo in pečico je nekaj malega prostora, prav veliko pa tudi ne. Pa se nič ne pregreva. Plošča in pečica imata tako ali tako vsaka svoj hladilni ventilator. Kar pa se tiče 2 indukcij napram 4, mi za zdaj še ni žal, da imam samo dve. Bom pa videl, kako bo na daljši rok. lp Primož Sporočilo je spremenil(a) moses dne 13. mar 2007 12:31:28

bajka  

član od: 11.2.2007

sporočila: 10

14. mar 2007 10:25

Hvala za vse informacije. Aparate smo sedaj kupili, plošča (2+2) je Gorenjeva, pečica je Electrolux; upam, da ne bo nič narobe, če montiramo pečico pod ploščo, v navodilih ni posebnega opozorila glede tega. Piše samo, da mora imeti spodaj montirana pečica prečni ventilator. Žal ne vem, če ga naša ima, moram še navodila za pečico prebrati.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti