Testo za krofe v kruhomatu

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 2. feb 2007 0:06 | ogledi: 7.118 | odgovori: 6

Že smo v februarju, bliža se pust, tako da bo potrebno kakšno prvo rundo krofov spečt. Kruhomat imam pol leta in v njem pečem dober kruh, največ po zaslugi vaših receptov in priporočil. Vem da sem nekje že brala temo o testu za KROFE, ki ga naredi kruhomat, vendar saj veste takrat, ko iščeš ne nejdeš, prosim za pomoč - link, nasvet ali recept ....

Hobotka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

2. feb 2007 8:32

Ja res, tako dobrih, lepih in sploh super krofov pri naši hiši še ni bilo. Avtomat za peko kruha sem kupila lani v januarju in ga uporabljam izključno za izdelavo testa, pečemo pa kruh v pečici. No in na lansko pustno nedeljo sem dala sestavine za krofe v kruhomat, z možem sva odšla na sprehod in ko sva se vrnila je bilo testo narejeno in kot pravim - krofi so bili res prva liga rrr

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

2. feb 2007 11:24

Eno vprašanje gleda testa v kruhomatu: a je treba počakat, da testo že v kruhomatu vzhaja, potem naredit kroglice in kroglice znova vzhajat, ali je dovolj, če vzhajajo samo kroglice - se pravi: kruhomat samo omesi, testno nič ne vzhaja, narediš kroglice in kroglice vzhajajo. Hvala za pomoč! smrketa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. feb 2007 11:42

Smrketa, jaz ponavadi pustim vzhajati v kruhomatu, čeprav včasih malo prej ven vzamem, če vidim, da dobro vzhaja. Tako tudi testo rata bolj voljno za hlebčke delat. matilda

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. feb 2007 12:00

Smrketa jaz imam kruhomat ki mi testo zamesi in vzhaja. Ko je končal ga stresem na delavno površino, testo pregnetem in naredim krofe. Ponovno jih vzhajam na obeh straneh. Na vsaki cca 15 minut. Če so preveč vzhajani se ti lahko v olju začnejo obračat. lp Vesna

zelvica  

član od: 2.12.2005

sporočila: 60

2. feb 2007 12:53

Tudi jaz pustim v kruhomatu vzhajati do konca, čeprav že kar privzdiguje pokrov ampak so potem tako puhasti...mmm... Delam pa po Recinem receptu. Reca, hvala za super recept! zelvica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti