Sadna krema za torto

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 30. jan 2007 10:04 | ogledi: 23.245 | odgovori: 4

Oj!

Veliko sem preiskala na netu in tukaj na kulinariki,da bi dobila kak recept za sadno kremo,ampak je skoraj vedno navedena še želatina.

Mislila sem kaj takega kot npr.stepena smetana,pa sadni jogurt notri,pa brez želatine.Se to da?

Lepo prosim za nasvete,recepte.

Že v naprej najlepša hvala

nejcanja

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

30. jan 2007 12:04

Če,delam sadno torto ponavadi kar med stepeno smetano vmešam dobro odcejeno sadje(kompot). Lahko skuhaš višnje ali jagode kot puding,jih vliješ na biskvit,ko se ohladijo pa daš še čoko smetano povrhu.Pride zelo dobro sploh z višnjami. Drugače se dobijo vse sorte praški,ki jih mešaš med smetano-sadni, jogurtovi,.. gaja 1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

30. jan 2007 13:23

Jaz pri sadnih tortah naredim tako: če imam zmrznjeno sadje skuham kompot v katerega zakuham sadni ali še bolje smetanov puding (cca 3 - 4 dcl tekočine).Dobro ohladim (ponavadi si prejšni dan skuham in ohladim v hladilniku) in maso dodam k stepeni sladki smetani ter dobro premešam vse skupaj. LP,Hali

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

30. jan 2007 14:13

Tudi pri nas v kremah ne maramo želatine. Zelo pa imamo radi višnjevo torto za katero kremo naredim takole: v sok od višnjevega kompota zakuham malinov puding in zmes ohladim. Ko je to ohlajeno se naredi želatini podobna zmes, v katero dodam polovico višnjevega ekstrata. K vsem skupaj potem primešam še stepeno smetano in višnje iz kompota. Kremo še malo ohladim v hladilniku, predno z njo namažem biskvit ali torto. Takšna krema je čvrsta, čeprav se ne uporabi želatina. Lep sončen pozdrav, pikica82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti