Pripomočki za peko iz silikona

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. feb 2007 7:37

Mislim, da sem zamenjala že vse pekače, edino tisti za pite ni kaj preveč v uporabi, je super za delati samo podlago, ko pa dam še filo peč, si pa razbijam glavo, kako dati zadevo ven. Ampak sem že našla nadomestilo - Kaiserjeva serija Perfect, je notranjost pekača prevlečena s silikonom, drugače je pa kompakten. Loni Makaroni

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

15. feb 2007 8:11

Silikonske podlage za valjanje še nikjer nisem videla. Mi poveste, kje se dobi?

 

Lep dan vsem.... 

Zdenka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. feb 2007 8:57

Jaz jo imam iz Merkurja. Loni Makaroni

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

15. feb 2007 11:29

Hej, uporabljam silikonske modelčke za muffine ... kr sami vn padejo pa nč se ne prime ... maserka

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

15. feb 2007 11:59

Maserka

pa kako ti sami ven padejo? Meni nikoli, tako da vedno malo namažem z oljem - potem pa gre. A jaz kaj narobe delam?

sara

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

15. feb 2007 12:21

Podloga za peko, je največkrat v uporabi za kekse, peko krompirja. Pri peki piškotov jo dam kar direktno na rešetko), silikonski čopič (z njim porabiš 80% manj maščob, enostaven za prat...), pekač za peko muffinov...,

Prvo podlogo sem kupila od Lurch-a, preko Quelle kataloga v nemčiji, sedaj pa kupujem pri TM-shop

Pekač za maffine samo splahnem z mrzlo vodo. Ko so pečeni gredo brez problemov ven, ne rabim čakat da se ohladijo. Pri peki biskvita pa je potrebno pekač namazati (ker ni maščob v testu). Tole pa je novejši pekač za biskvite in torte http://www.tm-shop.si/si/page/detail/gitm/8

ali jo je katera že preiskusila?

Je pa razlika med silikoni tako v materialu , kot v kvaliteti izdelave in prav tako v ceni.

Sara splahni pekač z mrzlo vodo - počaj minuto dve in mora it ven.

tamara1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. feb 2007 14:38

Uporabljam oboje, navadne in silikonske zadeve. Vsako ima svoje prednosti.

 

Silikonski čopič ima res veliko prednost to, da ga flikneš v pomivalni stroj in veš, da ne bo zarjavel, razpadel ali se razcufal in bo brezhibno čist. Za mazat kako maslo je res super! Za kake bolj delikatne zadeve, kjer morajo bit dlake zelo mehke, da ne poškodujejo površine izdelka, pa imam še vedno navadne stare dobre čopiče.

 

silikolnski modeli so res fajn glede tega, da se ne prime nanje - če ga ne pereš v pomivalnem stroju ali pa ga vsakič namastiš. Ni pa fajn to, da skorjica nekak ni ista... Moja rešitev pri mafinih je bila ta, da sem dala male posamične silikonske posodice v pekač za mafine, ki je lepo držal obliko in od vseh strani dovajal toploto, da so se lepo spekli iz vseh strani in še umazano ni bilo nič, razen teh silikonskih, ki jih samo malo poplakneš, ker se nič gor ne prime.

za pito imam veliko raje keramičen pekač, ker lahko pito ali kiš tudi razrežem v njem in ker je lep za ponudit, ni treba prestavljat, pa ponavadi te stvari še vroče požremo in takrat niso najbolj stabilne, kot veste in jih ni najbolj lušno prestavljat na krožnik, na katerem se jo da rezat...

za torte imam najrajši kovinski pekač, ki se razstavi, torej z obodom na klipsno. Torta dobi tisto fino skorjico, pa režeš lahko v njem, če je treba, pa trdno je vse skup, če dosti ven pa not daješ, kar se meni pogosto dogaja, ker navadno pečem več stvari naenkra tin potem moram skoz nekaj prestavljat...

za sladoled imam rajši trše posode, ker se dajo neprodušno zapret, čeprav za enkratno porcijo, ki jo misliš v roku par dni ponudit, so pa silikonski modelčki super, ker so lahko takih lepih oblik (poglej mojega semifredo slončka:) in res kar padejo ven.

Imam tudi eno silikonsko spatulo oz. lopatko, tisto z luknjo v sredi in mi je zelo všeč. Ampak one iz melamina pa vseeno ne dam:) Je boljše oblike se mi zdi, ker je malo podolgovata.

Valjerja nimam silikonskega, silikonsko podlago imam, vendar je praktično ne uporabljam... Če moram kaj zvaljat, zvaljam na deski ali pultu, odvisno od primera do primera. Ker na tisti podlagi ne smeš rezat, se mi zdi zelo nepraktična, sploh ne vem, zakaj bi jo uporabljala, mogoče za pečt, da ti ni treba dat peki papirja... čeprav peki je zakon...

 

Sicer pa prisegam na kuhalnice ipd. iz melamina, to je res super plastika, ČISTO NIČ NE DOBI VONJA, trdna je ko hudič, lahko jo mečeš po kuhinji, vse prenese, no, od borovnic dobi barvo, ampak povejte eno stvar, ki je ne, pa res se da lepo spucat. meni je melamin zakon!

Veri

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. feb 2007 20:19

Steklo ne dobi (oz. jo dobi, pa gre takoj, brez problema stran), barve od borovnic. Nisem pa rekla, da zato uporabljam steklene kuhalnice, veri.

 Drugače pa sem zaenkrat povsem vzdržna, kar se tiče silikona, me ne privlači, me odbija,......čisto zares.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti