Pustni krofi iz baze

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

31. jan 2008 18:51

po tem receptu sem enkrat delala lani - super uspeli. Drugič pa danes - niso uspeli ne vem kaj je bilo narobe, ampak že samo testo je počasi kipovalo - imela sem svež kvas, potem ko sem jih naredila so namesto da bi se dvignili kar lezli narazen, sedaj so skoraj brez venčkov in ploščati. Imate idejo, kje je napaka Hobotka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

31. jan 2008 19:03

Bi rekla, da moka ni bila prava in da jo je bilo premalo.Se sigurno nisi zmotila pri tehtanju? ham-njam

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. jan 2008 19:03

Samo enkrat se mi je to zgodilo in jaz sem krivila moko. Na vikend sem si prinesla vse potrebne sestavine za krofe. V omari sem našla načeto vrečko moke, ki je bila ne vem koliko časa, par dni na toplem in potem ne vem kako dolgo na mrzlem. To se je ponavljalo. Meni je bilo škoda načet novo vrečko in sem porabila najprej načeto. Krofi so bili taki kot jih opisuješ ti. Tako me je razjezilo, da sem takoj zamesila še enkrat in to z novo moko. Rezultat: popoln uspeh. No, ampak to je že kakih 10 let nazaj. lp Vesna

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

31. jan 2008 21:41

jaz pa sploh nisem komplicirala. kvas sem dala direkt iz hladilnika, mleko sem v mikrovalovni pogrela. moko sem nasula v skledo, naredila jamico, vanjo stresla vse sestavine. sol sem dala ob robu. mešala s kavlji 5 minut. pustila vzhajat eno uro. naredila 25 krofkov, ki so na vsaki strani vzhajali 15 minut. ocvrla in odcedila na papirnatih prtičih. vsi imajo venčke in baje so zelo dobri.(jaz sem na dieti) tajka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti