Medica

rdeča kapica  

član od: 26.12.2006

sporočila: 90

tema odprta - 7. feb 2007 20:36 | ogledi: 27.308 | odgovori: 5

Obračam se vas ,ker vem da mi boste pomagale,doma imamo kar nekaj domačega žganja,in bratu sem obljubila da mu bom naredila medico,ker odhaja na smučanje,problem je nastal ker ne najdem nobenega recepta ,prosim za pomoč.

rdeča kapica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. feb 2007 20:48

rdeča kapica, jaz dam kilo medu in liter žganja, pa mešaš, dokler se ves med ne stopi. lp matilda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. feb 2007 20:52

Tole sem našla. Medeni liker lahko pripraviš tako: 3 litre šnopsa, 1,5 litre destilirane vode in 3 kg medu poskusi po tem receptu, če bo preslabo boš drugič povečal deleš šnospsa vendar, če je šnops ok ne boš rabil. Med uporabi kostanjev in cvetlični, tudi hoja je zelo vredu, ker dobiš temno barvo. Prvo vodo segrej in med v vodi raztopiš, pustiš stati 24 ur, pretočiš v steklen hobuk in dodaš šnops. Tole mora počivat vsaj 10 dni in potem pretočiš, pa spet pustiš počivat, liker mora dobit čisto barvo, usedline grejo na pod. Najboljši so stekleni hobuku, ki se dobijo v semenarnah ( 5,10, 15 20 ..litrski) kajti tam vidiš kako se liker čisti!? Po moje je tudi neščiščen liker čist OK. pa tole: http://karantanskazaveza.mojforum.si/karantanskazaveza-post-399.ht samo, ne me držat za besedo, sem samo z neta prekopirala. rimljanka

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

7. feb 2007 21:52

Jaz delam nekaj podobnega medici in sicer: - 1 l žganja - 1 kozarec kostanjevega medu (lahko tudi kakšne druge vrste) - 3 dl močnega ohlajenega kamiličnega čaja - sok 1 limone Sestavine zmešam in nalijem pijačo v steklenice. Količino kamiličnega čaja malo prilagajam, glede na to kako močno je žganje....pač moram malo poskusiti med mešanjem....hik.. Nam in našim prijateljem se zdi super! ssilva

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

17. mar 2008 11:13

Ssilva, ko delaš to medico, a nič ne segrevaš sestavin? Drugače pa se priporočam za kak fin recept za medico.

 

HVALA! 

Lep dan in veliko se smejte

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

18. mar 2008 8:16

Res nihče ne dela domače medice? Ni težava v tem, da nebi imela recepta, ampak vseeno raje preberem kakšno vašo izkušnjo (moji bi rekli, da se brez Kulinarike tudi us..t več ne znam Pa se mi zdi, da se sploh ne moti ).

Lep dan in veliko se smejte

Sporočilo je spremenil(a) Simona84 dne 18. mar 2008 08:17:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti