Mleko po enem letu

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

tema odprta - 25. jan 2007 10:37 | ogledi: 9.255 | odgovori: 66

pozdravljeni

imam eno vprašanje ki je zelo rzvidno že iz naslova teme,....

katero mleko dajete otroku po enem letu starosti,... imam že enega 4.5leta starega fanta in takrat smo samo prešaltali iz hipp z okusom na alpsko mleko(polnovredno), ampak trendi se spreminjajo,...in sedaj imam drigega enoletnika

hvala

plopsa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. jan 2007 10:43

ko je bil moj dvoinpol letnik star eno leto, so tudi rekli, da lahko po enem letu pije kravje mleko. Se pa tej trendi tako hitro menjajo, da sploh ne vem več, kaj je prav. Takrat so tudi rekli, da je treba dojiti eno leto, svakinji so pa zdaj rekli, da samo pol leta. Na koncu je najbolje, da narediš po svoje. matilda

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

25. jan 2007 10:50

Moja svakinja je lani rodila in je pri starosti 7 mesecev prešla na navadno polnomastno mleko. Tudi v posvetovalnici so ji rekli, da lahko. Lp. AK Sporočilo je spremenil(a) AK dne 25. jan 2007 10:50:37

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

25. jan 2007 10:54

Hm, moj sin je že po pol leta starosti, ko nisem več imela mleka, pil domače kravje mleko, najprej zelo razredčeno, potem vedno manj in na koncu, po kakšnem mesecu, samo z malo dodane vode. Hči ga pa nikdar ni pila, ker je imela občutljiva prebavila in sem jo potem, ko ni več pila mojega mleka, morala hranit z neko dietno Humano, vse dokler ni prešla na običajno hrano (na srečo je bilo to hitro, morda mesec čez leto dni je bila stara). In takrat po kravjem mleku tudi ni več imela težav. Tako da po mojem najprej poskusi s kravjim mlekom, pa boš viela reakcijo. Glede dojenja je pa po mojem mnenju tako: prav je, da mati čim bolj dolgo doji, a če ne gre, pač ne gre. In ko nekateri zdaj silijo matere v dojenje do leta dni ali še čez, pri tem spregledajo, pod kakšen psihični pritisk jih zaradi tega spravljajo, jim nabijajo občutek krivde, ker ene pač ne zmorejo, in potem nastane en tak začaran krog. Na dojenje vpliva vrsta faktorjev, prepričana sem, da si vsaka mati želi dojiti otroka čim bolj dolgo, ampak različne smo si in pri enih gre, pri drugih pač ne. Se mi pa ne zdi primerno, da otrok pleza po prsih tam po dveh, dveh in pol ali celo treh letih starosti. Kaj vem, v čem je smisel tega. Pozdrav, Mamamia mamamia

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

25. jan 2007 11:03

Svoji štiriletnici sem po dopolnjeni starosti 6. mesecev začela dajati prekuhano mleko, po dopolnjenem enem letu pa trajno mleko. Vse je sprejela brez najmanjših težev. Enako se bom ravnala pri svojem štiri mesečnem sinu. Se pa poplolnoma strinjam, da se trendi iz leta v leto menjujejo. Ko sem prvič rodila je babica rekla, naj začnem otroku dajati sadne soke in kašice po 4. mesecu. Tokrat pa je k meni prišla druga babica in mi svetovala, da naj bo otrok do 6. meseca le dojen oz. hranjen z adaptiranim mlekom. Moj sinko že cel svoj 4. mesec veselo pije naraven sadni sok, ki je v dobrih 14. dneh, ko sem mu ga začela dajati po žličkah, zamenjal en mlečni obrok. In razen tega, da je dobre volje, mu popolnoma nič ne "fali". Ne se sekirat, kaj piše v literaturi. Prisluhni le sebi in svojemu otroku in odkrila boš kaj je zanj najboljše. Mijan

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. jan 2007 11:11

Ja, se človek včasih vpraša, kako so naši prednamci sploh preživeli, kajne?????" rimljanka

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

25. jan 2007 11:33

ok nič kompliciranja, me veseli, da so še normalni ljudje tam zunaj tukaj pri nas v be. je skorj katastrofa če daješ otroku navadno mleko tako da sem zdaj kupovala mleko od 1do tri leta, ki je pakirano enako kot klasično mleko v literski embalaži in po odprtju je dobro 48ur, z njim pa pripravljaš vse kar je mlečnega za otroka,..... tudi cena je kar ugodna 12l 12eur (akcija) in potem , nimam slabe vesti sploh pa se bolj obremenjuje moj možiček,... no kakorkoli že na dopust pa se i vsekakor tega neda vlečti s seboj!!!! hvala za informacije, vsem želim lep dan p.s. mamamia imam eno resnično zgodbo zate: smo bili v kitajski restavraciji še z dvema družinama in vsi otroci so se lepo igrali ko pride tri letain pol star fantek nazaj k mami , se obrne k nam in reče" vsi stjan gledat, mami daj jošo",..... samo iz stolov nismo popadali, jaz pa sem imela s svojim takrat dveleti in pol starim fantkom veliko dela da sem mu na pet min razlagala da on pa to ne more več,.................... plopsa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

25. jan 2007 11:44

plopsa, od naših dobrih znancev je sinko do petega leta plezal po maminih joškah, pa v njih več niti mleka ni bilo...kar tako, iz navade, mamica pa je rela, da s tem vzdržuje pristno vez med njima. Mali je to nehal delat, ko je šel v vrtec in vrstnikom povedal, kako se z mamico "carta", pa so ga le debelo gledali (je pa vzgojiteljica pravi čas posredovala, da se mu niso posmehovali). Tako da je vse možno. Jaz se ničemur več ne čudim, nikogar ne obsojam, mislim si pa lahko svoje... Pozdrav, sončen in malo zasnežen, Mamamia mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

25. jan 2007 11:48

Jaz sem tudi okrog tega mleka počela marsikaj, kar danes ne bi. Danes bi, mislim, znala prisluhniti in bi vedela, kaj je najbolje, takrat pa ... so bili vsi pametni, razen mene. Lepo pa je konec koncev živeti v državi, kjer si lahko privoščiš biti doma ob otroku eno leto. Na Nizozemskem, recimo, gre mama, če se ne motim, po parih mesecih kar lepo nazaj v službo. Lp Dolores Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 25. jan 2007 13:27:43 Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 25. jan 2007 13:28:58

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. jan 2007 11:48

mamamia, se povsem strinjam z drugim odstavkom. Ko sem hodila v materinsko šolo, so me tako napumpali s tem o dojenju, da sem se v porodnišnici počutila kot kriminalec, ker mi mleko ni hotelo pritečt in sem celo jokala zaradi tega. Pri sedmih mesecih je mali prvič zavrnil moje mleko in spet je bila katastrofa - prepričana sem bila, da ne deluje kot je treba in sem si ga začela spet dlje puščat na prsih, da bi bilo spet malo več mleka. Pri enem letu se je spet odločil in niti enkrat več pogledal proti moji joški. Zdaj sem se pa odločila, da ne bom več hodila v materinsko šolo, da me bojo prepričevale v nekaj, kar niti one niso počele, ko so imele otroke. Res vsaka mama najbolje pozna svojega otroka in sebe. Čudno, da smo vsi preživeli, tudi če nismo pili hipp in humana in podobnih mešanic. matilda

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

25. jan 2007 12:42

Kupuj nehomogenizirano mleko, nikar alpskega. Tako svetujejo na vseh predavanjih o zdravi prehrani, tudi alternativci pravijo, da če že moraš piti mleko, pij nehomogenizirano mleko, res močno odsvetujejo alpsko. Imajo ga v večjih trgovinah, mlekarjev Planika, Bohinj, Zdravo življenje. Natassa Sporočilo je spremenil(a) Natassa dne 25. jan 2007 12:43:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti