Okus po hrvaškem morju

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

24. feb 2002 11:36

Res je! Ce bi ostali zaceli tako ravnali, kot ti in tvoja druzina, bi tudi postali srecni! Za vaso sreco vam kar zavidam . Lep pozdrav vsem in tudi ostalim Henri

neznan uporabnik

25. feb 2002 9:16

svetladom Ja potem imamo pa mi zelo podobne izkušnje, z istega otoka, na podoben način. Je pa res, da to ni klasični (mogoče industrijski) turizem, ampak, kot greš za par tednov živet v dalmatinsko vas. Pravo vzdušje je seveda na fešti z vaščani. Včasih fešto prirediš sam (nabaviš jagenjčka, ribe, pripraviš, ...), včasih te povabijo oni. Tudi mi se na Ugljanu počutimo zelo domače in se zato vračamo. Občutka domačnosti pa ne smeš ocenjevati s turističnimi zvezdicami. Zato tudi ne smeš pričakovati naših standardov v njihovih gostilnicah in picerijah. Ja, sploh picerije na Ugljanu so hec zase. Pravzaprav, škoda časa za pizzerijo na Ugljanu. Raje večer z vaščani, na "domači" terasi. svetladom, mogoče se celo na videz poznamo. K A

Blondinka  

član od: 21.1.2002

sporočila: 15

26. feb 2002 12:03

Pozdravljeni vsi skupaj! Kar nekaj časa mi je vzelo, da sem prebrala vsa mnenja, pohvale in pripombe na to temo. Recimo takole, kolikor različnih ljudi, toliko različnih mnenj in izkušenj! Kar se mene tiče, na hrvaškem morju, primorju in otokih imam v povprečju dokaj prijetne izkušnje, ali dajmo reči tako, več je dobrih, kot slabih vtisov. Ne gre, da bi kar na počez vse kritizirali in metali v en koš. Saj tudi pri nas ni vse z rožicami postlano, tudi pri nas naletite na osornega natakarja, mamko, ki za 500,00 SIT "na črno" prodaja teloh, ki ga je na Katarini toliko, da je vse belo... itd. Pa če se sprehodite po eksotičnih deželah, kjer jim je v krvi, da turista pošteno "nat......", sicer niso napravili posla!! Tako pač je na tem našem ljubem svetu. Mislim pa, da smo mi, Slovenci tisti, ki lahko ob takih situacijah prinesemo kanček kulture v te kraje, na način, da obzirno, vendar odločno povemo, kaj nas ta trenutek moti, pokažemo, da nismo neumni, ter s kančkom dobre volje, svetujemo, naj takih in podobnih reči, gostitelji ne počenjajo! Hja, dobra volja, prijaznost, ljubeznivost, včasih delajo čudeže! Mislim, da je neumestno, pokvariti si en lep dopust s slabo voljo in zamerami, zaradi neke "splošne" politike! Pozdravček Blondinka

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

27. feb 2002 1:25

Kacajdr! Domujemo pri Arminu Alavanji, kjer (po njegovih besedah "magarac nosi poštu"),lani nas je "nateral", da smo si sami dve uri čistili dagnje za večerjo, pa je bilo vseeno fajn - spili smo dosti bevande in si skoraj vsi porezali prste in zažgali, ko smo kurili ogenj za kotel.Bilo je pa na koncu dobro in vredno truda.Pizzerije so res bolj "no ja", zato pa je trgovina MAZA D.O.O. najboljši kafič v zalivu.Pijačo neseš iz trgovine sam, ampak je lepa klopca v senci, kjer počivajo skoraj vsi Ugljanski domačini. Se poznamo? Sporoči, sicer bomo to letos nadoknadili!!! svetladom

neznan uporabnik

27. feb 2002 8:59

svetladom, ne vem, če se poznamo. Mi smo v zalivu Pavlešina, vasi se pa reče Guduče. Z naše plaže gledamo Dugi Otok. Nekaj hiš je v lasti Slovencev. Aja, dagenj mi na Ugljanu nikoli ne jemo. Raje se sem-in-tja spozabimo (1x na sezono) in si privoščimo prstace. Je pa potrebno malo paziti. Je križ z nakupom rib. Najlažje dobiš kake orade ali brancine iz ribogojnice. Dober ulov domačinov je poleti bolj izjema kot pravilo. Ekipa Slovencev ima tam izdelano tehnologijo amaterskega ribolova (črv i.t.d.), ampak je zadnjih 10 let ulov boren. Se pa spomnim da so bili ulovi 15 let nazaj bajni napram današnjim. Tudi domačini jamrajo. Nepoznanstvo seveda lahko nadoknadimo. K A Sporočilo je spremenil(a) kacajdr dne 27. feb 2002 09:01:15

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

6. mar 2002 23:22

Na Ugljan se odpravljamo nekje po 10. avgustu. Datuma še ne vemo, ker nas službe "dušijo". Dela otoka ne poznam, bomo pa našli. Če bomo v istem terminu, bomo že rekli kakšno kulinarično, ali pa kaj skuhali (kuhamo sami, ali nam skuha Armin), vesela druščina pa je vedno dobrodošla. Letos imamo planirano enolončnico z "ugojem" - lovi se v nočnih urah in bolj v globokem morju .Je pa definitivno svež - ponoči ulovljen, popoldne že v loncu. Aja, sporočilo je za KA. svetladom

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

6. mar 2002 23:23

Blondinka, pridruži se! svetladom

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

23. jan 2003 14:59

ne morem verjet, kaj vse pišete. Nekdo od avtorjev misli ugorja, če dobite svežega, vam ga najboj priporočam na gradele, ker se prečudovito zapeče in kožica hrustlja od lastne maščobe. Sicer pa je od ugorja najboljši brodet. Ostalo ne bom komentirala, sicer pa gre ljubezen skozi želodec in nekateri si bodo pislužili grde rane na želodcu, bognedaj. Sama sem poročena s pravim južnodalmatinskim otočanom, torej vse najboljše o temi. pa dober tek, dobromisleči ljudje lp violeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti