Tunizija

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

27. feb 2007 13:10

Ti priporočam agencijo Sonček. Z njimi imam najboljše izkušnje. Lansko leto pa sva bila na Djerbi preko Kompasa in je bil vodič tudi super. Je imelo letalo zamudo, pa nam je povedal prej in smo ostali do odhoda v hotelu, res bil je zelo pošten (sem enkrat iz Španije čakala na letališču 5 ur zaradi zamude). Sicer imam jaz z Tunizijo slabe izkušnje zaradi prebava, zato nikar ne pozabite doma WHISKIJA!!! Pri allinclusive variantah je fajn, ker ne rabiš plačevati pijače (sva si vzela vodo tudi na izlete), drugače pa bolj priporočam pol penzion. Smo na Djerbi jedli kosilo 100 metrov od hotela po več kot polovični ceni, kot bi dala za kosilo v hotelu.

Moraš pa tudi vedeti, da imajo tam drugačne kategorije hotelov - kar je tam 4* je pri nas 3*.

 

 Rebeka

Rebeka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. feb 2007 13:49

Na prebavo je itak povsod v teh deželah treba pazit. Zjutraj, ko vstaneš in zvečer predno greš spat - enga takratkega :) Za razkužit hehe. Jaz imam tudi bolj rada polpenzion, čez dan pa kakšni prigrizki, saj tega imaš tam res polno, pa poceni.

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

27. feb 2007 14:04

Jaz pa priporocam Atlas tours, izvrstno s safarijem

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. feb 2007 14:34

Aha, z Atlasem sem šla tudi jaz na celino... lidka

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

27. feb 2007 14:54

Tudi jaz predlagam Atlas tours. Če želiš kaj videti, nima smisla poln penzion, ker je škoda denarja. Organizirajo so vse kar spodaj, tako da ni problema, se kar tepejo za goste... Predlagam, da ne greste julija oz. avgusta, ker je prevroče...Absolutno je treba videti puščavo, nasade dateljnov, jahati s kamelo, slano suho jezero - sem pozabila kako se mu reče, mesto zaljubljencev, da o starih tržnicah in džamijah sploh ne govorim. Moje mnenje je, da ležim in se kopam v bazenu (morju) lahko doma, ko pa kam grem, pa izkoristim sleherni trenutek za dušo.... Pa uživaj... Zdenka

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

27. feb 2007 15:18

Deset let nazaj sva bila tudi midva z možem z Atlasom v Tuniziji. Vzela sva varianto s safarijem, pa še na ene dva, tri izlete sva šla za doplačilo. Nimam nobene pripombe, ljudje prijazni, hrana odlična. Spali smo kar v nekaj hotelih, pa je bilo povsod zelo čisto. Vodič je bil tudi super. Upam, da nama bo uspelo enkrat iti še na Djerbo, da vidiva še južni del Tunizije. Edino, kar je obupno zanič je voda iz pipe, saj si z njo niti zob ne moreš umiti (za pit seveda itak ni). Nena

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

27. feb 2007 16:07

Evo, še ena pohvala Atlas-u... Vodič je bil res super, veliko je vedel in znal svetovat (predvsem glede cen za kakšne spominke...prve dni raje ne kupujte, kasneje namreč dobiš boljši občutek koliko kaj dejansko stane). Pa definitivno se odločit za safari z džipi. Je nekoliko daljši in veliko več doživiš, kot če potuješ z avtobusom. LP KetyP

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. feb 2007 16:52

Ja, se absolutno strinjam z vsem, tudi sama sem potovala z Atlasom. Pa mi tudi julija ni bilo prevroče, ker imam ful rada vročino :) Polno je bilo smeha in prigod z džipi, od vožnje na strehi džipa po peščenih sipinah, do ogleda scen, kjer so snemali Vojno zvezd, plezanja na datljeve palme (z odličnimi dateljni!) plus vse že omenjene znamenitosti. Res priporočam, enkratno doživetje.

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

27. feb 2007 17:02

Kaj to mislite Atlas Airtours? Sem gleda na njihovi strani pa nimajo nič uporabnega. Še iščem....ampak sigurno gremo tja... tenx za vse...še če še kdo kaj doda ne bom huda ;) lp BOjana

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

27. feb 2007 18:33

Jaz sem bila s Kompasom v Hammametu sredi poletja. Čez dan je bilo res pasje vroče, sploh na kakem fakultativnem izletu, čeprav je res, da je vročino v Tuniziji lažje prenašat kot na primer v krajih, kjer je v zraku dosti vlage (v Tuniziji je namreč ni). Zvečer je pa super, ravno prav toplo. Izkušnje z vodičem so dobre, tudi sicer je bilo vse ok. Hotel soliden, hrana tudi, soba prostorna, klimatizirana, z velikim balkonom, redno menjavanje brisač, itd. Če se kdo odloči za Hammamet, se mi zdi zelo pomembno, da obvezno izbere hotel v predelu Yasmin, ki je sodoben in urejen in ne v Medini, ki je vsaj glede nastanitve precej bolj zanikrna (po besedah tistih, ki so imeli hotel tam), pa tudi za zabavo je slabše poskrbljeno. sila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti