Katero olje?

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

1. mar 2007 8:26

Uporabljam predvsem hladno stisnjeno oljčno olje, le za cvrenje uporabljam katero od namenskih olj, npr. frivita.

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

1. mar 2007 8:28

Se bojim, da ima tetatorta kaj z uvoznikom tegale "Kronen oil-a" z okusom po maslu Šalo na stran... V receptu za najboljši marmorni kolač je bilo (najbrž) to olje prvič omenjeno in kot berem se jim je v zadnjem času prodaja tega olja skokovito povečala - tudi naša družina je bogatejša za kar 2 steklenički!!! Tole pa mene zanima: v glavi imam, da ste napisali, da se kokosova mast dobi le v Hoferju. Morda tudi kje drugje? Kje v trgovini pa naj jo iščem; med olji, med rečmi za peko, med margarinami in maslom??? Hvala! Ana Češnovar Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 01. mar 2007 08:49:38

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

1. mar 2007 9:26

Veverica,kosova maščoba se dobi tudi kje drugje, ne le v hoferju. Tudi "sosed" jo ima, pa še kdo drug, Interspar naprimer.

 

Glede uporabe bučnega olja - je katera že poskusila biskvit s sesekljanimi bučnicami in malo bučnega olja?

Sladoled z bučnim oljem, potresen s sesekljanimi bučnicami, je tudi svojevrstno doživetje okusov, enako parafit iz bučnega olja....

Tako da tole "staro strojno olje", kot so ga pri nas doma poimenovali eni Angleži, ko so videli, kaj zlivam po solati (in si potem prste polizali ter seveda nekaj olja s seboj domov odnesli) - ima kar precejšnjo uporabno vrednost v kulinariki.

 

Mamamia

mamamia

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

1. mar 2007 9:49

Najraje uporabljam oljčno olje, sem ga par let nazaj dobila od prijateljev nekje iz Dalmacije in je bilo božansko, lani smo ga naročili nekje drugje pa je bilo popolnoma drugačnega okusa, vendar smo ga ravno tako vsega že porabili. Bo treba zopet v akcijo. Trenutno imam doma Gea oljčno. Drugače pa uporabljam še sončnično, ker ga ne porabimo veliko na ceno redko pogledam. Za peciva pa uporabim Rama margarino, razen če ni točno določeno da testo vsebuje maslo. Moram pa poskusit enkrat kokosovo mast andreja č.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. mar 2007 6:53

Za bučno olje ste me pa prepričali, da še poskusim. Večkrat grem v G.Radgono in tam nekje, recimo na pamet na pol poti od Maribora do Radgone, na desni strani je ena trgovina z olji. A kdo pozna, a kupim tam bučno olje? ežoj

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

2. mar 2007 8:42

Verjetno misliš tisto v Benediktu. Verjetno bi lahko tam kupil olje, samo to po mojem ni tisto pravo domače. Če imaš v G. Radgoni prijatelje oz. znance jih vprašaj če ti lahko zrihtajo "pravo" domače bučno olje. LP K

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

2. mar 2007 8:47

Ob sredah v Celju na svinjskem sejmu, ob petkih na parkirišču pod občino v laškem prodajajo svoje kmetijske pridelke s Kmetije Skledar z Dravskega polja. Imajo hladno stiskano in klasično bučno olje, pa še marsikaj. Kar se mene tiče, je olje zelo kvalitetno.

Posebej daleč nimaš do nobene od obeh lokacij, ežoj, kajne?

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. mar 2007 12:38

rimljanka,

hvala za informacijo, listek dal na vidno mesto ( med trideset drugih listkov.................sam se hecam ), ob priliki, upam da kmalu se bom oglasil v Laškem, v Celju ne vem kje je svinjski sejem ). 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

3. mar 2007 13:38

ežoj, povsem lahko najti. Na Mariborski zaviješ pri vojašnici desno, smer Rogaška Slatina, pelješ po cesti. Na desni se pokaže TUŠ cashcarry, zaviješ k njemu in takoj za njim je svinjski sejem. Samo ob sredah od jutra do kaj pa vem kdaj, do kake 13. že, najbrž. Ne dvomim, da veš, kje je Mariborska. Itak prideš v mesto, čez Savinjo, potem pa kar naravnost,.......
rimljanka
Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 03. mar 2007 13:38:30

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. mar 2007 18:13

rimljanka,

hval lepa, poznam ta del Celja, večkrat sem tam, mal naprej je industrijska prodajalna cinkarne ( na levi ), pa še mal naprej je en lep vrtni center Kalia, na desni ( imajo ponavadi tudi lep izbor knjig ).  

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti