Kvas

frfru  

član od: 25.2.2007

sporočila: 3

tema odprta - 25. feb 2007 10:17 | ogledi: 4.073 | odgovori: 18

Zdravo!

konstantno se mi dogaja ena težava in bi prosila za vašo pomoč.Vsakič,ko spečem kruh ali žemljice mi le te "smrdijo" potem po kvasu.Čeravno vedno pazim na količino kvasa.Mi lahko kdo pomaga,zakaj pride do tega in kako to odpravim. Hvala.

frfru

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

25. feb 2007 11:16

Kateri kvas pa uporabljaš? Probaj zamenjati kvas. Jaz sem samo enkrat kupila kvas najboljšega soseda in nikoli več. Je imel tako čuden vonj.

 

Rebeka

Rebeka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

25. feb 2007 12:16

meni je testo vedno smrdelo po kvasu, ko sem mesila z vodo. Po novem mesim testo z mlekom in vonja več ni - pa dodaj še margarino. Poskusi, tudi jaz še ne vem natančno, kaj je bil vzrok vonju ampak odkar delam tako ga več ni in to je najbolj pomembno ariella

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. feb 2007 13:01

ariella_3 je napisal/a:
meni je testo vedno smrdelo po kvasu, ko sem mesila z vodo. Po novem mesim testo z mlekom in vonja več ni - pa dodaj še margarino............................................................................ ariella
....................... pa kakšno jajce, nekaj sladkorja eno pest rozin. Naravnost božansko bo dišalo, le kruh ne bo. Približno vsaka dva dni delam kruh v " kruhomatu " iz 600 gr. moke in 1/3 kvase ( cca 8 gr ) , sveži kvas ŽITO in nobenega duha po kvasu ni. Zamenjaj kvas, glej, da ni preveč kvasa in če ti še naprej " smrdi " po kvasu pol pa je psihologija. Da boš objektivna, kupi nekje še vroč kruh in ga poskusi, pa ugotovi ali ima enak vonj ( po svežem kruhu ) kot tvoj. ežoj

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

25. feb 2007 13:13

ežoj, saj me ni treba napadati zaradi tega, ker sem z nasvetom hotela pomagati. Pač pri nas zelo veliko gospodinj peče kruh z margarino in mlekom. Pa kaj?! Pa se zato tiste,ki ga pečejo samo z vodo nič ne čudijo in delajo norce. Zakaj bi bilo pa treba kupit kruhomat? Saj se da kruh čisto lepo zamesit z rokami- če znaš in če se hočeš potrudit. Bom tudi jaz nehala dajat nasvete,ker nekateri samo čakate, da nas ponižate s svojimi naj, naj znanji in izkušnjami-najbolje, da svetovanje prepustimo samo za to izbranim, ker drugi itak nič ne vemo. Hvala, pa lep dan želim še naprej ariella

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. feb 2007 13:52

Ej, ariela_3 kaj se pa takoj jeziš, saj te nič ne napadam, pa tudi kruhomata ti ne vsiljujem, pa tudi mislim, da je " peš " narejen kruh boljši od tistega iz kruhomata. Ti pa kar veselo devaj nasvete naprej, pa če te kakšn zoprnež nervira, enostavno ga ignoriraj. Res ne vem zakaj taka občutljivost, in, če si dobila vtis, da te želim ponižati ti zagotavljam, da temu ni tako in se ti iskreno opravičujem če so moje besede ostavile tak vtis. Pa se tudi nič ne počutim, da bi imel kakšna naj, naj znanja. Upam, da pokvarjen dan ne bo ostal do konca pokvarjen, imej se lepo ežoj

frfru  

član od: 25.2.2007

sporočila: 3

25. feb 2007 14:09

joj upam,da se sedaj ne boste skregali zaradi mene.Res ni vredno.Hvala zato ker se trudite da bi mi pomagali. Takole bom povedala.Kvas sem že zamenjala pa je isto.S mlekom sem tudi probala.Samo testo naj povem mi niti ne "smrdi" po kvasu.Ampak potem ,ko je pečeno.Če je toplo še nekako gre,ko je pa ohlajeno je pa obup.Prejšnjo nedeljo sem delala sirove štručke in jih sedaj sploh ne upam več,ker mi tole že počasi načenja živce.Videz za čisto desetko,okus pa po kvasu.Naj povem,da sedaj kvasa dam že res minimalno. Hvala za dosedenje nasvete. frfru

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

25. feb 2007 15:03

Tudi meni je kruh smrdel po kvasu in okus je bil še bolj grozen. Sedaj kadar pečem kruh vzamem suhi kvas ali pa res čisto malo svežega kvasa.Če pa imaš čas pa poskusi tale kruh http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=9450 andreja č.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. feb 2007 15:07

Verjetno si pač bolj občutjiva na ta vonj, drugi ljudje pa na kateridrug. Sama uporabljam sveži kvas in s suhim nimam izkušenj, ampak mogoče bi probala s suhim. Aki

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

25. feb 2007 15:14

Zoprna zadeva tale kvas.Sama s tem nimam problemov.Mogoče zato ker mi je kvas všeč.Včasih si ga kar svežega malo privoščim.Mogoče je pa to,da smo se navadili na trgovinski kruh,tako kot na mleko?? ena mš

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. feb 2007 19:34

Meni se je to tudi dogajalo, a zadnje čase ne več. Res pa sedaj  po nasvetu Rece pečem na višji temperaturi in krajši čas. Poskusi še to.

Lp

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti