Dekoriranje tort

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

27. maj 2007 10:42

Jaz bi miške kar iz marcipana naredila, za telo ga ni treba niti pobarvat, za rep, ušesa, oči in smrček pa ga obarvaš s kakavom. Rumene barve pa je lahko tudi kaka kuhana kremica z rumenjaki. cherry

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

27. maj 2007 16:35

ksenjako je napisal/a:
ko sem jaz delala rožice iz marcipana se mi niso strdila. obstaja še tičino masa-za oblikovanje okraskov. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k
No, sem poskusila z marcipanon. Vrtnice in listki so se dali kar lepo oblikovati, potem pa so se mi v hladilniku začeli nekako "topiti". Bo treba preizkusit nekaj drugega. Klea

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

28. maj 2007 0:02

Klea, rožice iz marcipana vedno sušim na zraku ,cca eno noč, pa vedno ratajo trde, v hladilniku pa verjamem, da so se ti začele topiti. Probaj drugič tako. lp, Tilenboc

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

1. jun 2007 12:07

Punce rabim pomoč... A mogoče katera ve, kje je možno kupiti ( razen v trgovini Pekarne Vrhnika, ker mi je malo predaleč) plastično embalažo za transport tort .. Saj veste kaj mislim.. mehka plastika, dno bele barve, pokrov pa prosojen ... Hvaležna bom za posredovane informacije LP rina01

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

1. jun 2007 12:30

Ksenija.. se pravi jih tudi v PV nimajo... madonca.. Pol pa mi izdajte skrivnost, v čem transportirate torto, če ni okrogla (za okroglo ni problem, ker imam plastično posodo s pokrovom ).. Za druge oblike pa je problem, ker debel karton ni ok.. saj se kljub kompaktnosti upogiba in to je lahko za torte oblečene v tičino maso kar nevarno (lahko počijo po sredini) LP rina01

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

1. jun 2007 13:14

Za druge oblike dobiš v vsaki trgovini kartonske škatle (ponavadi jih imajo kar na kupu pri blagajnah) za odnašanje blaga iz trgovine. Sweetie

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

1. jun 2007 13:51

Pred časom so imeli v Sparu (city park) okroglo in kvadratno plastično posodo za torte. Miškolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti