Mleko po enem letu

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

26. jan 2007 8:15

Se popolnoma strinjam z Lunco 15, da so včasih vsi zrasli gor ob polnomastnem mleku in nobenemu ni prav nič manjkalo. Kaj mislite, kakšno mleko jim dajajo za pit v jaslicah in v vrtcu? V končni fazi pa se spraševat, katero mleko je bolj zdravo ali polnomastno, ali posneto, ali trajno ali sveže je po mojem mnenju absurd! Danes je vsa hrana kemično obdelana, tako, da kaj je zdravo in kaj ne, sa lahko samo sprašujemo. Ko sem bila sama otrok so imeli večinoma vsi mlečni izdelki rok trajanja le par dni. Se prav dobro spomnim, kako smo v trgovini kupovali mleko in jogurte sproti za vsak dan, sicer se je mleko skisalo, jogurtovi pokrovčki pa so bili že kakšen dan pred rokom napihnjeni. Sedaj pa ga ni mlečnega izdelka, ki ne bi imel rok trajanja vsaj en mesec. Probajte imeti sveže kravje mleko tri dni v hladilniku - samo stran ga lahko zlijete. Toliko v premislek. Mijan

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

26. jan 2007 11:31

Atina, ta članek na lunin.net je ravno tisti, ki je strašil lansko leto po mailu, če te zanima ti lahko pošljem odgovor moje profesorice za tehnologijo mleka, pa mi pusti E-mail. Lep pozdrav, Irena P.S: se pa spomnim, da so imele mlekarne zaradi tega težave, ker so jih ljudje klicali (prav zmedeni so bili vsi)

alex5kids  

član od: 1.11.2005

sporočila: 13

3. feb 2007 19:52

plopsa je napisal/a:
_ v be je enako razen rojstvo zgleda enako kot pri nas v bolnici, kjer te vprašajo, če slučajno ne želiš epiduralne,... in so odprti za veliko načinov poroda... je pa tukaj ena zadeva da nimajo vrtca do 2.5leta tako da mamam omogočijo nekakšno porodniško do petega leta z neko min. vsoto porodniške,... zdaj pa če zračunaš, da imajo vsaj tri otroke so doma lahko tudi 10let in tako izgubiš vsako željo po nekem delu,....
Ne vem ce se prav razumela, torej si v belgiji. Porodniski dopust v belgiji je 14 tednov, potem pa ce delas, si mores najditi kje bo otrok v varstvu do 2,5 leta. To so "jaslice" (crèches), lahko so obcinske ali privatne. Vem pa da se lahko dobi daljsi porodniski ce dojis alex5kids

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

3. feb 2007 22:33

Jaz osebno se strinjam s člankom na lunin.net. Mimogrede, si lahko predstavljate profesorico, ki bo javno govorila proti industriji, iz svojega strokovnega podrčja ??? Ne bi dolgo ostala tam...sicer pa hvalabogu, vsak ima pravico do svojega mnenja in ravnanja (če le s tem ne škoduje drugim). lp, Robida

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. feb 2007 7:52

Mislim, da bo profesorica imela prav. Ker mleko, ki se prodaja, itak ni za ljudi. Kar mu med pasterizacijo in homogenizacijo odvzamejo, mu umetno dodajo. Potem pa na embalaži piše, da je z dodatkom vitaminov in kaj vem še čega. Škoda, da sem zbrisala (po pomoti) en članek strokovnjaka za mleko. Tam piše, ka je mleko samo za mladiče, kravje za teličke, ko pa ga mati več nima, pa naj se uživa normalna hrana. Kaj vse povzroča mleko in podobno. Članek je kar grozljiv. Ko so ga moji prečitali, več ne pijejo kupljenega mleka, tašči pa se je zdravje popravilo. Kyara

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. feb 2007 8:18

Kaj pa sire, jogurte, skuto, smetano (kislo in sladko) a to pa jeste? se mi hecno zdi vsa ta debata okoli mleka ja saj mlečni izdelki so tudi iz mleka a ne? Če je mleko za teličke potem tudi mlečni izdelki niso za ljudi ali kaj? jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. feb 2007 8:19

Pa maslo in razni mlečni namazi, pa v sladicah je mleko, pa v čokoladi ... Potem nam ostane edino,, da se naučimo živeti od zraka (pa še ta je onesnežen). jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. feb 2007 8:41

Katero pleme v Afriki že živi od mleka in krvi, ki jo sproti spuščajo živalim iz vratnih ven????? A mislite, da se oni sprašujejo o užitnosti mleka za odrasle????? Je bila pred časi tragedija, če je revni kajžarski družini s kupom otrok poginila edina koza (o kravi še sanjati niso upali). kaj menite, zakaj? Bi se našlo še kaj.................. rimljanka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. feb 2007 12:49

Jaz sem napisala o kupljenem mleku. Domače in samo pasterizirano ni tako škodljivo. Homogenizirano pa je prazno, brez vseh vitaminov in kao kalcija. Če hoče človek nadomestiti kalcij, potem mora spiti več litrov mleka na dan. Od enega kozarca ali pa dva, se to ne bo zgodilo. Zato pa kupljeno mleko stoji več dni, nekatero celo mesece, domače pa na drugi dan že čudno diši. Siri in jogurti so prav taki, narejeni iz pasteriziranega mleka, pa dodani vitamini in konzervansi. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti