Pustni krofi iz baze

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

12. feb 2007 19:57

Meni je vedno uspelo narediti krofe brez kranceljna. V soboto pa sem pripravila krofe po Recinem receptu in glej ga zlomka, so imeli take kranceljne, da bi lahko konkurirali trojanskim. Poizkusite in videli boste, da nimate kaj falit. LP! fakin712

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

13. feb 2007 13:58

Tud jaz moram pohvalit Reco - vsaka čast! Včeraj pekla in so SUPER! gordana

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. feb 2007 11:14

Tukaj je link, kjer si lahko vse tiste, ki se bojite delati krofe (tako kot jst) ogledate celoten potek (video). Je sicer v hrvaščini, ampak nič ne de, pa povrh vsega jih pride malo, tako da tudi če se ponesreči ni velike škode.

 http://www.crochef.com/index.php?recept=148

alexis

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. feb 2007 0:15

Hvala vsem, zdaj mi lepo uspevajo.. Verjetno je bila res kaka finta v slabem kvasu, sedaj vedno kupim nadražjega, čeprav so vsi poceni . In tudi vse sestavine imam na sobni temperaturi nekaj časa prej. No, ko sprašujete za čokoladne krofe, sama sem dobila idejo v trgovini, ko imajo prerezane krofe, polnjene z vanilijevo kremo - ne vem proizvajalca. Sama sem tudi tako naredila. Prerezala sem jih, in nabrizgala kar z Galletino vanilijevo kremo, navrhu pa oblila s čokolado in posula s kokosom. Jedci so bili navdušeni tudi nad temi.

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

15. feb 2007 1:04

Katka, si pa ratala prava mojstrica!!! Bravo Jerneja USA

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

15. feb 2007 8:06

A je že katera poskusila s Hit Mix moko v kruhomatu?

gladiola

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

15. feb 2007 14:06

Vprašanje sem postavila že pod receptom, ker pa ni odziva, ga kopiram še sem:

 

Zvečer nameravam speči krofe in me zanima, kam/kako jih shraniti do jutra, da bodo ostali čim bolj sveži in sočni.

Hvala za nasvet!!

 

Živi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. feb 2007 14:18

živica, najbolj sveži bojo ostali v plastični neprodušno zaprti škatli, pogrnjeni s papirnatimi servetki spodaj, da se mast lepo odcedi. Ampak vseeno ne bojo tako dobri kot sveži, to moraš vzet v zakup... Zelo lepo se pa pogrejejo v mikrovalovki in so res skoraj tako dobri kot sveži, probaj, jaz sem tako režila pred kanto (beri cuckom) že par suhih krofov.

 

katka, saj lahko tudi vanilijevo kremo nabrizgaš v krofe, kot marmelado, ni ti jih treba rezat - prednost je namreč v tem, da ko jih ješ, potem ne teče vse na vseh koncih ven, kot se to zgodi, če jih prerežeš.

 

jaz jih bom pekla v soboto, danes in jutri bom do večera v službi, danes imam potem še šport, jutri pa se dobimo s prijateljicami, tako da bo sobota dan za krofe. Bojo morali pa že kar prvič ratat, hehe. Bojo pričakali fanta, ko se vrne s tekme, hehe.

 

Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. feb 2007 14:20

Ne vem pa še, po katerem receptu jih bom delala, namreč meni so uspeli do zdaj vsi krofi, razen teh Recinih, no, saj dobri so bili, samo niso imeli lepih obročkov. Zato ne vem, če bom letos spet probala tega, ali bom rajši kar one svoje:) Itak navadno delam vsakič po drugem receptu. Veri

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

15. feb 2007 14:22

Včeraj sem ocvrla krofe po Recinem receptu, res so bili zelo lepi in okusni, kar je ostalo, sem na ovalu prekrila s plastično folijo Zjutraj sicer niso bili takšni kot včeraj, posušili se pa tudi niso.  Sem pa za pokušino dva pogrela v mikrovalovki (niti ne pol minute) in ni bilo slabo. To je moja izkušnja. Pozdrav   Ava

 

PS: predno sem jaz "naklofala" svoj odgovor živici, me je že Veri prehitela. Pa nič zato, kajne? 

Sporočilo je spremenil(a) AVA dne 15. feb 2007 14:27:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti