Pomoč-nosečnost

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

29. jan 2007 23:17

Sem pa mislila, da tukaj dobiš samo recepte... Jerča

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

29. jan 2007 23:38

ojla vsem, zadnje čase opažam, da ogromno ljudi moti to, da se na straneh kulinarike.net pogovarja še o čem drugem kot o kulinariki. in o tem je tudi že bilo ogromno debate. torej če obstaja forum z naslovom OSTALE TEME,to pomeni da tu ni pogovorov o hrani, gospodinjstvu, itd ampak o ostalih stvareh, ki mučijo člane kulinarike. ker je ta stran sijajno postavljena in fenomenalno oblikovana se gor zadržuje ogromno ljudi (ja smo odvisni a ne) in nekateri komunicirajo na dnevni bazi.ali pa vsaj berejo. torej je normalno, da se spletejo nekakšne vezi. in če se menimo o hrani, načinu življenja, odstranjevanju madežev, vzgoji otrok, prijateljstvih, srečanjih, rojstvih, nosečnostih, smrti in življenju, je torej normalno, da sem zaide tudi debata o kontracepciji in seksu konec koncev. in kot je bilo že milijonkrat povedano: ČE TI KAKŠNA TEMA NI VŠEČ, POTEM JO PAČ NE ODPREŠ IN NE BEREŠ. in pustiš svobodo razpravljanja, spraševanja ipd ostalim pa brez zamere in lahko noč goga sam da se kuha..

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. jan 2007 2:34

U Jerča, si se pa pošteno zmotila Tukaj oberemo od A do Ž vse Lep dan in veliko se smejte

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2007 9:28

Načeloma se tu lahko vse teme odpirajo, dokler ni nestrpnega govora ali pa zastonj oglaševanja. Je pa nekaj drugega: tu bi moral vsakdo premisliti dve stvari: a) koliko svojih zasebnih podatkov pušča s svojimi javljanji (sem se o tem pred enim tednom razpisala) b) kakšne informacije in kakšne vire izbira za oblikovanje svojih odločitev. Ker, ladies and gents, tole je ena splošna laična diskusija, ki se ne more v nobenem primeru nadomestiti z enim resnim pristopom, ki ga moramo imeti za dvoje zdravje. Resen pristop za zdravje je pa to, da se najprej človek educira z branjem poljudnih storkovnih tekstov - in teh je tudi o kontracepciji na spletu malo morje, pa malo se tudi svojega zdravnika vpraša. Pa vrsto specialnih strani je, kjer odgovarjajo zdravnik. In konec koncev - saj ni treba takoj iti na splet - za začetek je čisto OK, če se prebere deklaracija, ki je v vsaki škatlici tabletk. Hočem reči kolegici, ki je odprla tole temo - tole tukaj vzemi (pa vse ostale diskusije, ki so bile in še bodo) kot eno ležerno paberkovanje - za odločitve o sebi potrebuješ več odgovornega pridobivanja informacij kot malo spraševanja amaterskih kuharjev in kuharic. Vendelina jr.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. jan 2007 9:35

Se strinjam z Vandelino. Kar se tiče raznih zdravstvenih debat je sigurno najbolje lepo naročiti se k zdravniku, poveš kaj bi želala pa ti bo vse lepo strokovno povedal in razložil. Sigurno je to bolje od naših laičnih mnenj. jade

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

30. jan 2007 10:40

Vendelina jr. Ognjič

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

30. jan 2007 12:42

se strinjam z vendelino in jade v tem, da so verjetno v večini primerov zdravniki najboljši vir informacij za večino vprašanj s področja našega zdravja. ampak če pogledam na svojem primeru, sem 12 let jemala hormonske KT, zraven mi pa noben zdravnik ne 3 osebni ne 2 ginekologa nista povedala in razjasnila celotne zadeve. sploh kar se tiče KT je še toliko nejasnih stvari v medicinski sferi, da oni sami ne morejo točno povedat posledic jemanja, ker bi bile za to potrebne široke raziskave, ki bi zajele eno ogromno populacijo žensk in bi trajala kakih 15 let, da bi se dobilo neke relevantne podatke. torej mi na eni strani eni zdravniki trobijo, da ni panike tako dolgo jemat tabletke, po drugi strani mi pa spet drugi zdravniki trobijo, da pa vseeno ni dobro toliko časa jemat KT in kaj se naj zdaj človek odloči. edino kar se lahko je, da se zanese na svoje laično mnenje in se odloči za eno stran, seveda glede na to kakor se počuti. bom pa vidla kako bo, ko bom hotela zanosit in če bom imela probleme, kdo ali kaj bo krivo? je že res, da je večina naših mnenj laična, vendar vseeno dajo nek vpogled, če ne drugega posreduješ izkušnje. in mislim, da s tem lahko pomagaš. sploh pa večina tistih, ki sprašujejo na takih forumih ne sprašuje za zdravniško, strokovno mnenje ampak sprašuje in išče podobne izkušnje in laična mnenja. kar se pa tiče, vendelina, tvoje zaskrbljenosti glede zasebnosti podatkov in njihovem varstvu, pa dobrodošla v informacijsko družbo. varovanje podatko je en lari fari, s katerim nas fopajo. vsak dan, ko greš v trgovino, te posname vsaj 10 kamer, ko greš zdravniku ali pa v lekarno, ima ogromno oseb vpogled v tvoje zdravstvene in osebne podatke, že sam če imaš trgovinske kartice ala Pika, v Mercatorju točno vedo, kaj kopuješ in lahko glede na to, točno izdelajo tvoj profil za svoje potrebe. tudi kar se tiče telefonov in mobitelov in interneta, ni glih preveč zavarovana in skrita zadeva. in še vse ostale baze podatkov, ki se oblikujejo o vsakem posamezniku.... sploh pa kaj mi pa lahko škodi ali kdo, če na kulinariki povem, da sem jedla diane 35 12 let ali pa da si bom vstavila materni vložek konec koncev. smejte in lepo se imejte goga sam da se kuha..

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

30. jan 2007 12:51

Kalipso je napisal/a:
kar se pa tiče, vendelina, tvoje zaskrbljenosti glede zasebnosti podatkov in njihovem varstvu, pa dobrodošla v informacijsko družbo. varovanje podatko je en lari fari, s katerim nas fopajo. vsak dan, ko greš v trgovino, te posname vsaj 10 kamer, ko greš zdravniku ali pa v lekarno, ima ogromno oseb vpogled v tvoje zdravstvene in osebne podatke, že sam če imaš trgovinske kartice ala Pika, v Mercatorju točno vedo, kaj kopuješ in lahko glede na to, točno izdelajo tvoj profil za svoje potrebe. tudi kar se tiče telefonov in mobitelov in interneta, ni glih preveč zavarovana in skrita zadeva. in še vse ostale baze podatkov, ki se oblikujejo o vsakem posamezniku....
Bravo, me veseli, da ima še kdo odprte oči... Maji

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

30. jan 2007 12:52

Uh,pa smo spet tam,kaj je za tu gor primerno in kaj ne Jaz bi ti priporočala sigurno posvet z ginekologom,zaradi tvojega in otrokovega zdravja.Piše pa tudi sigurno v navodilih za jemanje tabletk,ki si jih imela.Ampak definitivno prej,preden se odločiš za otroka h ginekologu na pregled in posvet! Pa veliko uspeha! Kristina

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

30. jan 2007 12:56

pred zanositvijo se je vsekakor dobro posvetovati z ginekologom in počakati na zeleno luč, saj lahko da ne bo nič narobe in saj lahko da se je že nekaj kolegicam "zgodilo" in je bilo vse ok,... vsaka tableta ki jo pojemo je kemija na tak ali drugačen način in zato zdravniki svetujejo očiščevalni mesec, ali dva,.... VSE JE Z RAZLOGOM p.s.obstajajo tudi žalostne zgodbe, ki se ne končajo vedno s stavkom, "IN JE BILO VSE OK"!!!! plopsa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti