Prismojevanje hrane na indukciji

bajka  

član od: 11.2.2007

sporočila: 10

tema odprta - 23. feb 2007 18:31 | ogledi: 7.688 | odgovori: 35

Zanima me, če se hrana, ki jo kuhamo na indukcijskem kuhališču rada prismodi. Je kakšna razlika pri tem s steklokeramiko? Hvala za odgovore.

bajka

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

23. feb 2007 18:51

Jaz nimam slabih izkušenj, na ind. kuham štiri mesece in se mi do sedaj še ni nič prismodilo. Mi je pa že večkrat prekipelo, ker me hitrost še vedno preseneti. Sem se naučila, da moram za "šporgetom" počakati, da hrana zavre, tako nimam težav s čiščenjem oz. brisanjem prekipelega. Lep večer želim Ava

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

23. feb 2007 19:29

Če se hrana prismodi je odvisno samo od tebe, vrsta štedilnika ne vpliva na to. Indukcijska plošča naj bi imela pred steklokeramično 3 prednosti: 1. Hitreje se segreje, kar boš predvsem opazila zjutraj pri kuhanju kave. 2. Segreje se samo toliko plošče, kakršna je velikost posode - prihranek na energiji. 3. Če kaj prekipi, (kar mislim, da tebe pravzaprav zanima), se ne zažge na plošči kot pri steklokeramiki. jessy6

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

23. feb 2007 21:16

Meni se je samo 1x mleko skoraj prismodilo, je pa res da sem na indukciji vključila še dodatno moč (powerboost). Sicer normalno kuham vse (tudi mlečne) zadeve in sem zelo zadovoljna. Zgoraj napisanemu dodajam še, da je sprememba, ki jo želimo takojšnja; torej če moč zmanjšamo ali ploščo izključimo se to zgodi takoj. Ampak kuhati na indukciji je res užitek, skoraj nobenega čakanja da kaj zavre, moraš se navaditi da ne greš stran od štedilnika, ker vse takoj vre.... Simona Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 23. feb 2007 21:16:41

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

23. feb 2007 22:09

Res je, indukcija je super....upam, da ne bodo čez čas pogruntali, da škoduje temu in temu in še čemu

 

 

rrr

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

23. feb 2007 23:44

Steklokeramičnim ploščam cena že počasi pada. Indukcijske so pa še vedno na isti ceni . Samo kvaliteta resnično odvaga ceno. nasha

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

28. feb 2007 0:17

Še ena pripomba: če ti na indukciji kaj skipi, se plošča sama izklopi (no, vsaj moja od Electroluxa). bk

brigitao  

član od: 28.12.2006

sporočila: 21

28. feb 2007 7:37

Mene pa zanima ali ima kakšno slabo lastnost indukcijski štedilnik? LP brigitao

bajka  

član od: 11.2.2007

sporočila: 10

28. feb 2007 8:53

Vsaka posoda ni primerna zanj (samo takšna, ki ima magnetno dno), pa drage so ... Drugače pa jih samo hvalijo. A so tudi zdrave? O tem se zaenkrat nič ne govori. bajka

natkas  

član od: 13.10.2003

sporočila: 83

28. feb 2007 9:11

Indukcijska plošča je zakon, posebno pa dandanes, ko je vedno neko pomanjkanje časa. Sama imam tako ploščo, kjer sta 2x navadna steklokeramika in 2x indukcija, ker pač nisem želela zavreči posod, ki nimajo magnetnega dna. Sicer je nekoč bilo nekaj govora o tem, da je to valovanje, ki prihaja od indukcije škodljivo za srce, posebno, če imaš bajpass, toda, kaj pa dandanes ni škodljivo???? Zase vem, da je ne bi menjala......

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

28. feb 2007 15:01

Če ti iz lonca "uide" je razlika, če imaš steklokeramiko ali indukcijo. Pri steklokeramiki, se segreva steklokeramična plošla in ko ti "uide" iz lonca npr. mleko, se le-ta takoj zapeče in smrdi kot sam vrag in tega ne more preprečiti še tako hitra gospodinjska roka s krpo. Pri indukcijski pa v tem istem primeru odstaviš lonec, štedilnik se avtomatsko izkopi, ker je plošča hladna, jo lahko takoj obrišeš, do zažagne hrane na plošči sploh ne pride. Lonec daš nazaj na plošlo in kuhaš, kot da se ni zgodilo nič. Torej kratki odgovor, glede na dosedanje izkušnje seveda, bi bil, da se hrana ne prismodi na ploščo in je le-ta takšna, kot prvi dan uporabe. LP Lipa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti