Mirena- hormonski vložek

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

23. jan 2007 15:46

Tudi jaz imam mireno, sedaj se izteka 5 let in ga bom morala dati ven. Z mojim ginekologom sva se že pogovorila kako naprej, ker ga zelo dobro prenašam mi ga je priporočal še naprej. Tudi jaz krvavitev skoraj nimam (prišparaš pri vložkih). Pred uporabo tega vložka sem imela močne krvavitve, zato so mi svetovali naj si dam vstaviti mireno. Se zelo dobro počutim, nimam nobenih težav niti z glavoboli niti z slabim počutjem. Moram pa povedati, da sem se tisti dan ko mi je bil vstavljen počutila malo čudno, tako kot pred menstruacijo. Še nekaj o letih, stara sem 34 let in imam dva otroka. Če si slučajno premisliš in hočeš zopet zanositi pa greš samo, da ti ga odstranijo. ADRIJANAM

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. jan 2007 16:52

jasna1 je napisal/a:
Katjushka, a gledaš Razočarane gospodinje? Tam je namreč ena gospodinja (ne poznam jih po imenih, tista ki ima dvojčka, pa še ene par otrok), predlagala možu ta poseg... Ej, še zdaj se nasmejim ob spominu na njegov izraz!! Moški, moški! jasna
Jasna, tudi pri nas je bila podobna reakcija.... HA, HA.... v končni fazi pa, nisem kakšna huda emancipiranka, ampak zakaj ne bi tudi moški prevzeli en del odgovornosti pri tem... no, bomo videli kakšna bo stvar čez nekaj let. LP katjushka

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

23. jan 2007 19:17

Po zelo doolgem času se tudi jaz spet oglašam.Rada bi povedala svoje mnenje o mireni.Zame je to specijalna zadeva imam jo 2 leti in ker prihajam v meno,mi je ginekolog priporočil mireno.Zdaj mi je samo žal,ker se nisem odločila že prej.Malo me je odbijala cena,pa tudi med ženskami ni bila prav nič poznana.Veliko let sem imela navaden maternični vložek,ki mi je kar odgovarjal,zadnja leta pa so se začele zelo močne krvavitve in tudi dolgotrajne,tako,da sem bila ves čas slabokrvna.Sledilo je čiščenje in vprašanje kaj sedaj.Riskirala sem 32 000 sit,ki sem jih verjetno porabila za vložke v parih mesecih,saj sem porabila tudi po 4 pakete ,da ne govorim o nesproščenosti v službi in drugod,saj si nisem upala vstati s stola,če je bil kdo v bližini,da ne bi slučajno ostal na stolu flek.Zdaj so krvavitve tako minimalne,da uporabim kar dnevne vložke,migrene so preteklost in počutim se odlično.Skratka mena kar naj pride ji že pokažem Punce izkoristite vse lepe trenutke v življenju,če ne gre drugače pa z mireno. jesen

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

24. jan 2007 8:26

Ali ima katera izkušnje s sterilizacijo? Sama namreč razmišljam o njej. Stara sem nad 35 let in torej izpolnjujem ta pogoj, otrok pa tudi ne nameravam več imeti (imam 2). Hormonske zaščite ne želim več, ker mi je grozno zmanjšala libodo, obroček ne pride v poštev, ker imam težave s slabokrvnostjo. Trenutno uporabljava kondome, toda to ni to. Za vazektomijo nisem preveč, ker sem brala, da obstaja večja verjetnost za raka na prostati, pri sterilizaciji pa me je predvsem strah narkoze, saj naj bi puščala posledice.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jan 2007 9:52

Ladies, vse lepo in prav. Ampak čisto vsega pa tudi ni treba tukaj povedati. Ali ste kdaj pomislila, da takole v svetovni splet spuščate malo veliko osebnih podatkov, ki jih drugače zelo čuvamo za sebe in smo silno jezni, kadar kakšna databaza izcuri? Vendelina jr.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

24. jan 2007 10:15

ajetam, sama sem se sterilizirala pri 36. letih in nisem tega dejanja nikoli obžalovala!Imela sem dva otroka in več si jih nisem želela, oziroma, jim ne bi mogla nuditi tega, kar sem jim hotela. Ni je bilo zaščite, ki je ne bi sprobala, vsaka je imela nekaj, kar mi ni odgovarjalo, bodisi zdravstveno ali pa je bila nepraktična. Splav ni prišel v poštev, ne zaradi religije, ampak zato, ker sem absoluten nasprotnik ubijanja! Sterilizacija nama je ponovno vrnila vse radosti in užitke dveh, ki se imata rada! Ne vem kako se dela sedaj, ker sama sem jo imela pred 30. leti, takrat se je to delalo z laparoskopijo (pod popkom naredijo majhen rez, napihnejo trebuh z zrakom, dajo skozi rez cevko, katera ima na koncu majhna klešča in ti z njimi preščipnejo jajcevoda). Operirana sem bila zjutraj, ob 18. uri sem bila že doma, pri 4-letnemu sinčku Ne vem zakaj te je strah narkoze? Še nisem slišala, da bi puščale kakšne posledice? Sama sem bila nekoč v enem letu šest krat v narkozi, pa nisem imela nikoli nobenih težav! lp Nena Nena-morje

ZOHA  

član od: 25.5.2006

sporočila: 119

24. jan 2007 10:28

Tudi jaz sem dobila recept za ta vložek.Nekako se nisem mogla odločiti za njega.Ko sem pred enim mesecem odšla na odvzem bisa sem se nekako le hotela odlčiti za vstavitev.In evo šok.V ponedeljek me pokličejo iz ambulante da moram takoj nazaj saj imam PAP III.Še vedno sem v šoku.Vse mi gre narobe.Staknila sem nekakšen virus z vročini in ne morem na pregled poleg tega pa se mi je včeraj pojavilo prvo perilo po porodu.Vsaj mislim da je če ni kaj drugega.V glavnem sem že čisto iz sebe.A je imela že katrea takšen pap? ZOHA

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

24. jan 2007 10:36

vendelina jr., kaj te pa moti zaupljivost na forumu? konec koncev pa res ne gre za kaj takooo osebnega, sej gre pa ja samo za kontracepcijo, mislim ne rečem če bi se pogovarjali o pozah in bi še vsaka zraven navrgla kaj o svojem sex življenju. pa tudi če bi, pa kaj. meni je pa tole super zanimivo brat, ker sem namreč stara 26 in o teh zadevah (mat. vložkih) ne vem dosti. in sem zdej dobila dosti informacij, ki mi bodo verjetno še kdaj koristile,... pa lp sam da se kuha..

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

24. jan 2007 10:38

Jaz bi tudi zelo rada imela Mireno. Ampak sem bistveno premlada in brez otrok (jih pa verjetno ne bom imela). V tem primeru verjetno ne vstavljajo Mirene? Kar se pa tiče tablet - zdaj jih plačujem in pride me 100€ na letni osnovi. Tako da je Mirena bistveno cenejša kar se tega tiče in mi ne bi bilo težko odšteti denarja zanjo. Sonja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

24. jan 2007 11:42

Vendelina jr. je napisal/a:
Ladies, vse lepo in prav. Ampak čisto vsega pa tudi ni treba tukaj povedati. Ali ste kdaj pomislila, da takole v svetovni splet spuščate malo veliko osebnih podatkov, ki jih drugače zelo čuvamo za sebe in smo silno jezni, kadar kakšna databaza izcuri? Vendelina jr.
Vendelina, saj vsak napiše kar sam hoče... matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti