Meso - kako naj se lotim pripravljanja?!!

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

22. feb 2007 22:47

ko smo že glih pri mesu..... zadnjič sem bila na lava bifteku...zanimiva zadeva, ki zgleda približno takole... predse dobiš lesen pladenj, na njemu je segret vulkanski kamen in na njem en lep kos bifteka, ki je debel kak cm do dva in samo opečen na vsaki strani in noter krvav. nato imaš zraven poprovo, gobovo in tartufovo omakico. lahko pustiš da se speče cel kos mesa do želene pečenosti- rare, medium.. lahko si režeš stran koške, jih polivaš z omako in jih pečeš, lahko oboje. in zraven imaš nad grelnikom bučke, melancane, papriko na žaru, sladek grah s pršutom, pečen krompir in popečeno polento. zanimiva in okusna izkušnja....ima kdo lušte :) lp sam da se kuha..

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

22. feb 2007 23:01

no, sem naredila danes tisto meso tako, kot je rekla mamamia, mal sem pa po svoje "pacala" zraven, pa je, presenetljivo, ratala prav uredu omakca - in kar je še pomembneje - mehko meso. bom pa sprovala tudi druge ideje, nasvete sem si pa tako ali tako zapomnila. reca, odgovor maš na ZS. kar se pa tiče tega, kako sem se pripravila prvič meso v usta dat... ja, kar težko je blo. začela sem itak s perutnino, čist majhen košček, pol pa postopoma več. sem pa rabila kar precej "psihičnih priprav", hehe... še sanjal se mi je o temu, da morm meso jest... groza. danes sem celo "napredovala" - sm si upala jest "zakamuflirano" meso - v omaki, hehe... prej sm si mogla vsak košček ogledat, preden je romal v usta :)) ampak, če je treba, je treba, ni kaj. zdravje je pomembnejše od načel in okusa... nike Sporočilo je spremenil(a) nike dne 22. feb 2007 23:02:21

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

22. feb 2007 23:07

kalipso, kje pa je to bilo? sliši se zanimivo za probat Drejček

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

22. feb 2007 23:16

pa še svojmu lubiju sem enkrat obljubila, da bom, če bom kdaj ogrožala svoje zdravje s svojim vegetarijanstvom, začela jest meso - vsaj, dokler bo to potrebno :) nike

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

23. feb 2007 7:14

Nike,glede na tvoja vprašanja,sem ugotovil,da si mesno kuho začela z najtežjo lekcijo-govedina.Najlažja je priprava perutnine,zajčka,svinjskega mesa in mesa mladih živali(teletina,jagnjetina,žrebetina).Slednje je primerno tudi za majhne otroke v obliki juhic ali obar.Kot novopečen mesojedec bi ti znala odgovarjati mesno-zelenjavna hrana pripravljena v voku.Predvidevam,da si kot vegeterjanka zavžila dosti oreščkov in jedrc,količino le teh boš morala ob prehodu na meso zmanjšati.Če se pojavi še kak problem,kar vprašaj,saj vidiš,da se odgovori hitro najdejo. ati zlati

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

23. feb 2007 8:27

ati zlati, ko sem jedla meso prvič, sem jedla perutnino, pa drugič tudi, potem pa sem govedino. kot sem že rekla, meso bom jedla IZKLJUČNO samo, kolikor ga bom potrebovala, in to samo govedino in perutnino, kot mi je svetovala zdravnica. vem, da je govedina najtežja za pripraviti, ampak je pa tudi edina, ki jo res potrebujem. kasneje itak spet ne bom več jedla mesa, to sem (skor) zihr. je pa res, da sem včeraj lažje spravila meso dol po grlu, ko je bilo v omaki pa mehko, kot pa zadnjič un trdi žilav zrezek, ki sem ga itak pojedla sam en majcen, majcen košček :)) ampak, saj pravim, na začetku nism upala jesti nič razen zrezka, kjer sem imela VSE TOČNO pred sabo - kaj jem in kaj ne :))) moja mama me je hecala, da bo kej iz krožnika skočil pa zamukal hehe... za vnaprej bom pa gotovo delala zrezke v omaki, tako kot včeraj. kar se pa oreščkov tiče - ma, nič kaj ekstra veliko jih nisem jedla, ker jih - razen lešnikov, njih obožujem, ne maram preveč. saj sem jih, ampak ne toliko, da bi jih potrebovala sedaj manjšati. moram reči, da nisem nikoli kaj pretirano gledala na to, kaj jem - pazila sem le, da je bila hrana čimbolj raznovrstna, pa nisem imela nikoli nobenih težav. tudi te, ki jih imam sedaj, so čisto drugega značaja... nike

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2007 8:34

Nike, malo treniraj meso z rižem - oziroma mesne rižote, kamor daš lahko še vedno različne zelenjave noter - ali pa kar paelle. Je tako najbolj enostavno meso pripraviti in pojesti - pa še meso se lepo vidi. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. feb 2007 9:27

Kalipso, ne sicer z lavo, ampak z enim drugim kamnom se dobi taka reč za na mizo, pa si to lahko pripraviš tudi doma; mi imamo ta vroč kamen že leta in leta. Nabavili pa smo si ga, ko smo pred kakimi 20 leti začeli jesti biftek na vročem kamnu, da si ga sam spečeš in dodajaš sestavine po želji, v eni takrat znanih mb gostiln...ki je že dolgo ni več. ampak odkar imamo to doma, je ne pogrešamo preveč. Mamamia mamamia

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

23. feb 2007 13:41

mamamia, kje bi pa lahko dobila takšen kamen. meni je bilo v tisti restavraciji ful zanimivo. sicer res ni za vsak dan, ampak tu pa tam pa paše. tja sva s fantom peljala že dosti ljudi, pa so vsi navdušeni. če bi pa imela to doma, bi bilo pa še boljše!! tam v restavraciji je najboljše to, da ko ljudje dobijo tale kamen predse na mizo, vsi utihnejo za kake 20 minut in padejo noter (moraš parkrat probat, da se znajdeš s tistim kamnom in mesom) in prav zanimivo jih je gledat. sploh se ne morejo pogovarjat haha lp sam da se kuha..

ninči  

član od: 23.11.2006

sporočila: 1

23. feb 2007 13:47

Kalipso, lahko prosim poveš v kateri restavraciji to strežejo oz. pripravljajo? Jutri gremo s prijatli na potep pa bi jih rada presenetla s takšno strežbo. lp ninči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti