Skorja na torti

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

22. feb 2007 6:30

Moje skromno mnenje,glede odstopanja plasti biskvita se ne nanaša na beljak,temveč na moko.Sicer redko,avčasih le,se tudi pri meni pojavi ta napaka(pri 10 tortah na leto prav pogosta res ne more biti).Za biskvit prav nikoli ne stepam snega,temveč penim cela jajca.Moke pa kupujem v vseh trgovinah in se nisem zavzel pri kateri moki se je to pojavljalo.Na to idejo sem prišel lani na morju,ko se mi je taka skorja naredila na marmornem kolaču in to 3x zapovrstjo.Ko je moke zmanjkalo in smo nabavili drugo je skorja čudežno izginila.Dobil sem pa občutek,da je takrat,ko se dela skorja,biskvit bolj rahel. ati zlati

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. feb 2007 6:53

katka lopatka je napisal/a:
Pa sem si pred kratkim kupila nož za rezanje torte, tisti s "struno", pa sploh ne gre, je žička prešvoh :Vprašala bi, če imate s tem kakšne izkušnje.

Imam enako težavo. Rešujem jo tako, da žičko namestim za rezanje in začetni rez  naredim z ostrim nožem. Potem pa režem tako, da biskvit počasi vrtim - na ta način z  večjim pritiskom režem zunanjo skorjo na tisti strani.  Zavrteti ga je treba čisto naokrog, sicer se zadnji centimetri skorje kar odtrgajo.

Lp

Cila

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

22. feb 2007 7:09

Biskvit vedno prerežem z nožem.Dobro se obnese veliki mesarski nož,še bolje pa nož za pršut.Nož mora biti oster kot britev in čim tanjši.Tudi za obrezovanje torte uporabim takšnega, če so biskvitne osnove različnih premerov. ati zlati

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. feb 2007 8:03

Cila je napisal/a:

katka lopatka je napisal/a:
Pa sem si pred kratkim kupila nož za rezanje torte, tisti s "struno", pa sploh ne gre, je žička prešvoh :Vprašala bi, če imate s tem kakšne izkušnje.

Imam enako težavo. Rešujem jo tako, da žičko namestim za rezanje in začetni rez  naredim z ostrim nožem. Potem pa režem tako, da biskvit počasi vrtim - na ta način z  večjim pritiskom režem zunanjo skorjo na tisti strani.  Zavrteti ga je treba čisto naokrog, sicer se zadnji centimetri skorje kar odtrgajo.

Lp

Cila
Tudi jaz sem skrajno razočarana nad tem nožem. Prvič sem rekla, da najbrž ne znam. Ko pa sem drugič naredila isto sr**** sem se odločila, da se ne grem več. Z zelo ostrim nožem zarežem okrog torte, da dobim linijo, potem pa z nožem za pršut (ker je dovolj dolg) prerežem torto. To je do sedaj najboljša varianta. alexis

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

22. feb 2007 8:11

Meni je pa še vedno moja stara varianta najboljša.... taprvo biskvit okrog in okrog zarežem z nožem, vzamem sukanec in z njim odrežem do konca. Pozdravček!

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

22. feb 2007 8:26

Enkrat sem pekla štiri rolade po istem receptu eno za drugo. Moka je bila iz iste vrečke. Samo na prvem biskvitu se mi je naredil balon in je skorjica odstopila, na naslednjih pa ne. Takrat sem krivila pečico, malo pa tudi to, da sem verjetno preveč stepala. Še danes se te rolade živo spomnim, ker sem jih pač pekla za druge in mi drugače skoraj vedno uspejo. jankica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. feb 2007 8:30

Torto prerežem tako, da z dolgim nožem za kruh (zobci) "zažagam" v testo, v zarezo vstavi tisto rezilo z laksom im potem previdno in počasi režem z laksom (1cm v eno smer, 1 cm v drugo smer in se lepo razreže). Skorja se mi je resda enkrat naredila na biskvitu - ampak sem itak kiksnila in v naslednjem poskusu je ni bilo - če je glava prepričana, da bom naredila dobro slaščico, bom takšno tudi naredila, če pa glava med stepanjem jajc razmišlja o tem, če sem poslala tisti službeni mejl pa onega koordinatorja nisem poklicala, pa da moj dragi ni javil, koliko zamuja in a gremo jutri na tisto razstavo ali ne in da itak nimam nič za obleči in da si že en teden nisem kupila nobenih čevljev....potem ni za pričakovati, da bo kaj ratalo. Izkoriščam pa tole priliko za ljubitelje guglanja in jahujanja in s smislom za matematiko - namreč matematika in torta sta se srečali v Notices of the American Mathematical Society - tekst ima naslov Better Way to Cut a Cake, cutting-cake teorijo pa razvija matematik po imenu Steve Mirsky. Zanimivo branje. Vendelina jr.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

22. feb 2007 8:32

Na to temo se pa že moram oglasiti (sem šele sedaj prišla do računalnika). Torej, draga mamamia, to se pri čokoladnih biskvitih z maščobo - pravzaprav gre za vmešano testo in ne pravi biskvit - dogaja tudi meni! Nisem čisto prepričana, kaj je vzrok, a sumim, da je preveč vroča pečica na začetku. Lahko pa te potolažim: na nekem avstrijskem kuharskem forumu - in Avstrijci naj bi bili eksperti za saherco - je neka udeleženka, za katero iz njenih prispevkov vem, da se spozna na kuho in peko, rekla, da se ji to vedno zgodi in da se ji to zdi normalno. Tisto skorjico na vrhu poje, torto pa tako in tako vedno obrne, da je spodnja stran, ki je vedno gladka, na vrhu. Popolnoma se strinjam z Dragičko - jaz VEDNO VSE torte delam tako, da je spodnja stran zgoraj, še na misel mi ne pride, da bi delala drugače. Glede mazanja oboda: prepoved mazanja velja za pravi biskvit (brez maščobe ali samo s kako žličko olja ali raztopljenega masla), za testo, v kateremo je veliko maščobe, pa ni bistveno. In še to: tudi jaz tortno testo, še zlasti tako z maščobo, vedno na vrhu pogladim tako, da je ob obodu višje, zato nikoli nimam problema s "Šmarno goro". Glede rezanja torte pa nisem "ta prava": režem jo z dolgim nožem (30 cm, žagica), vedno mi gre kaj postrani, a se nikoli ne sekiram, ker se potem, ko je torta namazana, prav nič ne vidi! teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. feb 2007 11:20

No, pa smo dobili še piko na i. Teta torta, hvala.

Glede rezanja: po vseh mogočih poskusih, od žičke, niti itd, sem pristala pri dolgem in tankem nožu za pršut. Gre super rezat tortne osnove.

 

Skorjo od saherce je nečak pojedel z velikim užitkom, tako da nič ni šlo v nič.

 

Pozdrav vsem, mamamia 

 

mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. feb 2007 11:57

Jaz pa režem torto z žagico za torte odkar sem na kulinariki zvedela kako se uporablja, prej pa sem jo imela par let lepo spakirano. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti