Dohodnina- olajšava za družinske člane

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

tema odprta - 29. jan 2007 22:15 | ogledi: 2.694 | odgovori: 5

Slišala sem,da morajo starši prijaviti do konca januarja 2007, kdo bo za leto 2008 uveljavili olajšavo za otroka. V medijih nisem zasledila, da bi bilo govora o tej temi. Ali mogoče kdo ve? Žal , danes nisem bila doma, da bi vprašala .

LP Mara

mara12

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. jan 2007 22:47

do konca januarja 2007 prijavljajo delodajalci kontrolne podatke o dohodkih, ki jih bodo zavezanci prejeli predizpolnjene na obrazcih za dohodnino do konca marca, tam bodo podatke popravili, če bojo napačni in vpisali splošne olajšave. Delodajalec mora letos v elektronski obliki oddati podatke davčni upravi in sicer prejemke za leto 2006 (plača, regres, bonitete...), zraven pa vpiše olajšave za vzdrževane družinske člane, ki jih je zavezanec uveljavljal skozi leto 2006. Torej, če si uveljavljala olajšavo za otroka čez leto (pri plači), bo to tvoj delodajalec sporočil davčni upravi, če nisi, ne bo. Mislim, da to še ničesar ne spremeni, ker boš še vedno lahko pri oddaji popravila obrazec, če boš npr. želela, da olajšavo za otroke uveljavlja npr. mož. Ne vem, kaj ima tu zraven leto 2008, saj dajemo podatke šele za leto 2006, do konca aprila boš oddala dohodnino za leto 2006. Torej, če nisi delodajalec, ti ni treba ta mesec prijavljati ničesar. matilda

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jan 2007 9:49

Pred spremembo Zakona o dohodnini je bilo govora o tem, da bodo starši morali na začetku leta določiti, kateri otrok bo štel kot olajšava in da se tega med letom ne bo dalo spreminjati in tako bi sotalo tudi ob izpolnjevanju napovedi. To pojasnjuje vprašanje, ki se nanaša na leto 2008, ko bo potrebno oddati dohodninsko napoved. Sama tega novega določila nisem našla, svetujem pa ogled predpisov na strani računovodja.com. frina

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

30. jan 2007 21:57

Farina, ta sprememba me je malo razburila. Ker do sedaj sem vedno prerčunala komu se je izplačalo dati otroka kot olajšavo, sinu ali snahi.To mi je povedala računovodkinja, katera je dejala , da nebom nikjer dobila napisano. Hvala jutri bom vseeno povprašala na DURSU. LP Mara mara12

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jan 2007 22:42

Mara12, preveri, če je to določilo, ki je bilo v razpravi, uveljavljeno za leto 2007, jaz ga v predpisu nisem našla . frina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

31. jan 2007 5:37

mara12 je napisal/a:
Farina, ta sprememba me je malo razburila. Ker do sedaj sem vedno prerčunala komu se je izplačalo dati otroka kot olajšavo, sinu ali snahi.To mi je povedala računovodkinja, katera je dejala , da nebom nikjer dobila napisano. Hvala jutri bom vseeno povprašala na DURSU. LP Mara mara12
Mara, preberi še enkrat odgovor pri temi dohodnina. Očitno si računovodkinjo narobe razumela. Sicer pa si lahko program za informativni izračun dohodnine že pobereš s strani dursa in mirno preračunaš, komu boš vpisala otroka. Ne vem, kako naj napišem, da ne bo nič drugače, le da bomo dobili na dom že izpolnjen obrazec, na katerem bodo pisali vsi naši prejemki, pa tudi olajšave, ki smo jih že uveljavili v letu 2006. Če se s čim ne boš strinjal, ali pa podatki ne bojo točni, boš mirno lahko prečrtal in napisal čez. Edino drugo leto bo tako, da če bojo vsi podatki točni in se boš strinjal, bo to kar tvoja odločba in ti ne bo treba čakat do avgusta ali oktobra, da ti bojo vrnili tistih par fičnikov. Zato ti je računovodja rekla, da naj eden prijavi otroke, ker tako boš imela to vnaprej napisano na obrazcu, če ne boš pač napisala sama in mogla počakati na novo odločbo. lp matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 31. jan 2007 05:44:42 Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 31. jan 2007 05:45:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti