Bančna kartica!

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. mar 2007 11:01

Imam kodo vpisano v telefonski imenik v OBLIKI telefonske številke, kdo bi jih preverjal.

Pred kratkim sem res prvič ostala brez kartice. In ugotovila naslednje:

  • fotokopija kartice se je izkazala za zelo koristno zadevo ( imam skopirane vse dokumente)
  • dopisala sem telefonsko številko centra za kartice,
  • ugotovila, da bankomat požre kar sam kartico, če je ne vzameš ven v 30 sekundah.

 

Frina

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

5. mar 2007 12:29

V mobitelu imam vpisano telefonsko številko Bankart-a 01-58-34-183 (za primer kraje ali izgube kartice).

jankica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. mar 2007 14:00

Vse številke imam v glavi, torej od ba kartice, vseh kreditnih in tudi pin za mobitel.

Za vsak primer imam vse številke vpisane v #gospodinjski"  rokovnik, ki je vedno vsem na očeh, in v malem, za v torbico, na določen šifriran način seveda. Se je izkazalo za zelo uporabno, ko smo bili na drugem koncu sveta, pa sem se dvakrat zatipkala (ker so bile številčnice na bankomatu obrnjene, jaz pa sem kot neki avtomat in tipkam na pamet, kot sem vajena). Da ne bi kaj mimo pihnila oziroma da ne bi blokiralo akrtice, mi je mama po telefonu prebrala šifriran izpis številke kartice in sem lahko na drugem koncu sveta lepo naprej dvigovala gotovino. Preden sem trtjič vtipkala številko sem sicer počakal 24 ur, so mi tako svetovali v klicnem centru.

Na pamet pa znam tudi emšo številke vseh družinskih članov (saj si moraš zapomnit samo zadnje tri), svojo davčno in davčno od svakinje, ko ji jemljem račune za nakupe pisarniškega materiala. Ko me po kateri številki vprašajo, jo samo zdrdram....

In tudi po mobiju in telefonu vtipkavam številke, morda samo dve ali tri izbiram po imeniku. 

 

MAMamia

 

mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. mar 2007 14:50

Mamamia, sta z abakusom kaj v bližnji žlahti ? Imam občutek, da si tudi ti na barvaste kroglice ! Vse številke na enem stojalu ! ( A se reče števke ?) Frina

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

5. mar 2007 15:04

Če si pozabila številko pina, boš morala na banko k svojemu referentu, da ti izdajo nov pin. Ker številka pina je znana samo komitentu. Na bankomatu pa pin lahko samo dvakrat vpišeš napačno. Tretič ti kartico bankomat odvzame in zopet moraš na matično banko. Pozdrav, antonija

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

5. mar 2007 15:10

S temi kodami je res križ. Jaz sem bankomat samo enkrat hotela prepričat z napačno številko,pa me ni šmirglal.Fluppp,pa kartice ni bilo več.Potem pa sem čakala na kartico več kot en teden.No pozneje sem kartico zamenjala in na srečo dobila številko,ki sem si jo z lahkoto zapomnila.Pa nič več mi ne pride na misel,da bi še šla tretjič vpisovat napačne številke,če se že zafuram.Bit tako dolgo brez je pa že mal hudo. Tudi moja mama je pozabila kodo,seveda izgubila še tisti listek,na kateri je imela kodo zapisano,zdaj pa denar dviguje kar na banki. Naj vsak dan bo s soncem obsijan

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

5. mar 2007 17:23

kartice ,,,,,naj vrag vzame,številka moj rojstni dan.Nazaj nekaj časa sem na bankomatu uzela 30.000 tolarjev , na izpisku je bilo 2krat.Dala reklamirat brez uspeha.NE GRE...Od tedaj grem na okence in uzamem gotovino,ne razbijam glave ,.Upam da se ne bo kaj takega še komu pripetilo.Srečno senka

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

5. mar 2007 17:30

Moj dragi sine je pa v Španiji prejšni teden izgubil denarnico z ba kartico, vozniškim izpitom, osebno izkaznico. Na srečo je vsaj potni list in kartico Viso imel drugje spravljeno. Pa za Viso je na srečo vedel, kje ima spravljeno pin kodo, da smo mu jo sporočili. Ba kartico smo pa pravočasno preklicali. Nena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. mar 2007 19:51

frina je napisal/a:
Mamamia, sta z abakusom kaj v bližnji žlahti ? Imam občutek, da si tudi ti na barvaste kroglice ! Vse številke na enem stojalu ! ( A se reče števke ?) Frina

 

Frina, sicer znam biti pozabljiva, ampak s tem abakusom bo nekaj...od nekdaj sem si številke blazno dobro zapomnila. V glavi imam tudi številke moževih kartic, registrske številke vseh avtomobilov v hiši (šest jih je), telefonske številke prijateljev, sorodnikov, znancev...Napisane pa imam, da se mi ne zgodi blokada, kot enkrat pred bankomatom, ko se nisem spomnila,kako mi je ime, kaj šele pin kode (in to nekaj let stare, ne nove...) 

Mogoče si pa z nenehnim vtipkavanjem številk treniram možgane, kaj vem?

 

Mamamia 

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti