Hrvaška vina

wildstyle  

član od: 16.1.2002

sporočila: 22

tema odprta - 8. feb 2002 19:45 | ogledi: 3.334 | odgovori: 18

V prilogi februarske revije More lahko zasledite enega najobširnejših spiskov hrvaških vinarjev in njihovih vin od Istre do konca Dalmacije... Kakor sem zasledil, tudi nasi sosedje v spodnji istri pridelujejo Teran, itd... Skratka, ce se mislite letos odpraviti na Hrvasko, so zbrali kar nekaj koristnih informacij.

Lp,
D.

Temo je spremenil(a) wildstyle dne 16. nov 2012 12:39

neznan uporabnik

8. feb 2002 19:55

Domen! Ti si ga zasledil, jaz pa sem ga že nebrojkrat pil. Moram priznati, da našemu kraškemu teranu ni para. Res pa je, da so dalmatinska vina tista, ki pustijo pečat. Kolikor hočete jih dobite tudi v naših vinotekah. Plavac mali v vseh svojih izpeljankah je res neprekosljiv Dalmatinec ne glede na narodno zavesti. marjan zajc

wildstyle  

član od: 16.1.2002

sporočila: 22

8. feb 2002 22:11

Marjan!

Sem preizkusil Plavca, vendar mi nekako ni in ni hotel potegniti:) Zato raje ostanem okoli Sežane:)
Lep pozdrav!
D.

Sporočilo je spremenil(a) wildstyle dne 16.nov 2012 12:40

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

9. feb 2002 10:42

Dragi Domen, kar ostani okoli Sezane. Dobro se ti bo godilo! Ampak samo tam okoli. Poznam vrhunskega vinogradnika iz Dutovelj, ki se pridusa na vina iz otoka Krka, kadar je tam na dopustu. Jaz tudi. Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

9. feb 2002 22:42

Saj sem vedel, da je večina lokalpatriotov. A je to konec koncev kaj slabega? Kar tako naprej ! Ni ga čez kraški teran. Tako jaz mislim! marjan zajc

wildstyle  

član od: 16.1.2002

sporočila: 22

10. feb 2002 16:57

Marjan, ne bi se mogel bolj strinjati! Manjka samo še domač Pršut in dober salam... Kateri naš teran imaš pa ti rad? Od letnika 2000 sem najbolj navdušen nad Primožem Štoko, imam pa v shrambi za poizkušnjo še Čotarjev teran, vendar ga pijem samo ob posebnih priložnostih (nažlost ne serjem $, zato sem kot Alan Ford: Htio bih mnogo al mogu malo:)) )

Lp,


D.

Sporočilo je spremenil(a) wildstyle dne 16.nov 2012 12:40

neznan uporabnik

10. feb 2002 18:32

Mislim, da bo treba odpreti novo tremo in to pri vinih z naslovom Kraški teran sli pa Ljubitelji kraškega terana. Lansko leto sem bil nekaj dni v Tomaju pri Škerlju. Po dolgem času sem bil prijetno presenečen, zato sem tam kupil še dvakrat po dvajset litrov terana. A sem si privoščil, a ne? Kvaliteta vina je prekašala marsikateri vrhunski kraški teran, kiga cenijo krepko čez tisoč SIT. Okus svež, poln in lepo zaokrožen, brez pretirane kisline in s krepkim telesom. K Škerljevim mesninam: pršutu, panceti, salami in bržoli je bil kot božji žegen. "Moja duša je bila židane volje, kot bi pila kraški teran." marjan zajc

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

10. feb 2002 19:57

Da, da, Marjan. Zdaj si pa zelo tesno ob meni. Turisticna kmetija Skerlj je "ena a". Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 24. nov 2007 19:14:53

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

11. feb 2002 7:52

Lokalpatrioti! Saj je lepo, da cenite in spoštujete domačo kapljico, sploh če je tega vredna. Hudo bi bilo namreč, če bi se navduševali nad Dolenjsko. Definitivno pa tudi drugje po svetu delajo dobra, boljša in odlična vina. In če kdo na dopust v Dalmacijo nese s sabo kantico kraškega terana, je pač zagovedan.

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

13. feb 2002 23:33

Pozdravljeni Gospodje, vejetno ste pozabili, da je naslov foruma Hrvaška vina. Dajte se zresnit. Še malo, pa bom začel misliti, da Kraški teran pijete vsepovsod in h vsaki jedi.So še druga vina.Tudi boljša!!! lp.krešimir

neznan uporabnik

14. feb 2002 7:46

Izvinite prosim!? Če bi trdili, da ima Hrvaška lepo morje, v redu. Čeprav izgleda, da to ne drži, ker hočejo še naše morje... Da pa možakar, ki ima doma ženo, ki gate trga, gleda čez plot sosedovo s turom na razvlečeni riti in razvampanim stasom...halo? Enostavno je slovenska kapljica tako odlična, da ne potrebujemo trte iz kamna zvite. Vam je enostavno ta všeč, ker gre za spremembo. Dejstvo pa je, da smo geografsko naštelani na okus, kateremu smo vino prilagodili. Nekdo, ki je jedel celo življenje čokolado, bi mu sigurno prijal grižljaj govna. Boris Fedor Kopitnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti