Mleko po enem letu

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

1. apr 2008 17:53

Nisem brala vsega, ker vidim, da ste precej vroče, bi pa vseeno dodala še svoje: za dojenčke do 1 leta kravje mleko ni primerno. Je sestavljeno drugače, težje prebavljivo, veliko je alergij... Ampak eden glavnih razlogov je pa ta, da ima dosti premalo železa. In še ga redčiš, da bi bilo lažje prebavljivo, je seveda tega še manj. Ker otrok okoli 6. meseca porabi vse rezerve, s hrano pa še ne dobiva dovolj, bi zamenjava dojenja ali prilagojenega mleka z navadnim lahko vodila v hudo slabokrvnost. Tega pa nočemo, a ne? Za kakšen pire pa ne bo nobene škode, če otrok ni alergičen.

čoko

tako  

član od: 4.8.2005

sporočila: 41

31. maj 2008 23:26

Moj otrok je star 11. mesecev in se noče več dojit, niti onega umetnega mleka noče. Se pravi kaj naj mu dam se dojenček potrebuje še vedno mleko.Svojega imam samo 100 ml. Kaj naj mu dam. tako

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. jun 2008 23:16

Po moje najbolje, da se posvetuješ s pediatrom. Mamamia

mamamia

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

2. jun 2008 5:58

Pri 11 mesecih mu lahko daš že alpsko mleko ali pa malo kakava ali a mleko samo sladkaš.če noče navadnega,.. Meni je pediater svetoval alpsko mleko že po šestih mesecih?????? anaeva

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. jun 2008 6:15

Ja Veri, prav imaš. Danes so že vse tako zakomplicirali, da bi se še Bog zjokal. Mislim, da vsak stariš dela tako, kot misli, da je za njegovega otroka najboljše. Lepo je upoštevati nasvete zdravnikov, medicinskih sester, sorodnikov in ostelih, se izobraževati.... Vendar je pa vsak otrok unikat, vsak je poseben, drugačen. Vsak ima drugačne potrebe in mislim, da se je vsakemu potrebno posebej prilagoditi. Kar je za enega dobro, ni nujno, da bo to isto tudi za drugega. Zato pa opazujte vaše otročke zelo pozorno in delajte tako, kot vidite, da otročku paše. Moja sta že večja, bodo pa vnuki čez čas bolj aktualni, heheh

Pa ne pretiravati v skrbi za otroka, ker tudi pretirana skrba ni dobra in včasih bolj škoduje kot pa koristi. O tem pa kdaj drugič.

Kyara

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. jun 2008 8:33

Ne vam, če je še aktualno, meni je pediater rekel, naj kupujem navadno mleko, tisto ,ki  ga je potrebno pred uporabo kuhati vsaj 5 minut, ne alpskega, nekatere mamice pa dajajo kar alpskega, pa ni nič narobe. Če ti ni do sedaj pokazal nobene alergije na mleko, se nimaš kaj bati.

lp

sladkajmo se

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti