Pomoč-nosečnost

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. jan 2007 12:06

Tamči, jaz jo imam in to večkratno, vskakokrat ko sem skušala prenehati z jemanjem kt. Pavze se pri meni ne obnesejo. Najprej sem dobila potem dabroston, dobila eno krvavitev in konec. Sem šla nazaj na kt, trenutno sem na Logestu, ker ga najbolje prenašam, prej sem jih zamenjala malo morje. Loni Makaroni

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

29. jan 2007 12:47

Tamči, pri meni je situacija zelo podobna. Po nekaj obiskih pri ginekologinji in jemanju Cicloproginove zdaj čakam na pregled na Ginekološki kliniki (hormonsko stanje). Menda je to kar pogost pojav zadnjih let. Če želiš, mi pošlji zasebno sporočilo, da rečeva kakšno več. Pozdravček vsem! Živi

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

29. jan 2007 12:49

diane 35 sem jemala, nikoli še nisem imela redne menstr., prav zato sem začela jemat kt. Kalipso, imava pa enake izkušnje z diane (koža, dlake, LIBIDO - mi je fant rekel, če sem frigidna ;)) No, ginekologinja mi je rekla, naj pridem, če še februarja ne bo nič (dec.sem bila pri njej, pa mi ni želela umetno sprožiti menstr., ker sem imela stanje v telesu po ultrazvoku sodeč, kot da bi pravkar bila menstr.za mano). Tako da jo bom nasl. teden poklicala. Mi je malo hecno brez tega ciklusa, a se ne pritožujem, ker mi je ta čas v mesecu res zoprn. Tamči

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

29. jan 2007 12:57

Ko so kolegici "predpisali" 6 mesecev ne-jemanja tabletk, je ona že v prvem tednu zanosila. jessy6

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. jan 2007 13:23

Če se odločaš za otroka bi jaz šla najprej lepo do ginekologa pa ti bo že on vse lepo strokovno razložil. jade

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

29. jan 2007 13:42

tamči, zdej bi bilo priporočljivo iti spet malo do ginekologinje, da ti pogleda malo kako pa kej. lahko ti dajo tudi tabletke za sprožitev ciklusa.. a si jedla navadne KT ali hormonske (recimo kot diane 35) oziroma ali si, predenj si začela jest tabletke, tudi imela probleme? js sem diane 35 jedla 12 let (po nasvetu ginekologov) s kratkimi pauzami vmes. name so delovale super (nisem imela bolečih menst., čisto kožo, zelo zmanjšano poraščenost, stabilno težo..) in malo manj super kar se tiče libida (na zelo zmanjšani ravni), zato sem se odločila, da jih imam poln kufer in da bom malo nehala in se spucala. no zdej imam pa manjši kolaps hormonskega sistema. koža se slabša bolj in bolj, dlake rastejo 3x močneje in hitreje (ojoj), znoj ima ful močan vonj..se je pa vrnil libido..:) jupi. sem se bala za menstr., pa sem jo dobila, sicer je neredna, samo vsaj je.. ma kaj js vem, eni dohtarji ti rečejo eno stvar, drugi spet drugo, človek sploh ne ve več kaj bi sploh verjel.. sam da se kuha..

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

29. jan 2007 15:04

Jaz sem imela namen imeti tri, štiri mesece pavze, preden zanosim, pa nam je ratalo takoj prvi mesec. Ginekolog mi je rekel, da pavzo sicer priporočajo, ampak nič hudega in res je bilo vse ok. Jemala sem pa stedirile. Nena

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

29. jan 2007 21:44

Vsebnost hormonov je danes v tabletkah tako nizka, da pavze ni treba imeti. Jaz imam doma dva uspešna primerka, ki sta nastala prvi mesec po prenehanju jemanja... Toliko o tem, kako zanesljiva je metoda "bom pazil" jasna

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

29. jan 2007 22:59

Kaj ni to debata za kakšen ginekološki forum??? Zakaj se o tem ne pozanimaš pri zdravnikih? No ja, mogoče tudi kateri od njih obiskuje ta forum... Lp Jerča

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

29. jan 2007 23:05

Jerča, dobrodošla med nami! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti