Prvega februarja ugasnimo vse luči za 5 minut

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

25. jan 2007 13:22

tudi nas je dosegel ta mail in je tudi že preveden v ang. tako da potuje dalje,.... plopsa

kr_1dn  

član od: 22.1.2007

sporočila: 2

25. jan 2007 16:16

A je že kdo pomislil, kakšna nihanja v električnem omrežju bi to povzročilo??? Zlasti ob ponovnem hkratnem vklopu električnih porabnikov po celem svetu bodo električna nihanja rušila vse varovalke, napajalnike, transformatorje... Škoda bo enormna, preskrbljenost z električno energijo pa bo marsikje dalj časa prekinjena. Po mojem gre pri tem v bistvu za poskus globalnega terorističnega napada večjih razsežnosti, pri katerem bodo nevede kot sostorilci sodelovali številni naivneži in misice. Res upam, da ljudje ne bodo nasedali takim poskusom. Jaz že ne. kr_1dn

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. jan 2007 16:56

Eh, kaj 5 minut. Raje 5 ur. Eni se boste še spomnili nekdanjih redukcij. Baje je takrat rodnost enormno poskočila. Bi pa znal kr _1dn imeti prav. Lp Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. jan 2007 17:00

Koliko žarnic je potrebno (recimo navadnih 100W), da porabijo toliko elektrike kot ena tovarna, ki z električno energijo napaja svojo proizvodnjo??? Zagotovo obstajajo izračuni. Bi jih bilo zanimivo videti, potem pa še enkrat prebrati in premisliti, kar piše kr_1dn, kajne? rimljanka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

25. jan 2007 17:16

Žal peščica tistih, ki bodo ugasnili luči ne bo niti omajala vseh velikih porabnikov, ki ne bodo ugasnili elektrike. Lepa gesta in vse šteje, a ne slepimo se, da bo kaj drugače. Tisti ki veliko trošijo, bodo še naprej. In ne bomo zamajali elektra, kdor se tega boji ;-) Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. jan 2007 18:39

jaz se strinjam z Jernejem, ne verjamem, da bo veliko ljudi v resnici ugasilo luč. Se mi zdi, da bi bilo vseeno več koristi, če bi sproti vsak dan ugašali luči tam, kjer jih ne rabimo in zamenjali navadne žarnice za varčne. Čeprav razumem, da gre tukaj za simbolično akcijo. Pa tisti, ki boste ugasili luči, da ne boste tam enkrat septembra presenečeni matilda

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

25. jan 2007 18:53

Matilda, mi imamo poračun že maja Sicer pa je moje mnenje: -da bo luč ugasnila morda 1/5 prebivalcev; -da ne bo nobenega izpada transformatorjev (čeprav ne premorem znanja s področja eletrotehnike), ker ne bomo/bodo izklopili vseh naprav, še posebej ne veliki uporabniki; -da energija ne bo šla v nič, ker ne bo bistveno zmanjšana poraba elektrike; sicer pa moje skromno znanje nekje hrani podatek, da presežek energije oziroma bolje napiano tisto E, ki jo porabimo mali uporabniki tj gospodinjstva, ustvarijo HE, ki E proizvajajo po načelu povpraševanje/ponudba; -na nekem drugem forumu govorijo celo o terorističnem napadu- lepo vas prosim!!! -da je namen akcije predvsem opozoriti tiste, ki imajo vpliv, da je potrebno nekaj ukrenit in spremenit naš pogled na svet. Nič ni samoumevno!!! Pri nas bomo zagotovo ugasnili luči! Ana Češnovar Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 25. jan 2007 18:54:19

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

26. jan 2007 9:00

In 1. februarja bi bilo lepo narediti podoben posnetek jankica

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

1. feb 2007 8:47

Danes je 1.2. Ne pozabite ugasniti luči zvečer, za 5 minut. Hvaležne nam bodo današnje in bodoče generacije. Mi, mali ljudje, se moramo zbuditi in nekaj narediti za boljše jutri. Lep dan še naprej. Zvončica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. feb 2007 8:58

..in ker je svetovnih problemov več, predlagam da: - za omejevanje debelosti v razvitem svetu recimo v petek med 14 in 15 uro ne jemo sladkarij - za omejevanje nasilja nad ženskami v ponedeljek med 11 in 12 uro božamo mačko - za zmanjševanje alkoholizma ob nedeljah dopoldne ližemo lizike Menim da so takele akcije pesek v oči, za afirmacijo predlagatelja. Kdor je normalen ve, da je treba na svetu spremeniti obnašanje globalno. Mnogi med nami varčujejo pri porabi vseh vrst energije, kupujejo izdelke in pridelke od "čim bliže", kupujejo stroje z nizko porabo, ekonomične avtomobile (ki jih ne uporabljajo za vsakih 100m), reciklirajo, uporabljajo minimalno količino plastike....... in to vsak dan, vse dni v letu. O pritisku na vlade pa - večina se jih itak "bori" (!?) za ta planet, da bi pa teh 5 minut vplivalo na Busha......toliko naiven pa res verjetno ni nihče. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti