Potica

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

tema odprta - 28. feb 2007 12:12 | ogledi: 3.381 | odgovori: 7

Pred kratkim sem jedla "sestavljeno" potico s tremi nadevi. V enem delu koščka je bil orehov nadev, na sredini makov, na drugem koncu pa rozinov nadev. Vse deli potice so bili zviti vsak posebej in nato nekako spojeni.

Zanima me, kako posamezne male potičke "zlepiti", da potem po peki ne razpade.

Upam da sem dovolj jasno opisala, kaj me bega.

ez

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

28. feb 2007 12:27

Mogoče je bilo prepleteno? Poglej v bazo pod pletenica s tremi nadevi. Probala in je bilo prav fino. Samo bolj majhne sem naredila, ker imamo raje male grižljaje. Sicer pa se "zalepijo" skupaj med cvetenjem ko vzhajajo. samo malo bolj skup jih moraš dat. Staša

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. feb 2007 12:40

Mislim, da jih kar daš eno na/zraven drugo/e, če te skrbi, da bi razpadlo, pa prvo potičko na mestu stika navlaži z vodo in se bo testo prve in druge sprijelo. Sicer je podobna potica tudi potratna, samo niso posamezne ločene, ampak so samo po plasteh različni nadevi, pa še biskvit je vmes. Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. feb 2007 23:37

Mogoče je bila pa zavita, tako kot so "bicikli" iz baze. Na eni strani polžek z enim nadevom, na drugi z drugim, v sredinskem delu pa namazan tretji. Tudi to mora biti fino s kvašenim testom, čeprav sem zaenkrat delala le bicikle s krhkim.

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

28. feb 2007 23:54

Ez, to je ziher Potica s tremi nadevi, poišči recept v bazi in jo pripravi, ne bo ti žal. Naredijo se tri filane "klobase", en nadev je orehov, en makov in en skutin, to pa spleteš v kito, ne bo ti nič razpadlo, daj v ožji pekač, nikakor pa ne v pekač, ki je priložen v pečici (črni). Sama jo večkrat spečem, priprava je hitra, okusna pa sto na uro. Priporočam. galja Kot je pravilno rekla Staša, se imenuje Pletenica s tremi nadevi. galja Sporočilo je spremenil(a) galja dne 28. feb 2007 23:55:42

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

1. mar 2007 12:39

Hvala za vaše nasvete - bom poskusila. Podobno kot pri pletenici bom pripravila tri tanke potičke, potem pa jih bom združila v pekaču. Poskusila bom brez prepletanja, ker mi je bila tista varianta zelo všeč. Lep dan vsem. ez

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

1. mar 2007 15:34

Ez naredi male potičke in jih peci v modelu za srnin hrbet,ali pa kakem drugem modelu.Samo na to pazi,da potičke niso preveč pomokane,ko jih daješ v model.Nič ni treba mazat in se lepo sprimejo. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti