Hrvaška vina

neznan uporabnik

15. feb 2002 19:00

Pozdravljeni ! Komaj sem opazil, da se tod okoli pogovarjate tudi o vinu. Krešimir ima prav. Kraški teran je kar v redu, so pa še boljša vina. Zadnjič sem bil na dolenjskem pri prijatelju. Ta mi je postregel z odličnim domačim cvičkom. Jedli smo tudi domače klobase, reberca itd. Ampak... Povedati moram, da nisem ravno zaprisežen vinu, če je pa nekaj dobro ali ne, pa vem. Simon ima tudi cel nasad navadne šmarnice, mi je povedal. Jemal sem ga pod razno, glede tega seveda, potem pa mi je ponudil, ne boste verjeli, šampanjec iz šmarnice. Saj ne vem kaj bi si mislil. Ampak... Vino je bilo odlično. Čeprav se mi tole ugotavljanje po čem ima vino okus zdi malo trapasto, je tole imelo res okus po napol zrelih gozdnih jagodah. Ma super vam rečem. Tudi za proslavo bi bilo dobro. Krešimirju se opravičujem, če sem se o tem razpisal v napačni temi. A poznate to? Murko Franc

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

15. feb 2002 22:48

Pozdravljen g. Murko Ja, znano mi je peneče se vino iz šmarnice. Vendar, po zakonu o vinu je šmarnica samorodnica in je zakon prepovedal nasade iz šmarnice, ter prodajo pridelkov iz te trte. Tema je vsekakor dobra in zanimiva. Tema tega foruma je Hrvaška vina. Odprite novo temo v forumu Vino v gastronomiji; o penečih se vinih, senzoriki (okus,vonj,barva) se da marsikaj povedat (pa ne trapasto - opravičilo sprejeto). lp.krešimir

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

16. feb 2002 11:45

Zelo rad bi nabavil vina pridelana v Nerezinah. Ali mi lahko kdo pove kje jih prodajajo? Lep pozdrav vsem Henri

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

20. feb 2002 9:18

...se mi je kar zdelo, da nimate informacij za katere sem vas prosil Niti Kresimir se ni oglasil Lep pozdrav vsem Henri

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

21. feb 2002 18:23

Vse bolj je ocitno, da Kresimir ni sodelavec pri Jerneju! Ta tema se lahko zapre! Lep pozdrav vsem Henri

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

21. feb 2002 19:23

Henri: Na provokacije tudi sam ne odgovarjam najbolj pogosto zadnje čase... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

21. feb 2002 20:56

Pozdravljeni ! Pa smo ga razkrinkali! Njegovo pisanje je eno samo nakladanje in besedičenje v prazno, da ne rečem kar mlatenje prazne slame. Tudi na piknik si ne upa priti, če bi se pa pogovarjali o gostilni, pa za to ne bi bil. Tak poznavalec vin sem tudi jaz, s šmarnico ali brez. Murko Franc

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

21. feb 2002 22:25

Pozdravljeni Hvala za osebna mnenja. Verjamem, da ste izobraženi za take izjave. Vinski svetovalci si pa ja izbiramo kolege. lp.krešimir

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti