Torta

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

5. feb 2007 12:42

V peki papirju izrežem luknjo v velikosti torte. Ta izrezan papir položim na krožnik kjer bo stala torta. Veselo mažem in packam. Ko je vse narejeno, papir odstranim. Preprosto kajne? Pozdrav, antonija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. feb 2007 12:49

Priznam, da nimam pojma, kako prenašati razmočeno torto z delovne površine na lep prtiček in podstavek. Po poneserečenih poskusih sem obupala. Najbrž mi ne štejete v zlo, da sem vesela, da nisem edina, ki mi po več kot tridesetih letih poskusa ni uspelo. Sem že uporabila kovinski podstavek, ker sem prvič nanj kar pozabila, brisala sem packarijo okoli torte, prenašanje pa nikoli ni prineslo kaj dobrega. Sicer pa delam torte za prehrano, minimum standarda za estetiko po tako dosežem. Drugače pa sem prepričana, da je najlažje narediti torto na lesenem colu, lahko je čudovita, samo za jest pa res ni. In pošteno povem, da vedno razmišljam, da so tiste torte, ki so na fotografijah , napravljene za oči, iz enega zbitega, nenamazanega, presušenega testa. Ne vem, če je to res, mi pa odleže .... frina

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

5. feb 2007 12:59

Jaz torto krasim kar na krožniku, ki je malo manjši od torte. Krožnik sem podedovala od mame in ne vem, če niso bile torte včasih malo manjše. Zato ni problema, kar je preveč pade na pult. Pa lep pozdrav! miha-ela

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

5. feb 2007 13:58

Vanya po nevemkoliko kupljenih pripomočkov za brizganje smetane ,sem našla eega s katerim sem zadovoljna.Je od firme fackelmann (neki podobnega),večji tulec (lahko s eup. tudi za izdelavo piškotov) in ima nastavke za brizganje.Imjo v Interšparu (cca 1000 sit je bil) LP,Hali

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. feb 2007 4:16

Ja, Fackelmannovi izdelki so res super! Nekaj časa sem delala v njihovem skladišču in imajo res "sve in svašta" oz. "ni da ni". Si morete misliti s kakšnim veseljem sem šla zjutraj delat, ker sem vedela, s kakšnimi izdelki bom imela opravka? Vsak dan so se mi učke kar svetile ;-) Lep dan in veliko se smejte

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

6. feb 2007 7:41

Tudi jaz okrašujem torte kar na podstavku tiste zvonaste posode za torte. Prav nikoli nimam težav ali kakšne packarije, to je verjetno že posledica izkušenj. Prestavljam jo pa ne, ker biskvite vedno močno napojim(tako imajo moji radi) in bi verjetno težko v nepoškodovanem stanju prestavila torto iz ene podlage na drugo. Sicer pa tega še nisem poskusila. Pekarica Sporočilo je spremenil(a) Pekarica dne 06. feb 2007 07:42:49

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. feb 2007 9:01

swarovski je napisal/a:
Mene pa zanima ali je že katera pekla torto v obliki nogometne žoge. Sem namreč v petek kupila model pa bi rada slišala kako kaj uspe. swarovski
Morda ti kaj pomagajo tele slikce: http://www.jax.org.uk/webgallery/images/large/199.j http://coolest-birthday-cakes.shippony.com/i http://www.slascicarna-romansa.com/katalog_figure1.h Katka "Če bi bila juha tako topla kot vino, vino tako staro kot piščanec, in piščanec tako debel kot natakarica, bi res lahko rekli, da je bil obed v redu." Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 06. feb 2007 09:04:30

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

6. feb 2007 10:35

Ej katka lopatka tudi te slikce so perfektne. Jih shranim, da enkrat neredim tudi z nogometnim igriščem. Hvala za trud. swarovski

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. feb 2007 11:29

Sem pogledala imenitne slikice, imam pa samo modelčke za žogice v velikosti mufinov. Prijatelj, ki je praznoval Abrahama, in pri prireditvi sem se precej angažirala, seveda sem tudi ženi svetovala, kakšna naj bo torta, torej gospod v zrelih letih, z resnim položajem v družbi, je na vprašanje, kaj je bilo najboljše za rojstni dan, kot iz topa izstrelil: " Torta!" Torta je bila v obliki nogometnega igrišča, z rezultatom tekme med slavljencem in Abrahamom, 5:0. Zato je torta primerna še za kakega resnega gospoda, ki pride s tekme in s hripavim glasom ... frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti